TYLKO U NAS!

Wiemy, dlaczego Aleksandra Konieczna nie poleciała na galę Oscarów 2020 do Los Angeles

Aktorka „Bożego Ciała” wyjawiła nam całą prawdę...

Rafał Kowalski 1 marca 2020 10:58

W kulturze i wśród fanów kina luty przebiegał zdecydowanie pod znakiem Oscarów. Gala wręczenia najważniejszych statuetek przemysłu filmowego odbyła się po raz 92. w Los Angeles. I choć polski film Boże Ciało był nominowany do jednej z kategorii, to w naszej reprezentacji zabrakło jednej z aktorek – Aleksandry Koniecznej. Czy aktorka otrzymała zaproszenie na galę?

Polacy na Oscarach 2020. Dlaczego nie było Aleksandry Koniecznej z Bożego Ciała?

Okazuje się, że kościelnej w Bożym Ciele była przewidziana na liście oscarowych gości, jednak świadomie nie poleciała z polską ekipą do Hollywood. Co się stało? „Tak się akurat zdarzyło, że kończyłam pisać moją pierwszą książkę w życiu i termin Oscarów pokrył się z moim terminem deadline’u (czyli ostatecznego terminu zrobienia czegoś, w tym przypadku oddania książki - przyp. red.) w wydawnictwie”, wyjaśniła VIVIE.pl Aleksandra Konieczna.

Jak udało się nam dowiedzieć książka ma tytuł Anyżowe dropsy, a jej premiera zapowiedziana jest na 31 marca. O czym będzie? „Taki miałam pomysł, żeby zapisać rok czasu z życia kobiety, matki, aktorki – wielu tożsamości, którymi jestem. […] Moje życie od 7 marca tamtego roku do 7 marca tego roku to pędzący ekspress”, zdradziła nam lubiana przez widzów aktorka.

Aleksandrę Konieczną już w poniedziałek wieczorem zobaczymy na gali Orły 2020. Aktorka nominowana jest w kategorii Najlepsza główna rola kobieca za rolę w Bożym Ciele. Nasza rozmówczyni trzyma jednak kciuki za kogo innego… Za kogo? Zobacz nasz wywiad wideo do końca. Z kolei na transmisję przyznania Orłów zapraszamy 2 marca o godzinie 20:00 w Canal+. 

Aleksandra Konieczna, VIVA! listopad 2017
Fot. Olga Majrowska

Oscary 2020: Boże ciało, Jan Komasa, Bartosz Bielenia, Polacy na czerwonym dywanie, LEPSZA JAKOŚĆ
Fot. Getty Images

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.