Dorota Gawryluk, Viva! 19/2023
Fot. Jacek Poremba
Z ŻYCIA GWIAZD

Dorota Gawryluk już tego nie ukrywa. Opowiedziała, co myśli o lekcjach religii w szkole

Czy na zajęcia zapisała swoją córkę?

Karol Sowa 12 marca 2024 14:56
Dorota Gawryluk, Viva! 19/2023
Fot. Jacek Poremba

Od lat zachwyca na szklanym ekranie, uchodzi za jedną z najlepszych polskich dziennikarek. Dorota Gawryluk, która konsekwentnie chroni swoją prywatność, teraz zrobiła wyjątek. W najnowszym wywiadzie opowiedziała nie tylko o swoim małżeństwie, ale też o wierze w Boga. 

Dorota Gawryluk — życie prywatne

Dorota Gawryluk rzadko opowiada o kulisach zacisza domowego. Dziennikarka telewizji Polsat od wielu już lat skupia się na rozwoju kariery. Wiemy jednak, że od ponad 30 lat związana jest z Jerzym Gawrylukiem. Zakochani doczekali się również dwójki dzieci: 31-letniego już syna Nikona oraz 13-letniej córki Marii. 

Obecnie najmłodsze dziecko jest w centrum zainteresowania rodziców. Dorota i Jerzy Gawrylukowie dbają, by ich córce niczego nie zabrakło. Co więcej, dbają również o jej edukację. 

CZYTAJ TEŻ: Magda Mołek wychowuje synów zgodnie z własną intuicją. Tak wygląda jej życie po rozstaniu

Dorota Gawryluk, Viva! 19/2023
Fot. Jacek Poremba

Dorota Gawryluk o lekcjach religii w szkole

Dziennikarka nigdy nie ukrywała, że relacja z Bogiem jest dla niej niezwykle ważna. Jest osobą wierzącą i zawsze o tym mówi, gdy jest ku temu okazja. Tak też było ostatnio, podczas rozmowy z Dobrym Tygodniem.

Ulubienica publiczności przyznała wówczas, że zapisanie swojej córki na lekcje religii miało dla niej szczególne znacznie. „Oczywiście. Uważam, że to bardzo ważne, żeby zdobywać wiedzę o religii, która ukształtowała historię nie tylko Polski, ale też Europy i w dużej mierze świata. Trudno być człowiekiem wykształconym bez studiowania Biblii. Nie wyobrażam sobie tego. Na Biblii przecież opiera się też literatura, sztuka. Te odniesienia są wszędzie", wyjaśniała. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Krystyna Janda ma żal do młodych twórców. Aktorka z goryczą przyznaje, że nie otrzymuje poważnych ról  w filmach

Dorota Gawryluk, Viva! 19/2023
Fot. Jacek Poremba

Dorota Gawryluk, jesienna ramówka stacji Polsat, 28.08.2014 rok
Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Dorota Gawryluk, jesienna ramówka stacji Polsat, 28.08.2014 rok

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.