O TYM SIĘ MÓWI

Czy zachowanie księcia George'a zmieni brytyjską tradycję? Mały dziedzic zaczyna się buntować!

Sabina Zięba 8 sierpnia 2017 07:30
Fot. East News

Czteroletni książę George wzbudza sympatię na całym świecie. Uroczy dziedzic brytyjskiego tronu od dziecka poznaje swoje obowiązki, zaznajamiając się z dworską etykietą. Mimo tego, że książę William i księżna Kate pragną, by ich dzieci miały normalne i beztroskie dzieciństwo, najmłodsi właśnie... zaczynają się buntować! Ostatnie zachowanie księcia George'a jest szeroko komentowane na całym świecie...

Polecamy też: Chcą, by George i Charlotte mieli normalne dzieciństwo. Jak księżna Kate i książę William wychowują swoje dzieci?

Bunt księcia George'a

Zgodnie z tradycją mały książę aż do 8. roku życia podczas oficjalnych wyjść nie będzie mógł nosić długich spodni, niezależnie od pogody i pory roku. Dlaczego? Wytłumaczył to w „Harper Bazaar's” ekspert od etykiety królewskiej, William Hanson: „To angielski zwyczaj, żeby ubierać małego chłopca w szorty. Spodnie są odpowiednie dla starszych chłopców i mężczyzn, natomiast spodenki u chłopca to jeden z niewymawianych wprost symboli warstwy społecznej. Choć czasy powoli się zmieniają, para długich spodni u chłopca nadal jest znakiem klasy średniej. Żaden szanujący się arystokrata czy członek rodziny królewskiej nie chciałby być uważany za kogoś z przedmieścia”.

Okazuje się, że ten zwyczaj nie przypadł do gustu George'owi. Swoje niezadowolenie z tego powodu prezentował już podczas wizyty w naszym kraju. Teraz „National Enquirer” informuje: „Jest zmęczony tym, że nie może ubrać się jak inni chłopcy. Krzyczał, że szorty są głupie i chce wyglądać jak tatuś”.

Fot. East News

Polecamy też: Mini zestawy księżniczki Charlotte zachwycają cały świat! Zobacz jej ostatnie kreacje

Niestety, mimo jego buntu nic się nie zmieni. William Hanson ocenił: „Współczesny zwyczaj wśród rodzin z wyższej klasy, aby ubierać chłopców w szorty, zapewne przetrwa jeszcze przez długi czas. Brytyjscy arystokraci zawsze chętnie trzymają się tradycji, a ta dodatkowo po cichu dystansuje ich od «reszty»”.

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Narodziny gwiazdy, czyli Julia Wieniawa o trudnych wyborach i drodze do sukcesu. Plus Wielki Horoskop na 2019 rok!