Ewa Lemańska, 1973 rok
Fot. Janusz Sobolewski / Forum
HISTORIA MIŁOŚCI

Cztery razy stawała na ślubnym kobiercu, jeden z mężów był gejem. „Przyszedł do mnie z tym chłopakiem, z którym mnie zdradzał"

Tak wyglądało życie uczuciowe Ewy Lemańskiej

Karol Sowa 13 listopada 2023 16:56
Ewa Lemańska, 1973 rok
Fot. Janusz Sobolewski / Forum

Największą popularność i sympatię telewidzów zyskała jako Maryna w kultowym już serialu Janosik". Niestety produkcja nie zapewniła  Ewie Lemańskiej dalszego rozwoju. I to właśnie między innymi z tego powodu aktorka wyjechała do USA, gdzie od ponad 40 lat żyje w cieniu. Okazuje się również że jej życie uczuciowe również nie było idealne. Miała czterech mężów, a jeden z nich zostawił ją dla innego mężczyzny. 

Ewa Lemańska — życie po serialu „Janosik"

Niestety rola Maryny sprawiła, że Ewa Lemańska została zaszufladkowana. Aktorka nie otrzymywała żadnych dobrych propozycji filmowych, a życie w Polsce zaczęło ją powoli przytłaczać. Z tego powodu w 1980 roku postanowiła wyjechać do Stanów Zjednoczonych, gdzie realizowała się jako modelka i pielęgniarka w jednej z przychodni.

Przypomnijmy, że w Polsce zaczęły pojawiać się również plotki, które sugerowały, że ulubienicę publiczności i Marka Perepeczko łączyło coś więcej niż wspólna praca. Po latach Ewa Lemańska postanowiła rozwiać wszystkie wątpliwości. „Bronił mnie przed pomysłami innych panów. To była porządna przyjaźń. To był wspaniały i ciepły człowiek. Taki wielkolud o sercu motylka. Bronił mnie przed Marianem Kociniakiem, który ciągle mnie zaczepiał. A to obejmował, a to zapraszał na kolację", wspominała w Pytaniu na Śniadanie. 

CZYTAJ TEŻ: Przed laty ślub Roberta Moskwy z o 28 lat młodszą instruktorką fitness wzbudził sensację. Dzisiaj córki są jego największą miłością

Ewa Lemańska, 2013 rok, Pytanie na śniadanie

Ewa Lemańska, 2013 rok, Pytanie na śniadanie
Fot. Maciej Biedrzycki / Forum

Życie uczuciowe Ewy Lemańskiej. Jeden z jej mężów był gejem

Gdy aktorka mieszkała jeszcze w Polsce, związała się z Cezarym. Była w nim bardzo zakochana i nie zamierzała długo czekać, by stanąć z nim na ślubnym kobiercu. Niestety ich szczęście powoli zaczęły niszczyć plotki dotyczące licznych zdrad męża. Ewa Lemańska jednak nie chciała w to wierzyć...

W pewnym momencie Cezary przyszedł do domu i wyznał jej całą prawdę. Tajemnica, jaką skrywał jej ówczesny mąż, zelektryzowała artystkę. „Pewnego dnia przyszedł do mnie z tym chłopakiem, z którym mnie zdradzał. Powiedział, że nie chce już dłużej być ze mną. Byłam w szoku, zwłaszcza że ten chłopak był strasznie brzydki", mówiła w rozmowie z Super Expressem.

Niedługo potem jej pierwsze małżeństwo przeszło do historii. Po rozwodzie postanowiła wyemigrować do Nowego Jorku, gdzie poznała przystojnego Włocha. Niestety i tym razem miłość była ślepa. Dlaczego? Po ślubie okazało się, że drugi mąż aktorki był mafiozem. Nic więc dziwnego, że i ten związek szybko się zakończył.

Później ulubienica publiczności przeprowadziła się do Miami, gdzie poznała Olgierda, syna jednego z powstańców warszawskich. Na początku było idealnie, byli w sobie bardzko zakochani. Małżonkowie doczekali się nawet dwóch synów. Niestety po 14 latach wspólnego życia zrozumieli, że ich dawane uczucie szybko wygasło. Oboje więc poszli swoimi drogami. 

Ostatnim mężem Ewy Lemańskiej był angielski biznesem — James, ale i ten związek nie trwał długo. Dzisiaj aktorka przyznaje, że kolejny raz oddała swoje serce. „Mam chłopaka. Greg to cudowny i ciepły człowiek. Z zawodu jest nauczycielem. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, ale, przynajmniej na razie, nie myślimy o ślubie", mówiła w Super Expressie.

Ewie Lemańskiej życzymy wszystkiego, co najlepsze. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Po śmierci córki długo czekała na jakiś znak. Gdy go dostała, zmieniła podejście do życia...

Ewa Lemańska, kadr z filmu "Azyl", 1978 rok

Ewa Lemańska, kadr z filmu
Fot. EAST NEWS/POLFILM AZYL

Ewa Lemańska, 1973 rok

Ewa Lemańska, 1973 rok
Fot. Janusz Sobolewski / Forum

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Kocha muzykę, ale już podważano jej sukcesy. Córka Aldony Orman o cieniach posiadania znanego nazwiska

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.