Konrad Szczęsny 14 sierpnia 2017 15:30
1/4
Nowy film Pawła Pawlikowskiego Zimna Wojna z Agatą Kuleszą i Joanną Kulig
Copyright @ŁUKASZ BĄK
1/4

W 2015 roku zdobył Oscara za „Idę” z Agatą Kuleszą i Agatą Trzebuchowską w rolach głównych. Tym razem Paweł Pawlikowski zabierze widzów w podroż do Polski lat 50. i 60. XX wieku i opowie historię dwójki ludzi, którzy są uwikłani w splot uczuć i emocji. Na początku sierpnia na planie „Zimnej wojny” padł ostatni klaps. Wiadomo, że w produkcji pojawi się plejada gwiazd, m.in. Agata Kulesza, Joanna Kulig, Tomasz Kot, Borys Szyc czy Adam Ferency. Jednak tym, co ma przyciągnąć uwagę krytyków i widzów przede wszystkim, będzie muzyka: i ta wywodząca się z polskiej ludowości, i jazzowa, i ta z paryskich barów minionego wieku.

 

Polecamy też: A Oscar wędruje do... Wszyscy Polacy, którzy zdobyli Nagrodę Akademii Filmowej

 

Fabuła „Zimnej wojny” Pawła Pawlikowskiego

 

Wiadomo na pewno, że fabuła osnuta będzie wokół wątku miłosnego między dwójką bohaterów. Uczucie to jest niezwykle skomplikowane: z jednej strony nie wyobrażają sobie oni życia bez siebie, z drugiej mają ogromne problemy, by dzielić ze sobą codzienność. W fabułę wplecione zostaną również liczne wątki muzyczne, które – jak podkreślają twórcy – mają być swoistym głównym bohaterem produkcji.

 

„To nie jest musical tak, jak państwo sobie to wyobrażają. Tam nie ma żadnych numerów śpiewanych. Aktorzy nie rozmawiają ze sobą poprzez piosenki. Natomiast jest w tym filmie tak, jak i było w „Idzie”, bardzo dużo muzyki. Jest to polska muzyka ludowa w różnych aranżacjach, w różnych wykonaniach. Brzmi przepięknie. Z tego powodu można powiedzieć, że jest to również film muzyczny”, wyjaśniła producentka Ewa Puszczyńska.

 

„Muzyka jest takim komentarzem do życia bohaterów, ale także bohaterowie są muzykami. Główna rola męska, którą gra Tomek Kot, to postać o imieniu Wiktor – pianista. Natomiast Zula, którą gra Joasia Kulig, jest członkinią chóru i zespołu tanecznego „Mazurek”, wzorowanego na zespole pieśni i tańca „Mazowsze”, dodaje.
 

Za scenariusz „Zimnej wojny” odpowiada sam Paweł Pawlikowski (razem z Januszem Głowackim), zaś scenografią zajęli się Katarzyna Sobańska i Marcel Sławiński. Z kolei autorem zdjęć jest Łukasz Żal (panowie pracowali razem przy oscarowej „Idzie”).

 

Te ruszyły w styczniu 2017 roku i zakończyły się już na początku sierpnia. Obraz był kręcony nie tylko w Polsce, lecz także we Francji i Chorwacji. Teraz nadszedł czas na postprodukcję. Nieoficjalnie mówi się, że „Zimna wojna” trafi na duży ekran w 2018 roku. Obraz jest koprodukcją polsko-francusko-brytyjską.

 

Polecamy też: Historia polskiego sportowca zainspirowała Łukasza Palkowskiego do stworzenia nowego filmu. O czym opowiada „Najlepszy”?

 

Borys Szyc o pracy z Pawłem Pawlikowskim

 

O pracy na planie wypowiedział się m.in. Borys Szyc. Nie szczędził on pochwał reżyserowi oscarowej „Idy”.

 

Niesamowity facet. Udało mu się zachować wrażliwość i niewinność młodego chłopaka. Zwraca uwagę na szczegóły, nie lubi naddatków i słusznie uważa, że w prostocie grania każdy szczegół coś znaczy. Niezwykle cieszę się z tego spotkania. Lubię w nim jego wewnętrzną siłę połączoną z opanowaniem. To człowiek trzymający wokół siebie parasol chroniący go przed ludźmi, którzy chcą zmienić jego sposób postrzegania”, zachwycał się w rozmowie z Wp.pl aktor.

 

W naszej galerii możecie zobaczyć pierwsze zdjęcia z planu „Zimnej wojny”!

 

Polecamy też: Jak powstawał "Pokot"? Mamy ekskluzywne zdjęcia z planu filmu - zdobywcy berlińskiego Niedźwiedzia

2/4
Nowy film Pawła Pawlikowskiego Zimna Wojna z Agatą Kuleszą i Joanną Kulig
Copyright @ŁUKASZ BĄK
2/4

Paweł Pawlikowski  nakręcił „Zimną wojnę” w siedem miesięcy. Będzie to historia osadzona w Polsce lat 50. i 60. XX wieku. Główne role zagrają w nim Tomasz Kot i Joanna Kulig. Nie zabraknie również doskonale znanej widzom Agaty Kuleszy, która razem z Agatą Trzebuchowską odegrała główną rolę w oscarowej „Idzie”.

 

Polecamy też: Nie umiał kraść, więc został filmowcem. Twórca "Belfra" Łukasz Palkowski o swojej drodze do kariery

3/4
Nowy film Pawła Pawlikowskiego Zimna Wojna z Agatą Kuleszą i Joanną Kulig
Copyright @ŁUKASZ BĄK
3/4

Joanna Kulig zagra w nowym filmie Pawła Pawlikowskiego Zulę, członkinię chóru i zespołu tanecznego „Mazurek”, wzorowanego na zespole pieśni i tańca „Mazowsze”.

 

Polecamy też: Te gwiazdy mimo upływu 10 lat w ogóle się nie zmieniły! Zobacz naszą galerię

4/4
Nowy film Pawła Pawlikowskiego Zimna Wojna z Agatą Kuleszą i Joanną Kulig
Copyright @ŁUKASZ BĄK
4/4

W nowym filmie Pawła Pawlikowskiego główne role powierzono Joannie Kulig oraz Tomaszowi Kotowi. Zagrają oni dwójkę uwikłanych w skomplikowaną relację muzyków, którzy nie do końca potrafią poradzić sobie z tym, co do siebie czują. Premiera „Zimnej wojny” już w 2018 roku.

 

Polecamy też: A Oscar wędruje do... Wszyscy Polacy, którzy zdobyli Nagrodę Akademii Filmowej

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.