Film Bohemian Rhapsody, Queen, Freddie Mercury
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

Twórcy filmu o zespole Queen i Freddie’m Mercurym zaliczyli wpadkę?

Premiera „Bohemian Rhapsody” już wkrótce!

Weronika Kostyra 20 października 2018 18:56
Film Bohemian Rhapsody, Queen, Freddie Mercury
Fot. Materiały prasowe

Nie tylko fani zespołu Queen nie mogą doczekać się filmu Bohemian Rhapsody o historii grupy i jej legendarnego lidera Freddie’ego Mercury’ego. Już niedługo wejdzie on na ekrany, więc producenci publikują kolejne zwiastuny. Najnowszy w nich przestawia powstanie jednego z największych hitów zespołu We Will Rock You. Spostrzegawczy fani dopatrzyli się jednak w krótkim nagraniu dość poważnego błędu!

Filmowa wpadka w „Bohemian Rhapsody” jeszcze przed premierą?

Film Bohemian Rhapsody wejdzie na ekrany w Polsce 2 listopada. Opowie on historię całego zespołu, nie będzie skupiał się wyłącznie na legendarnym liderze grupy, Freddie’m Mercurym. Ważnym momentem dla grupy było powstanie We Will Rock You, który skomponował Brian May. Porywający tłumy utwór znalazł się na płycie News of the World z 1977 roku. Intencją muzyków było stworzenie piosenki, którą publiczność będzie mogła wykonać razem z nimi. W ten sposób powstał przebój, który znają wszyscy.

Filmowcy zaliczyli jednak wpadkę, którą wytknęli im fani Queen. Zauważyli oni, że Rami Malek, który wciela się w lidera zespołu, nie wygląda jak Freddie Mercury pod koniec lat 70. W filmowej scenie ma krótkie włosy i charakterystyczne wąsy, które w rzeczywistości muzyk zaczął nosić dopiero kilka lat później. W momencie powstania We Will Rock You miał też długie włosy. Nie zgadza się także jego wzrost. Freddie Mercury i Brian May byli podobnego wzrostu, a w filmie jest między nimi duża różnica. Charakteryzatorzy niezbyt rzetelnie wywiązali się więc ze swojego zadania.

Czy Twoim zdaniem Rami Malek jest właściwy do tej roli? 

Freddie Mercury w 1977 roku
Fot. Sunshine/East News

Freddie Mercury i Brian May w 1977 roku

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…