Weronika Kostyra 19 lipca 2017 13:30
1/7
Księżniczka Charlotte, książę George
Copyright @East News
1/7

 

Książę George i księżniczka Charlotte są w centrum uwagi wszędzie, gdzie się pojawią. Często są określani „najsłodszymi dziećmi świata”. Podczas pobytu w Polsce urocze rodzeństwo jak zawsze przyćmiło swoich rodziców i skradli uwagę fanów brytyjskiej rodziny królewskiej.

 

Nie towarzyszyło im jednak cały czas. Kiedy oni byli zajęci pełnieniem oficjalnych obowiązków, a plan wizyty był bardzo napięty, oni pozostawali pod opieką niani w specjalnie przygotowanym dla nich apartamencie. Z tego powodu widzieliśmy ich jedynie podczas powitania na lotnisku oraz przy pożegnaniu i wylocie z Warszawy. Na zdjęciach widać, jakby wsiadali na pokład samolotu niechętnie.

 

Zobacz także: Książę George wyglądał w Warszawie jak książę William jako dziecko. Podobieństwo jest uderzające!

 

Książę George i księżniczka Charlotte wylatują z Warszawy

Zaprezentowali się ponownie w tradycyjnych ubrankach – księżniczka ubrana była w uroczą sukienkę w błękitne kwiatki, a jej brat w koszulę z krótkim rękawem i krótkie spodenki. Strój ten za każdym razem dziwi obserwatorów, ale należy pamiętać, że to zwyczaj brytyjskiej arystokracji. Wedle jej zasad długie spodnie przeznaczone są dla starszych chłopców i mężczyzn. Ubranie w nie czterolatka zostałoby odebrane jako faux pas lub co najmniej świadczyłoby o pochodzeniu z niższej klasy. Rodzina królewska jest przecież dla Brytyjczyków symbolem ciągłości tradycji i nawet najmłodsze pokolenie musi tę tradycję kontynuować.

 

Po wejściu do samolotu ciekawskie książęta wyglądały przez okno samolotu przy, co uchwycili fotoreporterzy.

 

Zobacz także: Czy para książęca planuje trzecie dziecko? Słowa Kate wywołały falę spekulacji!

 

Co George i Charlotte robili w Polsce?

Specjalnie dla nich, Kancelaria Prezydenta przygotowała wyjątkowe atrakcje. Książęca para wraz z dziećmi na czas pobytu zatrzymała się w Belwederze. Do ich dyspozycji został oddany dwupoziomowy apartament z widokiem na Łazienki Królewskie. Kancelaria Prezydenta jeszcze przed przylotem do Polski, przygotowała się do wizyty najmłodszych członków brytyjskiej rodziny królewskiej. Krzysztof Szczerski z Kancelarii Prezydenta wyznał, że pokoje Belwederu, jak i jego otoczenie, zostały dostosowane do potrzeb Księżnej i Księcia, a w szczególności ich dzieci tak, by książęca para mogła poczuć się w stolicy, jak w domu. Władze mają nadzieję, że George i Charlotte również będą miło wspominać pobyt w Warszawie. Na księcia dzieci czekał królewski pokój z zabawkami, w którym znajdowały się: tipi, drewniany rowerek, wózek dla lalek czy koń na biegunach. Dzieci mogły korzystać również z pałacowych ogrodów, gdzie znajduje się plac zabaw wraz ze zjeżdżalniami i drabinkami.

 

Jakie prezenty dostali Charlotte i George?

Ambasada Polski w Londynie podała, że książęta dostali książki dla dzieci polskich autorów wydane po angielsku. Wśród nich „Mapy” Aleksandry i Daniela Mizielińskich, ilustrowany album „Pszczoły” Piotra Sochy oraz wiersz „Pan Maluśkiewicz i wieloryb” Juliana Tuwima.

 

Zobacz także: W jakich wnętrzach spędzą większość czasu George i Charlotte? Uwagę przykuwa jeden szczegół!

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…