ORŁY 2018

Córka Agnieszki Holland ma szansę na polskiego Oscara za film Pokot?!

Kasia Adamik została nominowana w aż trzech kategoriach

Damian Duda 13 marca 2018 17:45

To jest jej czas! Kasia Adamik została nominowana w aż trzech kategoriach do Polskich Nagród Filmowych. Czy uda się jej zdobyć statuetkę Orła? O tym dowiemy się już 26 marca w trakcie oficjalnej gali wręczenia Nagród Polskiej Akademii Filmowej. Córka Agnieszki Holland została wyróżniona w następujących kategoriach:  „Najlepszy Film’’ (Pokot), „Najlepsza reżyseria’’ (Pokot) oraz „Najlepszy serial fabularny’’ (Wataha).

„Czekałam na taką propozycję od dawna. Chciałam pracować przy spektakularnym projekcie z ogromnym rozmachem inscenizacyjnym, który opowiadałby taką historię, jaka może się zdarzyć tylko w Polsce. W naszym kraju powstaje niewiele seriali z prawdziwego zdarzenia. Mam nadzieję, że HBO ustanowi pewną nową jakość i dzięki temu inne stacje będą chciały robić tak samo oryginalne i ambitne rzeczy’’, powiedziała w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle Kasia Adamik

Kasia Adamik z mamą — wywiad w VIVIE!

Agnieszka Holland i Kasia Adamik udzieliły magazynowi VIVA! wspólnego wywiadu, w którym podkreśliły, że o mężczyznach rozmawiają... rzadko.

Pani Kasiu, skąd u Pani siwe włosy?

Kasia: To nieprzespane noce i wszystkie kompromisy, na które w życiu poszłam. Pierwsza siwizna wyskoczyła nagle, kiedy kręciłam „Szczek”. Miałam wtedy 30 lat. Bardzo długo wyglądałam młodo. Jeszcze parę lat temu w Stanach, żeby kupić alkohol, musiałam pokazywać dowód. A kiedy szłam na spotkanie z producentem czy reżyserem i wyglądałam, jakbym miała 16 lat, to było dla mnie większym problemem niż bycie kobietą.

Kobiety mają tyle możliwości. Można przecież zagrać, włożyć szpile...

Kasia: To nie ja. Szpilki? Mini? Prędzej spodnie i skórzana kurtka. Pierwszy ciuch, o jakim marzyłam, to była czarna skóra z łańcuchami. Agnieszka kupiła mi ją, choć kosztowała kupę kasy. Służyła 12 lat. Nigdy w życiu nie miałam na sobie szpilek. Siwizna mnie ucieszyła. A im więcej kręcę, tym jej więcej. A moda? Chyba więcej dba o to Agnieszka.

Podobają Wam się ci sami mężczyźni?

Kasia: Agnieszka ma gust do takich dziwnych (śmiech).  Uważa na przykład, że szramy są supersexy. Nie fascynuje jej perfekcja. A ja się z nią zgadzam, że jak ktoś jest za ładny, robi się plastikowy. Ale rzadko rozmawiamy o mężczyznach.

A o pięknych kobietach?

Kasia: Nauczyłyśmy się już, żeby nie sądzić ludzi z wyglądu. Pamiętam takie spotkanie z Diane Kruger. To było jeszcze przed jej rolą w „Troi”. Chciała zagrać w filmie Agnieszki „Kopia mistrza”. Popatrzyłyśmy na jej zdjęcia: „Nie ma mowy, taka pindka nie może dobrze zagrać”. Ale umówiła się na casting. Było tak, otwieram drzwi, patrzę i myślę sobie: nuda, nuda, nuda. A ona zagrała i była fantastyczna. Jest wielką aktorką. Diane nauczyła nas obie pokory.

Kim jest Kasia Adamik?

Przyszła na świat 28 grudnia 1972 roku. Pochodzi z artystycznego domu. Jest córką Agnieszki Holland i reżysera Laca Adamíka. Jest absolwentką Wydziału Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Brukseli, jednak to film jest jej największą pasją. A talent niewątpliwe odziedziczyła po cenionych na całym świecie rodzicach.  ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Narodziny gwiazdy, czyli Julia Wieniawa o trudnych wyborach i drodze do sukcesu. Plus Wielki Horoskop na 2019 rok!