OSCARY 2018

Lady Bird nominowany w pięciu kategoriach do Oscarów 2018!

Zdobędzie oscarową statuetkę? Zobacz zwiastun filmu!

Gabriela Czernecka 3 lutego 2018 10:00

Co takiego ma w sobie film Lady Bird, że ciężko o nim zapomnieć? Genialna kreacja aktorska tytułowej Lady Bird, Saoirse Ronan, zabawne dialogi plus szalone lata młodości, poczucie dorosłości i umiejętna reżyseria. O czym jest film Lady Bird i dlaczego warto po niego sięgnąć?

O czym jest film  Lady Bird?

Słodko-gorzki komediodramat o dojrzewaniu nastolatki w katolickim liceum, która chce wyrwać się z pod opieki matki i ruszyć w nieznane, by zdobywać świat i spełniać marzenia. Niby prosta historia, ale o prostych rzeczach, też trzeba umieć umiejętnie opowiadać. A Greta Gerwig (choć jest to jej debiut reżyserski) jak widać umie. To film, na punkcie którego zwariowali amerykańscy krytycy. Dlaczego? Bo każdy z nas ma na swoim koncie rozterki i młodzieńcze problemy.

Tytułowa Lady Bird (Saoirse Ronan w tej roli) jest zwykłą nastolatką z Sacramento, która dusi się matczynymi oczekiwaniami, próbuje wyrwać ze schematu życia, jakie narzuca jej społeczeństwo i stara się znaleźć sposób na samą siebie. Film ukazuje skomplikowaną, nieopisywalną i pełną miłości i złości relację córki z matką. Bunt tytułowej bohaterki to tak naprawdę walka z samą sobą, którą w czasach nastoletnich przeżywał każdy z nas. To po prostu trzeba obejrzeć! 

Oscary 2018: Lady Bird Grey Gerwig

Film Lady Bird już ma na swoim koncie dwa Złote Globy, a teraz nominowany jest do Oscara 2018 aż w pięciu kategoriach: najlepszy film, najlepszy reżyser, aktorka pierwszoplanowa (Saorise Ronan), aktorka drugoplanowa (Laurie Metcalf) i scenariusz oryginalny.

Czy Lady Bird zdobędzie Oscara? Saoirse Ronan została doceniona przez Amerykańską Akademię Filmową już dwukrotnie, ale jak na razie 23-latka na swoim koncie Oscara nie ma. Czy to zmieni się 4 marca? Jak mówią, do trzech razy sztuka.  Zobaczcie zwiastun filmu!  

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Po raz pierwszy Joanna Krupa z mamą! Rozmawiają o kobiecości, mężczyznach i… mężach!