Paweł Królikowski
Fot. FORUM
WSPOMNIENIE

Pierwsza rocznica śmierci Pawła Królikowskiego. „Minął już rok bez Ciebie. Tęsknię”  

Tak rodzina wspomina aktora...

Aleksandra Andrzejak 27 lutego 2021 19:57
Paweł Królikowski
Fot. FORUM

Śmierć Pawła Królikowskiego była dla całej rodziny bolesnym ciosem. Aktor odszedł 27 lutego 2020 roku po długim pobycie w szpitalu i walce o zdrowie. W pierwszą rocznicę śmierci rodzina wspomina aktora we wzruszający sposób.

Paweł Królikowski: przyczyna śmierci

Paweł Królikowski zmarł po długiej i wyczerpującej walce z chorobą. Aktor trafił do szpitala tuż przed Bożym Narodzeniem, w piątek 20 grudnia 2019 roku. Do momentu śmierci nie opuścił go. Informację o odejściu Pawła Królikowskiego podał „Super Express”, powołując się na wypowiedź przyjaciela zmarłego. W krótkim czasie potwierdziły to również inne źródła, w tym Związek Artystów Scen Polskich. Aktor zmagał się z chorobą neurologiczną. Pięć lata temu wycięto mu tętniaka mózgu. O swojej chorobie opowiedział podczas jesiennej edycji tego widowiska: „Na początku maja nie przyjechałem do was na spotkanie. Okazało się, że moje zdrowie nie było okej. Musiałem więc coś z tym zrobić, spotkałem ludzi w Szpitalu Bródnowskim, w szpitalu koło Zgierza i tam mi uratowali życie, uratowała mi życie moja żona i uratował mi życie mój profesor Ząbek i okazało się, że mogę żyć, że mogę z wami się spotykać”, podkreślał.

Paweł Królikowski
Fot. AKPA

 

Pierwsza rocznica śmierci Pawła Królikowskiego

Wspomnienia bliskich Pawła Królikowskiego poruszają dziś Internet. Małgorzata Ostrowska-Królikowska dodała na swój Instagram nagranie piosenki Stanisława Sojki - Sonet Szekspira (LXVI). Rafał Królikowski dodał zdjęcie z dzieciństwa. „Minął już rok bez Ciebie. Tęsknię.” - podpisał zdjęcie. Syn Antek również wspomina ojca we wzruszający sposób. Na swoim profilu na Instagramie opublikował archiwalne zdjęcie z tatą. W komentarzach można znaleźć wiele ciepłych słów. 

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.