Oto nowości w kinowym repertuarze

Łukasz Kaliński 9 sierpnia 2019 12:14

Wchodzący do kin 9 sierpnia film dokumentalny Maiden w reżyserii Aleksa Holmesa ogląda się z równym napięciem co transmisje z najbardziej emocjonujących zawodów sportowych. Film odróżnia od nich jednak to, że dobrze zarysowane zostało tu tło żeglarskich zawodów. Dzięki Maiden poznajemy bliżej nie tylko skipperkę Tracy Edwards, ale przede wszystkim wszystko to, co musiała przejść, zanim w ogóle pozwolono jej i ekipie jachtu Maiden na wzięcie udziału w regatach.

Co obejrzeć w kinie w weekend 09.08-11.08.2019 roku?

Nakręcona w 1995 roku pierwsza część Toy Story to jeden z kamieni milowych w historii filmu animowanego. Zerwała z dominacją filmu rysunkowego, początkując tym samym epokę animacji komputerowej. Wraz z uwielbieniem fanów przyszły nagrody, wśród nich Oscar za „opracowanie i inspirujące zastosowanie technik umożliwiających powstanie pierwszego filmu pełnometrażowego przy użyciu animacji komputerowej”. Blisko 25 lat później bohaterowie Toy Story powracają w czwartej części opowieści o zabawkach.

W kinach również Upiorne opowieści po zmroku wyprodukowane przez zdobywcę Oscara za film Kształt wody Guillermo del Toro. To ekranizacja opowiadań Alvina Schwartza. – Nasz film nie jest antologią – mówi reżyser André Øvredal. – To dwugodzinny film opowiadający jedną historię, a wszystko inne składa się właśnie na nią – zapewnia. W centrum tej historii znajduje się młoda dziewczyna, która w przeszłości sporo przeżyła oraz jej młodzi znajomi. – Dzieciaki znajdują książkę, a ona sama pisze opowieści skrojone dokładnie pod nich. Odbija się w niej to, kim są i jakie są ich największe strachy, z którymi będą musieli się zmierzyć – wymienia del Toro.

Premierowy repertuar uzupełnia węgierski Głos Pana. To ekranizacja powieści pod tym samym tytułem autorstwa Stanisława Lema.

Warto też zwrócić uwagę na filmy, które miały swoją premierę wcześniej. To m.in. dokument Pavarotti, emocjonujący i efektowny Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw oraz W deszczowy dzień w Nowym Jorku Woody’ego Allena.

1/7
plakat filmu Maiden
Copyright @materiały prasowe
1/7

W 1989 roku grupa upartych, odważnych, niezależnych dziewczyn stworzyła pierwszą w historii kobiecą załogę startującą w super prestiżowych i ekstremalnie niebezpiecznych regatach Whitbread Round the World Race. Zgromadziła je na jachcie Maiden Tracy Edwards: buntowniczka i uciekinierka z domu.

2/7
plakat filmu Toy Story 4
Copyright @materiały prasowe
2/7

Gdy pewnego dnia w pokoju Bonnie pojawia się nowa zabawka, Sztuciek, nikt nawet nie przypuszcza, że to początek zaskakującej podróży. Nieoczekiwana wyprawa pozwoli kowbojowi Chudemu przekonać się, jak wielki może być świat dla zwykłej zabawki…

3/7
plakat filmu Upiorne opowieści po zmroku
Copyright @materiały prasowe
3/7

Niektórzy ludzie wierzą, że jeśli powtarzamy pewne historie odpowiednio często, to stają się one prawdziwe… Opowieści z tajemniczej księgi staną się przerażająco realne dla grupy przyjaciół, którzy po latach trafią do opuszczonego domu.

4/7
plakat filmu Głos Pana
Copyright @materiały prasowe
4/7

Młody mężczyzna poszukuje swego ojca – profesora matematyki Petera Hogartha, który zaginął podczas pracy nad tajnym projektem rządu Stanów Zjednoczonych.

5/7
plakat filmu Pavarotti
Copyright @materiały prasowe
5/7

Prawdziwa gwiazda rocka w operowym wydaniu, nieziemski głos, wspaniały człowiek, legenda. Tylko on mógł zmusić Lady D. do tego, by słuchała go moknąc w deszczu, tylko on jeździł po świecie z własnym jedzeniem, tylko on mógł elitarną formę sztuki uczynić rozrywką dla wszystkich.

6/7
plakat filmu Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw
Copyright @materiały prasowe
6/7

Żyjący w zgodzie z prawem Hobbs (Johnson) oraz społeczny wyrzutek Shaw muszą zmierzyć się z cyber-genetycznie ulepszonym anarchistą Brixtonem (Idris Elba). Stawką losy świata. Bohaterom pomoże siostra Shawa, agentka MI6, Hattie (Vanessa Kirby).

7/7
plakat filmu W deszczowy dzień w Nowym Jorku
Copyright @materiały prasowe
7/7

Gatsby (Timothée Chalamet) uwielbia klimat Nowego Jorku i chce pokazać ukochanej Ashleigh (Elle Fanning) rodzinne miasto. Niespodziewanie ich ścieżki rozchodzą się, gdy reżyser filmowy (Liev Schreiber) zaprasza dziewczynę na pokaz roboczej wersji jego najnowszego dzieła.

TAGI #premiera #film #kino

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.