TYLKO NA VIVA.PL!

ORŁY 2023: Za nami jubileuszowa edycja Polskich Nagród Filmowych! Rozmawialiśmy z laureatami jako pierwsi

O niezwykłym święcie kina opowiadali nam też goście gali

Rafał Kowalski 8 marca 2023 09:43

Korytarze Teatru Polskiego w Warszawie pękały wczorajszego wieczoru w szwach. Setki gości przybyło, by celebrować 25. już edycję Orłów. Rozdanie Polskich Nagród Filmowych to dla twórców prawdziwe święto kina. Dla nas zaś idealna okazja, by porozmawiać z tymi, którzy okazują się najlepsi.

Relacja wideo z Orłów 2023

W naszym materiale wideo zobaczycie, jakie emocje towarzyszyły ludziom filmu podczas jubileuszowej 25. gali Orłów. Na chwilę przed rozpoczęciem uroczystości pytaliśmy o najpiękniejsze wspomnienia z poprzednich edycji konkursu.

Z kolei po ogłoszeniu wyników byliśmy pierwszą ekipą, która pytała zwycięzców o emocje i towarzyszyła im w drodze ze sceny na swoje miejsce. Dawid Ogrodnik, Dorota Pomykała, Maria Pakulnis… To tylko część osób, z którymi spotkaliśmy się przed kamerą VIVY.pl.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻOrły 2023. Maciej Stuhr nawiązał do niedawnej afery wokół ojca. Padły zaskakujące słowa

Orły, Andrzej Seweryn, VIVA
Fot. Piętka Mieszka / AKPA

Orły 2023 relacja z gali wideo VIVA.pl
Fot. PAP/Radek Pietruszka

ORŁY 2023. Kto wygrał?

A jakich twórców i filmy doceniono? Najlepszym filmem roku okazało się „IO” w reżyserii Jerzego Skolimowskiego. Ponadto produkcja zgarnęła jeszcze pięć innych nagród: dla Najlepszego FIlmu, za Najlepszą Reżyserię, Scenariusz, Zdjęcia, Montaż oraz Muzykę. Wśród najczęściej nagradzanych tytułów znalazł się również „Johnny” Daniela Jaroszka – z czterema ORŁAMI w kategoriach Najlepsza Rola Męska, Najlepsza Drugoplanowa Rola Kobieca, Najlepsza Charakteryzacja oraz Nagroda Publiczności.

W kobiecych zaś kategoriach aktorskich zwyciężyły: Dorota Pomykała za Najlepszą Główną Rolę Kobiecą w filmie „Kobieta na dachu” Anny Jadowskiej oraz Maria Pakulnis za kreację drugoplanową w filmie „Johnny” Daniela Jaroszka. Wśród aktorów po ORŁA sięgnęli Dawid Ogrodnik za Najlepszą Główną Rolę Męską w filmie „Johnny” i Andrzej Seweryn wyróżniony ORŁEM za drugoplanową rolę w „Śubuku” Jacka Lusińskiego.

Laureatem ORŁA za Osiągnięcia Życia został wybitny kompozytor muzyki filmowej Jan A.P. Kaczmarek. Nagrodę Publiczności wyłonioną w plebiscycie internautów otrzymał „Johnny” w reżyserii Daniela Jaroszka.

Zobaczcie naszą pełną emocji relację. 

Orły 2023 relacja z gali wideo VIVA.pl
Fot. PAP/Radek Pietruszka

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…