TYLKO NA VIVA.PL

Odszedł z telewizji, poproszono go o powrót. Piotr Gąsowski o kulisach spotkań z Edwardem Miszczakiem

„Były to też szorstkie rozmowy”. Lojalność była dla niego ważniejsza

Rafał Kowalski 2 lutego 2024 15:50

Twoja twarz brzmi znajomo. Najlepsi – tak nazwano najnowszą edycję hitu Polsatu, w której zmierzą się Ci, którzy w poprzednich jego odsłonach zajmowali najwyższe miejsca. Do grona uczestników dołączy Katarzyna Skrzynecka, a za stołem jurorskim po raz pierwszy zobaczymy Piotra Gąsowskiego. To bez tej dwójki nagrywano poprzednie odsłony programu i to za tą dwójką widzowie tęsknili najbardziej. Za kulisami tej decyzji sporo się działo…

Piotr Gąsowski o solidarności z Katarzyną Skrzynecką. Dla niej zrezygnował z pracy

Po roku od momentu, w którym Piotr Gąsowski zrezygnował z prowadzenia Twoja twarz brzmi znajomo, aktor opowiedział VIVIE.pl, jak z jego perspektywy wyglądał ten trudny czas. Decydując się na odejście, kierował się solidarnością. Nie podobało mu się bowiem, że decyzją nowych władz stacji, z show zostanie odsunięta Katarzyna Skrzynecka.

Dziś zarówno on jak i ona wracają do programu – w nowych rolach. „Zapamiętam z tej konferencji ogromną liczbę gratulacji i szczerych uśmiechów. Jest wzruszenie i ogromna satysfakcja, że to, co robię, komuś się podoba. Że ktoś na mnie czekał i to nie jest wyreżyserowane. Czuję wsparcie wśród kolegów, koleżanek i publiczności”, powiedział nam przed kamerą Piotr Gąsowski.

Co ciekawe, aktor przewidywał, że w końcu odbierze telefon z propozycją ponownej współpracy. „Już od jakiegoś czasu czułem, że tak może być. Bo w sieci pojawiły się tysiące wpisów, tysiące wyrazów tęsknoty za mną. Niezwykle wzruszające i to chyba jest przyczyna tego, że wróciłem. A właściwie wróciliśmy razem z Kasią Skrzynecką, bo to dla mnie też było ważne”, wyjaśnił Rafałowi Kowalskiemu z VIVY.pl.

Zobacz takżeRozwód Katarzyny Cichopek i Marcina Hakiela jest nieważny? Tancerz zabrał głos w tej sprawie

Piotr Gąsowski, Kasia Skrzynecka, 2024 luty

Piotr Gąsowski, Kasia Skrzynecka, 2024 luty
Fot. Pawel Wodzynski/East News

Relacje Edwarda Miszczaka i Piotra Gąsowskiego

Ponad rok temu nowy dyrektor programowy Polsatu Edward Miszczak wziął na siebie całą odpowiedzialność za odsunięcie od show Twoja twarz brzmi znajomo Kasi Skrzyneckiej. To on usłyszał też o decyzji Piotra Gąsowskiego, który nie chciał już prowadzić show.

Prezenter miał prawo czuć się rozżalony, dlatego swego czasu na spotkaniach ze swoim przełożonym bywała gęsta atmosfera. „Z Edwardem znamy się 20 lat i przez ten czas przeprowadziliśmy szereg rozmów. Oczywiście w końcu były to też szorstkie rozmowy. Nawet bardziej z mojej strony”, wyjawił nam.

Z perspektywy czasu wie, że postąpiłby drugi raz tak samo. „Nie kryłem tego, że jestem zrozpaczony tego, że np. Kasia została pozbawiona miejsca w fotelu jurora. […] Zareagowałem wtedy jak jej brat, ale nie żałuję. Lojalność jest czymś najwspanialszym. Wtedy był czas sprawdzić, czy jestem lojalny. Teraz wracamy i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy”, usłyszeliśmy przed kamerą.

Co jeszcze zdradził nam Piotr Gąsowski? Zobaczcie nasz materiał. 

OBEJRZYJ TAKŻE: Piotr Gąsowski pomógł Joannie Koroniewskiej i Maciejowi Dowborowi. Jednym nagraniem odmienił ich życie

Piotr Gąsowski, Twoja twarz brzmi znajomo, 2017

Piotr Gąsowski, Twoja twarz brzmi znajomo, 2017
Fot. VIPHOTO/East News

Edward Miszczak, 2023

Edward Miszczak
Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Jedno zdjęcie Roxie Węgiel wywołało lawinę komentarzy. Odpowiedziała: „Ludzie muszą się przyzwyczaić, że jest inaczej”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA I MAŁGORZATA SOCHA: przyjaciółki w rozmowie pełnej czułości, kobiecej energii i śmiechu. O TYM SIĘ MÓWI: była najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie, dzisiaj jest kochana i podziwiana. Czy KRÓLOWA CAMILLA aż tak się zmieniła, czy Brytyjczycy zmienili front? ELIZA RYCEMBEL: jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia nie pogardziłaby epizodami, ale… reżyserzy widzą ją w głównych rolach. MARIA ROTKIEL: uznana psycholog apeluje: „Dziewczyny, musimy być dla siebie ważne!”.