Maciej Stuhr, VIVA! 22/2018
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO
O tym się mówi

Orły 2023. Maciej Stuhr nawiązał do niedawnej afery wokół ojca. Padły zaskakujące słowa

Prowadzący pozwolił sobie na mocny żart na wizji. „Osioł roku”

Marcjanna Maryszewska 7 marca 2023 05:55
Maciej Stuhr, VIVA! 22/2018
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO

Za nami pełna emocji 25. ceremonia rozdania Polskich Nagród Filmowych, zwanych potocznie Orłami. Słynący z niewybrednych żartów, Maciej Stuhr w roli prowadzącego rozbawiał publiczność — w pewnym momencie postanowił nawet zadrwić ze swojego ojca! Nawiązując do ostatniej afery Jerzego Stuhra pozwolił sobie na mocny dowcip.

Orły 2023. Maciej Stuhr nawiązał do niedawnego skandalu ojca

O niebanalnym poczuciu humoru Macieja Stuhra wie już cała Polska. Przekonała się o nim również po raz kolejny publiczność zgromadzona w Teatrze Polskim w Warszawie. Gospodarz tegorocznych “Orłów” nie oszczędzał publiczności, począwszy od sztuczki magicznej, politycznych akcentów… aż po zaskakujące nawiązanie do skandalu z udziałem własnego ojca! 

CZYTAJ TAKŻE: Stylizacje gwiazd na gali rozdania Orłów 2023 

W pewnym momencie prowadzący pozwolił sobie na mocny komentarz w kierunku Jerzego Stuhra. „Znam aktora, który znakomicie podłożył kiedyś głos do osiołka. Państwo się domyślają, o kim mowa. Można powiedzieć: najsłynniejsze 07 w historii polskiego kina od czasów porucznika Borewicza. Któż z was nie chciałby zagłosować na niego w kategorii osioł roku?”, zapytał publiczności na wizji młody Stuhr.

Nie sposób nie domyślić się, że żart odnosił się do niedawnego skandalu z udziałem aktora — kilka miesięcy temu Jerzy Stuhr spowodował kolizję z motocyklistą, prowadząc samochód pod wpływem alkoholu. A przed laty to właśnie on podkładał głos postaci osła w kultowej animacji “Shrek”...

Jerzy Stuhr, Maciej Stuhr, VIVA! grudzień 2014

Jerzy Stuhr, Maciej Stuhr, VIVA! grudzień 2014
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

“IO” w reżyserii Jerzego Skolimowskiego otrzymało nagrodę w kategorii Najlepszy film

Warto wspomnieć, że w tegorocznej edycji “Orłów” oślich akcentów ze strony gospodarza w kontekście całego wydarzenia było znacznie więcej. Odnosiły się one przede wszystkim do głównego faworyta gali, czyli filmu “IO” wyreżyserowanego przez Jerzego Skolimowskiego. Produkcja nie tylko otrzymała najwięcej nominacji, ale również zdobyła największą ilość statuetek, w tym główną nagrodę w kategorii Najlepszy film.

SPRAWDŹ: Orły 2023: Właśnie poznaliśmy zwycięzców. Oto pełna lista laureatów!

Reżyser połączył się z Los Angeles, gdzie przebywa obecnie w związku z nominacją do Oscara dla Najlepszego Filmu Międzynarodowego. Stamtąd wyraził wdzięczność w kierunku członków Polskiej Akademii Filmowej. „Honory, które mnie spotykają ze strony Akademii, to jest uznanie zawodowców, którzy są w stanie docenić wysiłek i zaangażowanie twórców”, podkreślał Jerzy Skolimowski.  

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Jedno zdjęcie Roxie Węgiel wywołało lawinę komentarzy. Odpowiedziała: „Ludzie muszą się przyzwyczaić, że jest inaczej”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA I MAŁGORZATA SOCHA: przyjaciółki w rozmowie pełnej czułości, kobiecej energii i śmiechu. O TYM SIĘ MÓWI: była najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie, dzisiaj jest kochana i podziwiana. Czy KRÓLOWA CAMILLA aż tak się zmieniła, czy Brytyjczycy zmienili front? ELIZA RYCEMBEL: jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia nie pogardziłaby epizodami, ale… reżyserzy widzą ją w głównych rolach. MARIA ROTKIEL: uznana psycholog apeluje: „Dziewczyny, musimy być dla siebie ważne!”.