WSPOMNIENIE

Oddany mąż i ojciec, wspaniały przyjaciel, ulubieniec widzów... Taki był Paweł Królikowski

Aktor obchodziłby dziś 59. urodziny

Redakcja VIVA! 1 kwietnia 2020 14:45

Kiedy wyznał, że zmaga się z chorobą neurologiczną, cała Polska kibicowała mu w powrocie do zdrowia. Paweł Królikowski, uwielbiany przez wielu aktor, zmarł w lutym tego roku. Dziś obchodziłby 59. urodziny...

Paweł Królikowski wspomnienie

Niepokojące doniesienia o złym stanie zdrowia Pawła Królikowskiego pojawiły się jeszcze w 2015 roku. Do szpitala trafił dzięki namowom żony, Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej, którą zaniepokoiło złe samopoczucie męża. Wtedy okazało się, że doszło do pęknięcia tętniaka w mózgu i aktor przeszedł poważną operację neurochirurgiczną.

W 2019 roku nastąpił nawrót choroby. Doniesienia mediów zaniepokoiły fanów. Aktor ujawnił prawdę w pierwszym odcinku 12. sezonu show Twoja Twarz Brzmi Znajomo, w którym był jurorem. „Okazało się, że moje zdrowie nie było okej. Musiałem więc coś z tym zrobić, spotkałem ludzi w Szpitalu Bródnowskim, w szpitalu koło Zgierza i tam mi uratowali życie, uratowała mi życie moja żona i uratował mi życie mój profesor Ząbek. Okazało się, że mogę żyć, że mogę z wami się spotykać”, powiedział wtedy.

Niestety, tuż przed świętami Bożego Narodzenia ponownie trafił do szpitala. W styczniu tego roku Paweł Królikowski przeszedł kolejną operację. Rodzina nie ujawniała szczegółów, ale wszyscy wierzyli, że uda mu się pokonać chorobę...

Pożegnanie Pawła Królikowskiego

Fani uwielbiali Pawła Królikowskiego. Podbił serca widzów serialową postacią Kusego z Rancza, ale podobał im się również w roli sprawiedliwego jurora z programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Przyjaciele i najbliżsi cenili jego oddanie, dobroć i poczucie humoru. „Tato zawsze potrafiłeś obrócić w żart każdą sytuację, w końcu urodziłeś się w prima aprilis. Może wkrótce się spotkamy, w końcu w Polsce jest koronawirus. Ale tak jak uczyła nas mama, myjemy rączki. Możesz spać spokojnie”, żegnał go syn Antoni Królikowski.

„[...] Dziękuję ci w imieniu kochającej żony Gosi i twoich małych Królików za wszystko. Za to, że nauczyłeś nas uśmiechać się do świata i do ludzi, pokazałeś, jaki piękny potrafi być ten świat i że warto być jego dobrą częścią. Nie było dla Ciebie rzeczy niemożliwych. Każdego dnia przypominałeś, żeby chciało nam się chcieć i udowadniałeś, że chcieć to móc”, dodał. „Jesteś doskonałym aktorem, ale nigdy nie pokazywałeś mi jak grać, pokazywałeś jak żyć”.

„Zawsze umiałeś dostrzec we wszystkim coś szczególnego. Umiałeś pięknie to uchwycić, określić, zaskakująco spuentować. [...] Mam głębokie podejrzenie, że może byłeś czarodziejem, byłeś naszym drogowskazem, bohaterem, fajnym ludzkim bohaterem”, wspominał brata wzruszony Rafał Królikowski.

Paweł Królikowski odszedł 27 lutego 2020 roku. 

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.