KULTURA

Gwiazdy na premierze spektaklu Nie książka zdobi człowieka w Teatrze KwardratZobacz, kto się pojawił!

Premierowy spektakl zakończyły gromkie owacje

Gabriela Czernecka 13 lutego 2020 14:24

W Teatrze Kwadrat 1 lutego 2020 roku odbyła się uroczysta premiera spektaklu „Nie książka zdobi człowieka” Seymoura Blickera w reżyserii Giovanny’ego Castellanosa. Z tej okazji na czerwonym dywanie pojawiło się wielu znakomitych gości zaprzyjaźnionych z Kwadratem. Premierowy spektakl zakończyły gromkie owacje, a scenę zalało morze kwiatów. Zobaczcie, co się działo!

Premiera spektaklu „Nie książka zdobi człowieka”

„Nie książka zdobi człowieka” to klasyczna komedia pomyłek, która porywa widzów do elitarnego światka nowojorskiej branży wydawniczej, gdzie udział w popularnym programie telewizyjnym liczy się o wiele bardziej niż pozytywne recenzje krytyków, a umiejętność błyszczenia w świetle reflektorów znaczy więcej niż talent.

Na scenie Paweł Małaszyński, Andrzej Nejman, Olga Kalicka, Elżbieta Romanowska i Lucyna Malec.

Sherman Mayfair to zbliżający się do czterdziestki pisarz – panikarz, który właśnie wydał książkę i marzy o tym, by odnieść wielki sukces. Jednak nieśmiałość i całkowity brak wiary w siebie paraliżują go do tego stopnia, że sama myśl o udzieleniu wywiadu przyprawia o rozstrój żołądka. W akcie desperacji namawia swojego przyjaciela Matta, by ten podając się za autora książki, oczarował wszystkich wdziękiem i erudycją, zyskał przychylność mediów i uczynił z jego powieści bestseller.

„To spektakl o człowieku potwornie zakompleksionym, który nie jest w stanie stanąć za swoim własnym sukcesem. W wieku 40 lat napisał książkę, która okazuje się świetna. Jednak on nie chce publicznie przyznać, że jest jej autorem, bo myśli, że to tylko pomniejszy dzieło, które stworzył”, opowiada wcielający się w postać Shermana Andrzej Nejman.

„Nie książka zdobi człowieka” to współczesna komedia, traktująca o świecie show-biznesu, celebrytów i gwiazd. Tytuł spektaklu przywodzi na myśl skojarzenia z popularnym przysłowiem „nie szata zdobi człowieka”. I rzeczywiście coś w tym jest. Jedną z głównych myśli, jakie chcemy przekazać widzom w tym spektaklu jest to, że nie należy oceniać ludzi zbyt powierzchownie, ponieważ pozory często mylą”, mówi Lucyna Malec, grająca w spektaklu rolę Louelli, najbardziej oczytanej pokojówki na Manhattanie. 

Partnerami premiery są Audi Rowiński – Wajdemajer oraz Wyborowa. A kto pojawił się na spektaklu? Zobaczcie w naszej galerii!  ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BEATA TADLA: „Obiecaliśmy sobie z Rafałem, że nie będziemy opowiadać o naszym związku w mediach. Rafał nie jest osobą publiczną”. Dlaczego SZYMON MAJEWSKI mówi o sobie: „dożywotni maminsynek”? Aneta Hickinbotham produkowała głośną „Ostatnią rodzinę”, nominowane do Oscara „Boże Ciało” i pracowała przy filmie „Troja”. Dlaczego została producentką, a nie… lekarzem? A także oscarowe zaskoczenia i karnawałowe szaleństwo w Rio.