Miley Cyrus mn
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Historia złotej sukienki, którą Miley Cyrus miała w teledysku Flowers

Piosenka zrobiła furorę i stała się hitem na TikToku! 

Aleksandra Trendak 17 stycznia 2023 11:30
Miley Cyrus mn
Fot. Getty Images

Miley Cyrus 13 lutego wypuściła piosenkę “Flowers”, która bardzo szybko podbiła serca fanów i zawładnęła TikTokiem. Teledysk, który został do niej nakręcony stał się hitem, nie tylko ze względu na warstwę artystyczną i liczne nawiązania do byłego męża artystki, ale także stylizacje, które Miley w nim ma stały się fenomenem, szczególnie złota kreacja vintage, którą widzimy w pierwszej części klipu. Z kolekcji jakiej marki pochodzi? Z którego roku jest? Jakie ciekawe nawiązania można znaleźć w teledysku i tekście piosenki? 

PRZECZYTAJ O: Jared Leto, Miley Cyrus i Snoop Dogg w nowej kampanii Gucci "Love Parade"

Piosenka “Flowers” Miley Cyrus hitem na TikToku 

Najnowsza piosenka Miley Cyrus “Flowers” wyszła 13 stycznia 2023. Data premiery nie była przypadkowa, ponieważ jest to dzień urodzin jej byłego męża - Liama Hemswortha. Możemy w niej znaleźć wiele odniesień do ich, między innymi refren wchodzi w polemikę z piosenką Bruno Marsa “When I was your men”, którą Liam zadedykował Miley w dniu ich ślubu. Bruno Mars śpiewa: 

Powinien był kupić ci kwiaty i trzymać cię za rękę. Powinienem poświęcić ci wszystkie moje godziny, kiedy miałem szansę, zabrać cię na każdą imprezę, bo wszystko, co chciałaś robić, to tańczyć. 

Miley za to śpiewa: 

Mogę kupić sobie kwiaty, napisać swoje imię na piasku, rozmawiać sama ze sobą godzinami (…) Mogę tańczyć sama i mogę trzymać się za rękę. Tak, potrafię kochać siebie lepiej niż ty. 

Mówi się, że dom, który pojawił się w teledysku także nie jest przypadkowy. Fani i media donoszą, że w tej posiadłości były mąż wokalistki miał dopuszczać się wielu zdrad w czasie, kiedy był z nią w związku, o czym także jest nawiązanie w piosence. Dodatkowo w drugiej części klipu Miley pojawia się w męskim garniturze oversize od YSL, jest to nawiązanie do sytuacji podczas jednej z premier filmów Marvela na ścience Liam powiedział jej, żeby się “chociaż raz zachowywała normalnie”. W ten sposób artystka rozlicza się z przeszłością i pokazuje jaką silną kobietą się stała po rozwodzie. 

Złota sukienka Miley Cyrus w teledysku “Flowers” 

Złota sukienka Miley Cyrus, w której występuje w pierwszej części teledysku zrobiła niezwykłą furorę w sieci. Gwiazda idzie ulicami Los Angeles w złotej sukni z lame otwierając zwrotkę  

Byliśmy dobrzy, byliśmy złotem. Rodzaj snu, którego nie można sprzedać. 

Jest to kreacja vintage z kolekcji YSL z 1991 roku i ma drapowany kaptur krzyżujący się w talii z wyraźnym wycięciem, które eksponuje cały brzuch. Dobrała do niej prostokątne okulary przeciwsłoneczne od Saint Laurent i metaliczne szpilki. Jest to nawiązanie do sukni ślubnej, którą Miley miała na sobie w 2018 roku, pochodziła dokładnie z tej samej kolekcji co złota kreacja zaprezentowana w teledysku.

Najnowsza piosenka artystki stała się hitem i wręcz hymnem wielu kobiet, które tak jak ona zawiodła się na mężczyźnie. Promuje silną postawę kobiety, która wie czego chce i zna swoją wartość i nie pozwoli, żeby została ona zachwiana lub obniżona przez partnera. Jest to bez wątpienia bardzo mocny początek roku pod kątem muzycznym, ale też wizualnym, gdyż teledysk do niego jest świetnie zrealizowany, a każda stylizacja w nim pokazana jest niezwykłą inspiracją i świetnie wplata się w tekst piosenki. Co myślicie o najnowszym utworze Miley Cyrus?  

YSL 1991
Fot. Getty Images

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Jedno zdjęcie Roxie Węgiel wywołało lawinę komentarzy. Odpowiedziała: „Ludzie muszą się przyzwyczaić, że jest inaczej”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA I MAŁGORZATA SOCHA: przyjaciółki w rozmowie pełnej czułości, kobiecej energii i śmiechu. O TYM SIĘ MÓWI: była najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie, dzisiaj jest kochana i podziwiana. Czy KRÓLOWA CAMILLA aż tak się zmieniła, czy Brytyjczycy zmienili front? ELIZA RYCEMBEL: jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia nie pogardziłaby epizodami, ale… reżyserzy widzą ją w głównych rolach. MARIA ROTKIEL: uznana psycholog apeluje: „Dziewczyny, musimy być dla siebie ważne!”.