Film Bohemian Rhapsody, Queen, Freddie Mercury
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

Twórcy filmu o zespole Queen i Freddie’m Mercurym zaliczyli wpadkę?

Premiera „Bohemian Rhapsody” już wkrótce!

Weronika Kostyra 20 października 2018 18:56
Film Bohemian Rhapsody, Queen, Freddie Mercury
Fot. Materiały prasowe

Nie tylko fani zespołu Queen nie mogą doczekać się filmu Bohemian Rhapsody o historii grupy i jej legendarnego lidera Freddie’ego Mercury’ego. Już niedługo wejdzie on na ekrany, więc producenci publikują kolejne zwiastuny. Najnowszy w nich przestawia powstanie jednego z największych hitów zespołu We Will Rock You. Spostrzegawczy fani dopatrzyli się jednak w krótkim nagraniu dość poważnego błędu!

Filmowa wpadka w „Bohemian Rhapsody” jeszcze przed premierą?

Film Bohemian Rhapsody wejdzie na ekrany w Polsce 2 listopada. Opowie on historię całego zespołu, nie będzie skupiał się wyłącznie na legendarnym liderze grupy, Freddie’m Mercurym. Ważnym momentem dla grupy było powstanie We Will Rock You, który skomponował Brian May. Porywający tłumy utwór znalazł się na płycie News of the World z 1977 roku. Intencją muzyków było stworzenie piosenki, którą publiczność będzie mogła wykonać razem z nimi. W ten sposób powstał przebój, który znają wszyscy.

Filmowcy zaliczyli jednak wpadkę, którą wytknęli im fani Queen. Zauważyli oni, że Rami Malek, który wciela się w lidera zespołu, nie wygląda jak Freddie Mercury pod koniec lat 70. W filmowej scenie ma krótkie włosy i charakterystyczne wąsy, które w rzeczywistości muzyk zaczął nosić dopiero kilka lat później. W momencie powstania We Will Rock You miał też długie włosy. Nie zgadza się także jego wzrost. Freddie Mercury i Brian May byli podobnego wzrostu, a w filmie jest między nimi duża różnica. Charakteryzatorzy niezbyt rzetelnie wywiązali się więc ze swojego zadania.

Czy Twoim zdaniem Rami Malek jest właściwy do tej roli? 

Freddie Mercury w 1977 roku
Fot. Sunshine/East News

Freddie Mercury i Brian May w 1977 roku

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?