Michael Jackson szympans
Fot. East News, Getty Images
ZE ŚWIATA TELEWIZJI

Bubbles zostanie gwiazdą? Netflix wyprodukuje film o ukochanym szympansie Michaela Jacksona

Weronika Bruździak-Gębura 22 maja 2017 07:00
Michael Jackson szympans
Fot. East News, Getty Images

Netflix wyprodukuje film animowany o ukochanym szympansie Michaela Jacksona. Znamy szczegóły produkcji!

Michael Jackson uratował Bubblesa z laboratorium, gdzie odbywały się testy na zwierzętach

Piosenkarz kupił Bubblesa na początku lat 80. z laboratorium w Teksasie, gdzie odbywały się testy na zwierzętach. Przez kolejne lata szympans towarzyszył gwiazdorowi w życiu i licznych podróżach. Mieszkał na ranczu Neverland, gdzie spał w łóżku Michaela Jacksona, nosił pampersy i specjalnie zaprojektowane dla niego ubrania oraz pił ze swoim przybranym tatą herbatę w Japonii podczas trasy koncertowej „Bad World Tour”. Do Michaela Jacksona przylgnęła łatka ekscentryka, do Bubblesa - gwiazdy. Nic więc dziwnego, że Netflix zdecydował się wyprodukować animację o tej sławnej małpie.

Niestety, los dla Bubblesa okazał się okrutny - jak wiele trzymanych w niewoli szympansów, wraz z uzyskaniem dojrzałości stał się agresywny. Wtedy Michael Jackson oddał go do centrum dla zwierząt w Kalifornii, gdzie w 2003 roku - jak twierdzą jego opiekunowie - szympans próbował popełnić samobójstwo. Bubbles został przewieziony do szpitala i uratowany. Następnie, z powodu zamknięcia poprzedniej placówki, w 2005 roku trafił do Centrum Małp na Florydzie, gdzie mieszka do dzisiaj. Ma 34 lata i waży około 75 kilogramów.

Szczegóły produkcji Netflixa o Bubblesie

Netflix za prawo do dystrybucji tej historii zapłacił ponoć 20 milionów dolarów. Animacja zostanie zatytułowana od imienia szympansa: „Bubbles”. Scenariusz powstał w 2015 roku. Napisał go Isaac Adamson - od tamtej pory tekst znajdował się na samym szczycie „czarnej listy Hollywood”, czyli najciekawszych dotąd niezrealizowanych historii, które czekają na produkcję.

Animację „Bubbles” wyreżyseruje Taika Waititi, który znany jest z filmu „Thor: Ragnarok”. Pomoże mu Mark Gustafson, który ma na koncie inną słynną animację: „Fantastycznego pana Lisa”.

„Wiele osób wie, że jestem wielkim fanem Michaela Jacksona, więc zadbam o to, by ten film oddawał szacunek Jacksonowi i jego spuściźnie. Nie interesuje mnie biografia. Chcę opowiedzieć historię, która łączy fakty i fantazję o zwierzaku, który próbuje zrozumieć świat. To nie będzie historia Michaela Jacksona”, powiedział o projekcie Taika Waititi. 

Polecamy też: „Ojciec w oczach młodzieży stał się bohaterem”. Syn Pablo Escobara krytycznie o serialu Netflixa

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?