Marcin Marczak 14 grudnia 2016 19:45
1/6
Gwiezdne wojny Łotr -1
Copyright @
1/6

Główne atuty „Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie”? Felicity Jones, Mads Mikkelsen i kosmiczna saga, która jak wszyscy wiedzą zaczęła się dawno temu w bardzo odległej galaktyce. Oczywiście to zestaw jedynie dla postronnych obserwatorów, bo fani wymyślonej ponad 30 lat temu przez Georga Lucasa sagi odnajdą w filmie materiał porównawczy do trwających godzinami dysput.

 

Jednak w trosce o ludzi, którzy jeszcze w kosmos zupełnie nie odlecieli publikujemy nasz skrócony przewodnik po nowym filmie. 

 

Czytaj też: Kosmiczne efekty i piękna Cara Delevingne. Ten film ma zagrozić legendzie „Gwiezdnych Wojen”

2/6
Gwiezdne wojny Łotr -1
Copyright @
2/6

„Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie” jest tzw. spin-off (and. produkt uboczny). W tym przypadku oznacza to, że nie należy do liczące dziś 7 części sagi, ale funkcjonuje niejako obok głównego wątku. Tytułowy bohater, to bohater zbiorowy – są nim piloci elitarnej eskadry sił rebelianckich (dobrzy bohaterowie) walczących ze złym Imperium (ciemna strona mocy)  

 

Polecamy również: Szokujące wyznanie po latach! Carrie Fisher ujawniła prawdę o romansie z żonatym Harrisonem Fordem

3/6
Gwiezdne wojny Łotr -1
Copyright @
3/6

Co robi Łotr – 1? Tu sytuacja robi się już bardziej zagmatwana. Eskadra wsławi się bowiem tym, że dzięki niej Rebelianci pozyskają plany i znajdą słaby punkt „Gwiazdy Śmierci” wojennej machiny, która jest w stanie niszczyć całe planety. Zniszczenie „Gwiazdy” jest punktem kulminacyjnym pierwszych oryginalnych „Gwiezdnych Wojen” z 1977 r. 

 

Polecamy również: "To było nielegalne, ale ratowała innym życie. Grożono jej nawet śmiercią". Szokujące fakty z życia Elizabeth Taylor

4/6
Gwiezdne wojny Łotr -1
Copyright @
4/6

Ale w filmie jest też rodzinny dramat, chodzi o familię obciążoną kompleksem winy. Powód główna bohaterka Łotra 1 - Jyn Erso (Felicity Jones) jest córką konstruktora Gwiazdy Śmierci, Galena Erso. Tyle, że ojca nie wiedziała przez kilkanaście lat.  

5/6
Gwiezdne wojny Łotr -1
Copyright @
5/6

Oczywiście tata bohaterki nie był tym złym, a swoją maszynę do zabijania stworzył pod przymusem. W dodatku chce pomóc ją unicestwić.

6/6
Gwiezdne wojny Łotr -1
Copyright @
6/6

Ci, którzy widzeili już Łotra piszą, że w filmie nie brakuje wątków, które duzi chłopcy lubią najbardziej. Są spektakularne kosmiczne bitwy, jest kosmiczne miasto, są i stwory, o jakich nikomu się nie śniło

Oczywiście, do naszych uszu dociera znowu najsłynniejszy we wszechświecie „głęboki oddech”, a nawet widzimy tego, który tak oddycha” - recenzuje Gazeta Wyborcza. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.