VIDEO VIVY!

„Umówiłem się z nią na dziewiątą” Bodo, a może „Miłość Ci wszystko wybaczy” Ordonówny…?

Które piosenki z okresu międzywojennego pamiętasz najlepiej?

Monika Katarzyna Krupska 12 listopada 2018 17:55

Ich piosenki śpiewała cała Polska! Utwory takie, jak np. Ach, jak przyjemnie, Ada! To nie wypada! czy Miłość ci wszystko wybaczy zapisały się na kartach polskiej historii. Choć od ich powstania minęło już kilkadziesiąt lat, to piosenki Eugeniusza Bodo czy Heleny Grossówny zna dziś prawie każdy Polak, nawet i młode pokolenie!

Z okazji 100-lecia niepodległości Polski chcemy przypomnieć niektóre utwory, które na ulicach i w domach śpiewali wszyscy Polacy. „Ach, jak przyjemnie kołysać się wśród fal, Gdy szumi, szumi woda i płynie sobie w dal…”, śpiewa jedna z piosenkarek. Podpowiadamy, że wokalistka była również aktorką. W latach 30. XX wieku zagrała m.in. w Kochaj tylko mnie, Dodek na froncie czy Mały Marynarz. Była związana z teatrem Syrena. Czy pamiętacie, która?

Przypominamy największe hity tamtych czasów! Który utwór lubicie najbardziej?  

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.