TYLKO U NAS!

Wiemy, dlaczego Aleksandra Konieczna nie poleciała na galę Oscarów 2020 do Los Angeles

Aktorka „Bożego Ciała” wyjawiła nam całą prawdę...

Rafał Kowalski 1 marca 2020 10:58

W kulturze i wśród fanów kina luty przebiegał zdecydowanie pod znakiem Oscarów. Gala wręczenia najważniejszych statuetek przemysłu filmowego odbyła się po raz 92. w Los Angeles. I choć polski film Boże Ciało był nominowany do jednej z kategorii, to w naszej reprezentacji zabrakło jednej z aktorek – Aleksandry Koniecznej. Czy aktorka otrzymała zaproszenie na galę?

Polacy na Oscarach 2020. Dlaczego nie było Aleksandry Koniecznej z Bożego Ciała?

Okazuje się, że kościelnej w Bożym Ciele była przewidziana na liście oscarowych gości, jednak świadomie nie poleciała z polską ekipą do Hollywood. Co się stało? „Tak się akurat zdarzyło, że kończyłam pisać moją pierwszą książkę w życiu i termin Oscarów pokrył się z moim terminem deadline’u (czyli ostatecznego terminu zrobienia czegoś, w tym przypadku oddania książki - przyp. red.) w wydawnictwie”, wyjaśniła VIVIE.pl Aleksandra Konieczna.

Jak udało się nam dowiedzieć książka ma tytuł Anyżowe dropsy, a jej premiera zapowiedziana jest na 31 marca. O czym będzie? „Taki miałam pomysł, żeby zapisać rok czasu z życia kobiety, matki, aktorki – wielu tożsamości, którymi jestem. […] Moje życie od 7 marca tamtego roku do 7 marca tego roku to pędzący ekspress”, zdradziła nam lubiana przez widzów aktorka.

Aleksandrę Konieczną już w poniedziałek wieczorem zobaczymy na gali Orły 2020. Aktorka nominowana jest w kategorii Najlepsza główna rola kobieca za rolę w Bożym Ciele. Nasza rozmówczyni trzyma jednak kciuki za kogo innego… Za kogo? Zobacz nasz wywiad wideo do końca. Z kolei na transmisję przyznania Orłów zapraszamy 2 marca o godzinie 20:00 w Canal+. 

Aleksandra Konieczna, VIVA! listopad 2017
Fot. Olga Majrowska

Oscary 2020: Boże ciało, Jan Komasa, Bartosz Bielenia, Polacy na czerwonym dywanie, LEPSZA JAKOŚĆ
Fot. Getty Images

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.