Fot. Materiały prasowe
o tym jest głośno

Gwiazdka Pełna Niespodzianek: Omenaa Mensah i Rafał Brzoska z Fundacją One Day

Filantropia z Serca dla ponad 1000 uczestników

Redakcja VIVA! 19 grudnia 2023 19:45
Fot. Materiały prasowe

Fundacja ONE DAY wraz z Konsorcjum Filantropijnym powołanym przez Omenę Mensah i Rafała Brzoskę i parkiem rozrywki Energylandia zorganizowały Gwiazdkę ONE DAY powered by Konsorcjum Filantropijne. W magicznym wydarzeniu, które odbyło się w parku rozrywki w Zatorze wzięło udział ponad 1000 w tym opiekunów i podopiecznych z 67 domów dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych z całej Polski. Dla wielu podopiecznych była to nie tylko jedyna świąteczna celebracja, ale także jeden z najważniejszych dni w życiu.

Gwiazdka Fundacji ONE DAY. Zaproszono największe sławy

Jak co roku w rolę pomocników świętego Mikołaja wcieliły się zaproszone gwiazdy m.in. z Grażyną Wolszczak i Lidią Popiel. Dzieci i młodzież zaśpiewały najpiękniejsze polskie kolędy wspólnie z wokalistkami: Marią Sadowską, Magdą Steczkowską i Gosią Andrzejewicz. W teatrze podopieczni mogli zapoznać się z projektami fundacji na przyszły rok. W Energylandii nie zabrakło również wolontariuszy – podopiecznych Fundacji ONE DAY, którzy jako nastolatkowie brali udział w warsztatach, terapiach, spotkaniach i wyjazdach, a dziś, jako pełnoletni przyjaciele, pomagają młodszym koleżankom i kolegom. Podczas fundacyjnej Gwiazdki nie zabrakło dobrej zabawy i wielu inspirujących rozmów. Dzięki nim podopieczni przekonali się, że nie są sami i zawsze, niezależnie od sytuacji, mogą liczyć na pomoc dorosłych.

– Wierzymy w siłę ludzi. Podopiecznym Fundacji ONE DAY, potrzebne jest jedynie wzmocnienie. Kluczem, który umożliwi im wzięcie przyszłości w swoje ręce i odegranie kluczowej roli w jej kształtowaniu, jest edukacja. Za cel postawiliśmy sobie zapewnienie takiego wsparcia dzieciom, żeby umiały stworzyć sobie najlepsze warunki w dorosłym życiu – podkreśla Monika Krzyżanowska, założycielka i prezeska Fundacji ONE DAY.

Fot. Materiały prasowe

Omenaa Mensah i Rafał Brzoska wspierają świąteczną inicjatywę Fundacji ONE DAY

W tym roku w świąteczną akcję zaangażowali się Omenaa Mensah i Rafał Brzoska. Dzięki wsparciu finansowemu powołanego przez nich Konsorcjum Filantropijnego udało się zaprosić do Energylandii ponad 1000 dzieci z 67 miast z Polski m.in. Włocławek, Żalno, Gostycyn, Tuchola Tczew, Ustka, Sulęcin, Kijany, Krasne, Elbląg, Gołdap, Lublin, Bogacica, Pęchery, Wrocław Starachowice, Gostynin, Szprotawa, Żary, Wołów, Strzegów, Łódź, Kutno, Lubliniec, Blachownia, Częstochowa, Zawiercie, Nagłowice, Bielsko-Biała, Kraków, a także zapewnić dla wszystkich bezpieczny transport.

– Cieszę się, że Konsorcjum Filantropijne zostało partnerem charytatywnym Gwiazdki. W zeszłym roku wspólnie z moim mężem zorganizowaliśmy Wigilię dla tysiąca osób w kryzysie bezdomności. W tym wspólnymi siłami wsparliśmy ponad tysiąc dzieciaków i mamy nadzieję, że dołożyliśmy swoją cegiełkę, by ten świąteczny czas na zawsze zapisał się w ich pamięci – mówi Omenaa Mensah, prezeska Omenaa Foundation i inicjatorka Konsorcjum Filantropijnego.

– Misją obu naszych fundacji jest pomaganie i mamy nadzieję, że z każdym rokiem będziemy pomagać jeszcze więcej i skuteczniej. Musimy wspierać dzieci niezależnie od statusu społecznego, walczyć o równe szanse, o ich jak najlepszą edukację i rozwój, bo to właśnie młode pokolenie jest przyszłością tego kraju – dodaje Rafał Brzoska, prezes Rafał Brzoska Foundation i inicjator Konsorcjum Filantropijnego.

Fot. Materiały prasowe

Gwiazda ONE DAY to manifestacja siły i współpracy społecznej

Na wysokości zadania stanęła też Energylandia, która już drugi rok z rzędu współpracuje z Fundacją ONE DAY. Obecność elfów i palące się ogniska wprowadziły młodych gości w świąteczny klimat. Oprócz stałych atrakcji: rollercoasterów i karuzeli do ich dyspozycji było lodowisko oraz snowtubing, czyli zjazd na dmuchanych „oponach”. Dzieciaki mogły także wziąć udział w jarmarku bożonarodzeniowym i w warsztatach zdobienia pierników. Na koniec imprezy na wszystkich podopiecznych czekały upominki ufundowane przez firmy Hebe, Wedel, CCC, BIC, Lays, Pepsi i Reebok oraz pożywna niespodzianka od Yummy Party Box, który zapewnił prowiant na drogę.

Gwiazdka ONE DAY powered by Konsorcjum Filantropijne jest manifestacją siły i współpracy społecznej, ale też dowodem, że jeden dzień naprawdę może zmienić życie tych, którzy najbardziej potrzebują wsparcia. Wydarzenie to przypomina także o potędze dobroczynności i ludzkiej determinacji. Podkreśla nie tylko świąteczną radość przekazywaną dzieciom, ale także trwałe zmiany, jakie wspólnie możemy wprowadzić w ich życiu.

Organizator wydarzenia: Fundacja ONE DAY
Współorganizator wydarzenia: Energylandia
Partner charytatywny: Konsorcjum Filantropijne

Fot. Materiały prasowe

Konsorcjum Filantropijne to najnowsza inicjatywa Omenaa Foundation, dzięki której skala pomocy została rozszerzona na jeszcze większą skalę poprzez nawiązanie współpracy z innymi organizacjami charytatywnymi. Na projekty poszczególnych fundacji Konsorcjum przekazuje aż 30% środków zebranych podczas Wielkiej Aukcji Charytatywnej TOP CHARITY. Kluczowym działaniem Konsorcjum jest łączenie i wspieranie działań różnych fundacji, szczególnie z obszaru edukacji i zdrowia, uwzględniając zarówno lokalne inicjatywy, jak i te o zasięgu ogólnopolskim. Więcej o Konsorcjum Filantropijnym – Omenaa Mensah: https://wielkaaukcjacharytatywna.com/konsorcjum-filantropijne/

Fundacja One Day to organizacja pozarządowa ze statusem organizacji pożytku publicznego. Zajmuje się problematyką usamodzielnienia wspierając w tym procesie dzieci i młodzież z pieczy zastępczej. Działa razem z podopiecznymi od 9 lat. W 2023 roku zorganizowała: dwanaście warsztatów dla blisko stu dziewięćdziesięciu podopiecznych z sześćdziesięciu trzech placówek, bo usamodzielnienie, czyli wychodzenie z domu dziecka, to jeden z najtrudniejszych procesów. W dwóch pięciodniowych warsztatach wyjazdowych wzięło udział trzydziestu czterech podopiecznych. Kursy zawodowe dla dwójki podopiecznych dały im realne narzędzie do pozyskania pracy i podniesienia kompetencji. W aplikacji usamodzielnieni.pl, która jest platformą stworzoną, by integrować, pomagać i edukować Podopiecznych jest pięćset osiem aktywnych kont. Z wakacyjnych staży zawodowych skorzystało piętnastu podopiecznych mających szansę na stałe zatrudnienie. Projekt uWażni, na który składa się terapia psychologiczna (grupowa i indywidualna) cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Dzięki niej młodzież cieszy się zdrowiem psychicznym, które w procesie dorastania jest najbardziej istotne. Do tej pory z terapii psychologicznej skorzystało pięćdziesięcioro dwóch Podopiecznych, a nabory do kolejnych grup są dwa razy w roku. Od 2014 roku Fundacja ONE DAY konsekwentnie umożliwia dzieciom z domów dziecka i rodzin zastępczych dostęp do warsztatów rozwojowych i opieki specjalistycznej, w tym psychologicznej. Ponad 2000 podopiecznych rocznie korzysta ze wsparcia Fundacji One Day.

Dla wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć działania Fundacji: przekazanie cegiełki: https://www.oneday.com.pl/cegielka-na-domek-usamodzielnienia / lub przekazać 1,5 proc. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.oneday.com.pl.  

Fot. Materiały prasowe

18-24 KWIETNIA
szaleństwo zakupów
-18% na zakupy za min. 199 zł
-18% na zakupy za min. 199 zł
Oferta dostępna na sephora.pl... więcej»
Kod rabatowy:ZAKUPY18
Zobacz
+
-18% na zakupy za min. 199 zł
Online

Oferta dostępna na sephora.pl i w aplikacji. Nie łączy się z innymi przecenami i kodami rabatowymi. Nie obejmuje kosztów przesyłki, zakupu kalendarzy adwentowych, kart upominkowych oraz produktów marek znajdujących się pod linkiem: sephora.pl/wykluczenia. Dotyczy wszystkich form dostawy, w tym Click&Collect. Szczegóły na stronie.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:ZAKUPY18
Zobacz
20% rabatu na wszystko
20% rabatu na wszystko
Rabat 20% na wszystkie produkt... więcej»
Kod rabatowy:ZAKUPY
Zobacz
+
20% rabatu na wszystko
Online
Stacjonarnie

Rabat 20% na wszystkie produkty Sisley i Hair Rituel by Sisley w butiku internetowym sisley-paris.pl i stacjonarnie w Maison Sisley w Warszawie. Promocja nie dotyczy nowości, zestawów i produktów z zakładki "Ostatnia Szansa". Szczegóły dostępne u Partnera.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:ZAKUPY
Zobacz
Promocja do -20%
Promocja do -20%
Rabat na wszystkie produkty Ph... więcej»
Kod rabatowy:wiosna24
Zobacz
+
Promocja do -20%
Online

Rabat na wszystkie produkty Pharmaceris dostępne na www.pharmaceris.com. Oferta nie łączy się z innymi promocjami. Szczegóły u Partnera.Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:wiosna24
Zobacz
Rabat do -30%
Rabat do -30%
Rabat do -30% w sklepach stacj... więcej»
Kod rabatowy:HEGOS2024
Zobacz
+
Rabat do -30%
Online
Stacjonarnie

Rabat do -30% w sklepach stacjonarnych i na www.hegos.eu. Szczegóły u sprzedawcy i na stronie www.  

Najniższa cena produktu ze zdjęcia z 30 dni przed obniżką - 699,99 zł.  

Cena produktu po zastosowaniu rabatu – 499,99 zł

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:HEGOS2024
Zobacz
-25% + dostawa gratis
-25% + dostawa gratis
-25% na asortyment dostępny w... więcej»
Kod rabatowy:WIOSNA25
Zobacz
+
-25% + dostawa gratis
Online
Stacjonarnie

-25% na asortyment dostępny w butiku w Krakowie i na slowglow.pl/sklep. Dostawa gratis. Promocja nie łączy się z innymi obniżkami. Szczegóły na stronie. 

Najniższa cena serum Balansis ze zdjęcia z 30 dni przed obniżką - 169,00 zł. Cena produktu po zastosowaniu rabatu - 126,75 zł. Najniższa cena kremu Balansis ze zdjęcia z 30 dni przed obniżką - 259,00 zł. Cena produktu po zastosowaniu rabatu - 194,25 zł. Najniższa cena pilingu Aqua Your Body ze zdjęcia z 30 dni przed obniżką - 39,99 zł. Cena produktu po zastosowaniu rabatu - 29,99 zł. Najniższa cena zestawu świec ze zdjęcia z 30 dni przed obniżką - 157,50 zł. Cena zestawu po zastosowaniu rabatu - 118,13 zł. Najniższa cena świecy ze zdjęcia z 30 dni przed obniżką - 241,50 zł. Cena produktu po zastosowaniu rabatu - 181,13 zł. Najniższa cena balsamu Aqua Your Body ze zdjęcia z 30dni przed obniżką - 119,00 zł. Cena produktu po zastosowaniu rabatu - 89,25 zł. Produkty marki Polemika widoczne na zdjęciu nie są objęte rabatami.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:WIOSNA25
Zobacz
-20% przy zakupach za_min 200 zł
-20% przy zakupach za min 200 zł
Rabat na całą kolekcję, zarówn... więcej»
Kod rabatowy:DIVERSE2024
Zobacz
+
-20% przy zakupach za min 200 zł
Online
Stacjonarnie

Rabat na całą kolekcję, zarówno rzeczy pełnowartościowych jak i przecenionych. Warunkiem skorzystania z promocji jest minimalny paragon o wartości 200 zł oraz okazanie/wpisanie kuponu dostępnego w wersji elektronicznej (online) Szaleństwa Zakupów oraz na stronach www partnerów  Elle; Glamour; Viva.

Akcja nie łączy się z innymi akcjami/promocjami. Oferta i szczegóły dostępne w sklepach stacjonarnych i na diversesystem.com.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:DIVERSE2024
Zobacz
REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.