Tomasz Chada i Małgorzata Kożuchowska
Fot. Mat. prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

Do kin wchodzi film o Tomaszu Chadzie. Co łączyło go z Małgorzatą Kożuchowską?

Film „Proceder” już 15 listopada w kinach w całej Polsce

Gabriela Czernecka 13 listopada 2019 19:55
Tomasz Chada i Małgorzata Kożuchowska
Fot. Mat. prasowe

Już 15 listopada 2019 do kin wchodzi film Proceder, biografia rapera Tomasza Chady. Film po Festiwalu w Gdyni okrzyknięto największym zaskoczeniem roku w polskim kinie. W produkcji zagrała plejada gwiazd, w tym Małgorzata Kożuchowska. Co łączyło ją z Tomaszem Chadą? 

Film o Tomaszu Chadzie - Proceder

„Tomasz Chada był bad boyem o złotym sercu i myślę, że dlatego kobiety go kochały. Mimo tego, że chciałyby mieć ułożonego i kochającego męża, to nie potrafiły się oprzeć takiemu bad boyowi. Chciały mu pomóc i zaopiekować się nim. Myślę, że w tym tkwił sekret Chady”, mówi Anna Matysiak o raperze. 15 listopada na ekrany kin w Polsce trafi film Proceder, opisujący historię życia Tomasza Chady. Śmierć rapera wstrząsnęła jego rodziną i niezliczoną rzeszą fanów.

Artysta zginął w tajemniczych okolicznościach w szpitalu psychiatrycznym w Rybniku. Miał zaledwie 39 lat. Historia Chady została właśnie sfilmowana, a w produkcji zobaczymy m.in. Małgorzatę Kożuchowską. „Gram dziewczynę straszną. Na pewno czarny charakter. Straszna postać. Inspirowana postacią, która na pewno żyła, ale oczywiście moja bohaterka na potrzeby filmu została trochę "podkręcona"”, mówi o swojej roli.

Po dziesięciu latach od wydania pierwszego solowego albumu Chady ma ukazać się film o raperze. Nad produkcją pracował Michał Węgrzyn. Już wiadomo, że w rolę Tomasza Chady wcieli się Piotr Witkowski (znany m.in. z filmu Miasto 44 czy Kamerdyner). W obsadzie znalazła się także Małgorzata Kożuchowska, która wcieliła się w Łysą, szefową gangu. „Proceder uczy, że każdy człowiek może się zmienić, jeżeli będzie miał u boku odpowiednią osobę. To film o ludziach spragnionych miłości i poczucia bezpieczeństwa”, mówi Małgorzata Kożuchowska.

Aktorka uczciła pamięć o Tomaszu Chadzie w rocznicę jego śmierci na Instagramie: „Przede mną jeszcze jeden dzień pracy na planie "Procederu" - produkcji, która inspirowana jest wyjątkową historią Tomasza Chady. Sama do momentu przeczytania scenariusza nie znałam ani tej historii ani jego muzyki, ale wiem, że ten film nie pozwoli nam o nim zapomnieć”, podpisała zdjęcie z aktorem wcielającym się w rapera.

„Chada jest wrażliwy, utalentowany, charyzmatyczny, empatyczny, silny i to zderzenie testosteronu z tą wrażliwością jest czymś, co kobiety uwodzi i kobiety szukają takich mężczyzn. Myślę, że on też poszukiwał miłości takiej prawdziwej i nadziei na prawdziwy, trwały związek i rodzinę. „Proceder” jest na pewno takim filmem, który jest w stanie rozbawić, ale zaserwować też dreszczyk emocji”, mówi Małgorzata Kożuchowska.

„Jego utwory można scharakteryzować jako agresywne,  szczere, bezkompromisowe, przepełnione goryczą, momentami wściekłe i pod względem brutalności - szokujące. Jednak dzięki spokojnemu i bardzo charakterystycznemu flow, kawałki Chady posiadają magiczną aurę”, opisuje jego twórczość autor bloga poświęconemu raperowi.  Film Proceder w kinach od 15 listopada 2019 roku.   

Tomasz Chada
Fot. Instagram @tomaszchada

Plakat filmu Proceder 

Plakat filmu Proceder
Fot. Mat. prasowe

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…