Józef Pawłowski
Fot. Damian Klamka/East NEws
O NIM JEST GŁOŚNO

Specjalista od dubbingu, nowy amant polskiego kina. Kim jest Józef Pawłowski?

To on zagra jedną z głównych ról w filmie Dody!

Gabriela Czernecka 9 lipca 2020 18:11
Józef Pawłowski
Fot. Damian Klamka/East NEws

Od lat regularnie pojawia się na ekranach naszych telewizorów. Mimo rozpoznawalności, stroni od bywania na salonach. Teraz znów jest o nim głośno, a to za sprawa najnowszego filmu Marii Sadowskiej oraz Dody, która sprawdzi się w roli producentki. Józef Pawłowski zagra jedną z głównych męskich ról w filmie opartym na książce Dziewczyny z Dubaju. Kim jest Józef Pawłowski? Poznajcie bliżej amanta polskiego kina!

Kim jest Józef Pawłowski?

„Zdążyłem się już przekonać, jak ważna jest w tym zawodzie cierpliwość. Niektórzy dostają bardzo dużo bardzo szybko, inni muszą poczekać. Bywa też tak, że ktoś dostaje dużo na początku, a potem nagle nie ma propozycji. Brak określonego rytmu, który sprawiałby, że jest się zadowolonym. Aktor jest szczęśliwy, jak pracuje i jak nie pracuje. I jest nieszczęśliwy, jak pracuje i jak nie pracuje. Wiecznie narzekamy”, mówił o aktorstwie. A mógł być lekarzem jak mama, pilotem jak jeden dziadek albo prawnikiem jak drugi. Mógł być farmaceutą jak jedna babcia, ale ostatecznie wygrał gen tej drugiej, aktorki Teresy Szmigielówny. 

Jak sam mówi pierwiastek artystyczny w jego rodzinie jest jednak dość silny: „Już jako dziecko jeździłem do Opery Narodowej na balet czy operę, sztuka to również wielka miłość mojej mamy, zaszczepiona przez dziadka. Na zajęciach w ognisku teatralnym u Haliny i Jana Machulskich miałem mówić wiersz Miłosza "Alkoholik wstępuje do bram niebios". Poskładał mnie, był tak mocny. Miałem wtedy w sobie pewność, że chcę robić teatr”, mówił w rozmowie z Angeliką Swobodą dla weekend.gazeta.pl

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Józef Pawłowski (@pawlowskijozef)

Swoją przygodę z filmem zaczął od udanego debiutu na wielkim ekranie. Była to niewielka rola w filmie Andrzeja Wajdy Wałęsa. Człowiek z nadziei. Na koncie Józef Pawłowski ma role w kilku innych historyczno-politycznych produkcjach: Jack Strong czy  Bilet na księżyc, ale to Miasto 44 sprawiło, że odgrywana przez niego postać - Stefan Zawadzki - stała się szeroko komentowana przez środowisko filmowe. „Ja po prostu wykonuję swoją pracę najlepiej, jak umiem. Nie ośmieliłbym się przyłożyć ról do jakiejś krzywej i ocenić: "Ale ja się rozwinąłem!". Na tym polega też tragedia tego zawodu. Jest niewymierny”, powiedział w wywiadzie ze Swobodą.

Oprócz filmowych produkcji, fani mogli podziwiać aktora w serialach. I tak Józef Pawłowski zaczął od epizodów  w takich produkcjach, jak: Przyjaciółki, Przepis na życie, Czas Honoru, Dziewczyny ze Lwowa czy Ojciec Mateusz. Zagrał także jedne z głównych ról w serialach Bodo, Belfer oraz w Diagnozie. Niewielu jednak wie, że Józef Pawłowski świetnie radzi sobie także w świecie dubbingu.

Mistrz dubbingu Józef Pawłowski

Na koncie ma ponad 130 filmów, w których podkładał głos. Wśród nich są m.n. Hobbit: NIezwykła podróż, Pokemon, Alvin i wiewiórki, Twój Vincent, Power Rangers, Spider-Man: Homecoming, Doktor Straneg, Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów czy Robin Hood: Początek: „Kocham to. W dubbingu się doskonale odnajduję. Nie ma fleszy i »fejmu«, jest lekko i swobodnie. W zderzeniu z całą presją medialną (...) dubbing jest pełen luzu i wolności. Można się skupić na swojej robocie”, powiedział w wywiadzie z WP Józef Pawłowski.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Józef Pawłowski (@pawlowskijozef)

Józef Pawłowski życie prywatne 

Józef Pawłowski chroni prywatność. Aktor stara się nie wypowiadać publicznie na temat swojego życia prywatnego. W tym roku zrobił jednak wyjątek i zdradził, że wziął ślub. Żoną Józefa Pawłowskiego została Klaudia Szafrańska, wokalistka zespołu XXanaxx.  Informację o ślubie przekazali fanom za pośrednictwem Instagrama. „Klaudia śpiewa, jest cholernie zdolna, dużo bardziej niż ja, jednak nasze zawodowe światy w ogóle się nie przecinają. Każde z nas, bez zbędnego rozgłosu, robi swoje”, powiedział dla gazeta.pl.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Józef Pawłowski (@pawlowskijozef)

Niedawno Doda na swoim Instagramie wyjawiła, że to właśnie Józef Pawłowski zagra główną rolę w filmie, opartym na książce Dziewczyny z Dubaju. U jego boku zobaczymy także Giulio Berruti. Już nie możemy doczekać się produkcji!  

TAGI #film #kariera

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.