Joanna Kulig, VIVA! wrzesień 2014, 20/2014
Fot. Zuza Krajewska
O TYM SIĘ MÓWI

Joanna Kulig wyglądała zjawiskowo na Festiwalu Filmowym w Wenecji! 

Aktorka wybrała kreację polskiej projektantki

Olga Figaszewska 11 września 2023 20:45
Joanna Kulig, VIVA! wrzesień 2014, 20/2014
Fot. Zuza Krajewska

Za nami jedno z najgłośniejszych i najbardziej prestiżowych wydarzeń filmowych. Nagrody podczas 80. Festiwalu Filmowego w Wenecji zostały rozdane 9 września! W konkursie głównym o statuetkę walczył polski film „Kobieta z…” Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta.  W jedną z głównych ról wcieliła się Joanna Kulig. Aktorka zachwyciła na czerwonym dywanie. Pojawiła się w klasycznej, eleganckiej kreacji polskiej projektantki. Trudno było oderwać od niej wzrok.

Joanna Kulig na czerwonym dywanie podczas 80. Festiwalu Filmowego w Wenecji

W  filmie „Kobieta z…” w rolach głównych pojawili się Małgorzata Hajewska, Mateusz Więcławski i Joanna Kulig. Twórcy produkcji opowiadają poruszającą historię. To film o osobie transpłciowej z polskimi przemianami społecznymi w tle, pragnieniu bycia sobą, drodze do odnalezienia wolności i miłości.  „To dla nas naprawdę ważny film, wynik wielu lat pracy, niezliczonych spotkań z osobami transpłciowymi. Mamy nadzieję, że nasz film pomoże zrozumieć innym, co to znaczy być osobą transpłciową, i jednocześnie da odwagę setkom młodych ludzi, którzy identyfikują się jako osoby trans, ale obawiają się podzielić tym z innymi. Ponad wszystko mamy nadzieję, że dzięki niemu wzrośnie poparcie dla zmian w prawie, które będą gwarantować życie bez zagrożenia”, mówili reżyserzy [cytat za film.wp.pl]

Joanna Kulig na ekranie wciela się w postać partnerki Anieli Wesoły [w tej roli Małgorzata Hajewska]. „Czerpałam inspirację z prawdziwych wydarzeń. Chyba największym wrażeniem i w ogóle przeżyciem było spotkanie Madzi. Myślę, że była takim prototypem mojej postaci, czyli partnerki transkobiety. Sama zastanawiałam się, że człowiek wstydzi się, boi się zapytać, a ona bardzo wprost mi opowiadała: "Słuchaj Aśka, to nie było dla mnie łatwe. Przez 14 lat wydawało mi się, że żyję z mężczyzną, a nagle się dowiaduję, że ten mężczyzna tak naprawdę jest kobietą". [...] Przeszła wszystkie emocje - od złości i niezrozumienia”, opowiadała o przygotowaniach do roli w rozmowie z Dzień Dobry TVN.

Czytaj też: Maja Ostaszewska na pięknym kadrze z partnerem i synem w Wenecji. Franciszek ma już 16 lat  

 Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Joanna Kulig,  80th Venice International Film Festival, 8 września 2023
Fot. Elisabetta A. Villa/Getty Images

Joanna Kulig wyglądała olśniewająco w klasycznej sukni

Produkcja brała udział w konkursie głównym 80. Festiwalu Filmowego w Wenecji.  O nagrodę walczył także inny polski film – „Zielona granica” w reżyserii Agnieszki Holland, który ostatecznie został wyróżniony nagrodą specjalną jury. Po prestiżowego Złotego Lwa sięgnął film „Biedne istoty” Yórgosa Lánthimosa.

W piątek, 8 września, Joanna Kulig wraz z Małgorzatą Szumowską, Małgorzatą Hajewską i Michałem Englertem pojawiła się na konferencji prasowej, która poprzedzała premierę filmu „Kobieta z…”. A następnie twórcy pojawili się oficjalnej części uroczystości. Na czerwonym dywanie Joanna Kulig zachwycała!

Aktorka wyglądała oszałamiająco w czarnej, długiej, eleganckiej kreacji bez ramiączek z rozcięciem, sięgającym do biodra. Suknia od Magdy Butrym wyróżniała się także delikatnym marszczeniem i materiałową różą. Stylizację uzupełniały czarne szpilki, okazałe kolczyki i okulary przeciwsłoneczne.  

A Joannę Kulig wkrótce zobaczymy w filmie Rebeki Miller pt. She Came to Me, gdzie zagrała u boku Anne Hathaway i Petera Dinklage’a. Premiera odbędzie się 29 września 2023 roku. 

Zobacz też; Bratanica Michała Bajora zagrała w filmie walczącym o Złotego Lwa w Wenecji i olśniła na czerwonym dywanie

 Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Joanna Kulig,  80th Venice International Film Festival, 8 września 2023
Fot. GUGLIELMO MANGIAPANE / Reuters / Forum

Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Joanna Kulig, 80.  Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji, 8 września 2023

 Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Joanna Kulig,  80th Venice International Film Festival, 8 września 2023
Fot. Pascal Le Segretain/Getty Images

Joanna Kulig, 9 września 2023, festiwal w Wenecji
Fot. Joanna Kulig, 9 września 2023, festiwal w Wenecji

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.