Viva.pl

O TYM SIĘ MÓWI

Marta Kaczyńska miażdży kampanię społeczną Anji Rubik! „Seks bez uczuciowego oddania to droga donikąd. Masturbacja uzależnia”

Konrad Szczęsny 14 listopada 2017
Anja Rubik i Marta Kaczyńska
Fot. Instagram @anja_rubik, Mateusz Stankiewicz/ AF Photo

Marta Kaczyńska w najnowszym felietonie ostro rozlicza się z akcją społeczną #Sexedpl, której pomysłodawczynią jest Anja Rubik. Bratanica Jarosława Kaczyńskiego zarzuca inicjatywie m.in. promowanie płytkich wartości, nierzetelne informowanie o zagrożeniach związanych m.in. z masturbacją oraz odzieranie seksu z warstwy uczuciowej.

Zobacz też: Anja Rubik będzie uczyła Polaków seksu! Archipelag gwiazd, osobiste wyznania, sekrety alkowy i...

Marta Kaczyńska o kampanii #Sexedpl Anji Rubik

Marta Kaczyńska w felietonie w magazynie „Sieci prawdy” nie zostawiła suchej nitki na kampanii Anji Rubik #Sexedpl, która miała za zadanie edukować Polaków w materii szeroko rozumianej seksualności. Bratanica Jarosława Kaczyńskiego skrytykowała m.in. poruszane w niej zagadnienia, takie jak afirmowanie masturbacji oraz sposób, w jaki Mateusz Banasiuk wyjaśnił kwestię pierwszego razu na przykładzie... robienia kanapki. Marcie Kaczyńskie nie podoba się również forma, w jakiej w spotach mówi się o seksie (poniżej prezentujemy te, które oburzyły ją najbardziej):

Zobacz też: Masturbacja, pierwszy raz, antykoncepcja... Gwiazdy szczerze i bez ogródek opowiadają o swoich seksualnych doświadczeniach w ramach akcji „sexedpl”!

Marta Kaczyńska o seksie, masturbacji i więzach społecznych

Nie wspomniano o tym, że może nie warto nadmiernie się z nią śpieszyć, że warto poczekać, aż będzie się odpowiednio dojrzałym”, zarzuca kampanii Marta Kaczyńska.

Mierzi ją również, że stanowisko dotyczące masturbacji jest tak bardzo afirmatywne.

Generalnie rzecz biorąc, mowa jest o sprawach technicznych związanych z zaspokajaniem popędu, o czym najdobitniej świadczy odcinek poświęcony masturbacji. O ryzyku uzależnienia od wskazanej czynności ani słowa”, podkreśla bratanica Jarosława Kaczyńskiego.

Dodaje także, że w jej mniemaniu podejście zaprezentowane w całej kampanii jest zbyt instrumentalne i wyklucza tak ważne elementy współżycia seksualnego, jak miłość, trwałość więzi oraz monogamia.

Normy kulturowe, zasady moralne czy też dojrzałość emocjonalną do nawiązania intymnej relacji z drugim człowiekiem zupełnie zignorowali (...) Nie ma mowy o tym, że najbezpieczniej jest po prostu mieć jednego, stałego partnera, o małżonku nie wspominając. Oddając się sobie nawzajem wyłącznie z hedonistycznych pobudek, poddajemy się animizacji i uwsteczniamy (...) Promując wśród młodych ludzi utrzymywanie kontaktów opartych wyłącznie na więzach fizycznych, utrudniamy kształtowanie zdolności do nawiązywania trwałych związków, co prędzej czy później nieuchronnie prowadzi do atomizacji społeczeństwa, a więc jego osłabienia”, grzmi Marta Kaczyńska.

Seks bez uczuciowego oddania to droga donikąd”, konstatuje bratanica Jarosława Kaczyńskiego.

Zgadzacie się z jej opinią?

Zobacz też: Anja Rubik w nowej sesji pozuje zupełnie nago! Internauci nie kryją oburzenia: „Pokazała za dużo, to już pornografia!”

Wideo

Jaki jest sekret stylu Brigitte Macron?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Takiego wywiadu jeszcze nie było! Dorota „Doda” Rabczewska po raz pierwszy rozlicza się z przeszłością.