Czas Apokalipsy
Fot. Eastnews
ZE ŚWIATA FILMU

Zagraj w Czas Apokalipsy. Powstaje gra video na podstawie kultowego filmu

Marcin Marczak 30 stycznia 2017 09:45
Czas Apokalipsy
Fot. Eastnews

Francis Ford Coppola, dziś już 78-letni reżyser kultowego filmu z Marlonem Brando, Robertem Duvallem i Martinem Sheenem zamierza przenieść sfilmowaną w 1979 r. historię w świat gier komputerowych.

 

Pod jego patronatem na platformie crowdfundingowej Kickstarter rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na produkcję dzieła. Cel? zebranie 900 tys. dolarów, które powinny wystarczyć na produkcję gry. Debiut dzieła przewidziano na 2020 r.

 

– Obserwowałem jak rynek gier wideo rozwija się i staje się nowym sposobem opowiadania historii, i jestem podekscytowany odkryciem dla "Czasu Apokalipsy" nowymi możliwościami i nową generacją – mówi Coppola.

 

Zdradził też nieco fabuły. Gracz wcieli się w role kpt. Willarda (którą w filmie odgrywam Martin Sheen), czyli młodego oficera, który podczas wojny w Wietnamie wyrusza z misją odnalezienia i zlikwidowania płk. Kurtza, dezertera, który w dżungli założył złożoną z tubylców utopijną społeczność. Jednak nim dotrze do celu będzie musiał dokonywać moralnych wyborów i oglądać zdziczenie ludzi, którzy na pozór wydają się odpowiedzialni. Dokładnie tak samo jak w powieści Josepha Conrada „Jądro ciemności”, której film był luźną adaptacją.  

 

Polecamy też: „Czas apokalipsy” Spór o wykorzystanie najsłynniejszego zdjęcia Stanu Wojennego. Mamy komentarz autora fotografii Chrisa Niedenthala!

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?