WIDEO VIVY.PL

Michał Kołodziejczyk miał obawy przed współpracą z Anitą Werner. Czy ostatecznie wpłynęła na związek?

„W pracy jesteśmy inni, niż w domu...”

Rafał Kowalski 15 listopada 2020 10:54

Michał Kołodziejczyk i Anita Werner stworzyli świetnie zgrany duet nie tylko przy pracy nad książką Mecz to pretekst. Futbol, wojna, polityka, ale i prywatnie. Stworzenie wspólnego projektu było dla pary wyzwaniem, bo jak pokonywać kolejne literackie i organizacyjne wyzwania i nie przenosić wszystkich emocji do domu? Zapytaliśmy.

Anita Werner i Michał Kołodziejczyk o pracy nad książką

Mecz to pretekst. Futbol, wojna, polityka to pozycja stworzona ze wspólnej pasji. Czy praca we dwójkę była łatwa? „Miałem obawy, czy nam to wypali. Czy nie stworzy sytuacji konfliktowych między nami. Bo w pracy jesteś zupełni inni, niż w domu. Ale moje obawy okazały się bezpodstawne. Uwielbiam pracować z Anitą, nie wystraszyłem się i chętnie bym podjął się kolejnego projektu. Wydaje mi się, że super się uzupełnialiśmy”, powiedział nam przed kamerą VIVY.pl dziennikarz.

Prezenterka TVN wyjaśniła, jak wspomniane zgranie było możliwe. „Dobrze rozumiemy dziennikarską robotę, wiemy co zrobić, by wyszła ona najlepiej. Oboje jesteśmy skonstruowani tak, że dajemy z siebie w pracy wszystko. Całe życie tak było, więc i przy książce to świetnie zadziałało”, usłyszeliśmy podczas sesji.

A jakie wyzwania czekały na dziennikarski duet? „Wiedziałem o sobie, że potrafię nie spać przez dwie doby, ale fajnie zdać sobie sprawę, że taki sam pomysł na dziennikarstwo ma Anita. Potrafiła korespondować z naszymi rozmówcami do drugiej w nocy, a piątej rano wstawaliśmy, by do nich pojechać”, mówił nam Michał Kołodziejczyk.

Przygód i nieprzewidzianych sytuacji w trakcie pisania książki było znacznie więcej. Co się działo? Zobacz nasze wideo do końca. 

Michał Kołodziejczyk, Anita Werner, VIVA! 22/2020, Anita Werner, VIVA! listopad 2020
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDA GESSLER o tym, jak mała Nena – „wnuczka jak z bajki”, córka Lary, odmieniła jej życie. Skandalistka PARIS HILTON – seksnagrania, narkotykowe i alkoholowe ekscesy, liczni kochankowie i… czwarte zaręczyny. ANDRZEJ KOSMALA o KRZYSZTOFIE KRAWCZYKU: „Był wojownikiem i walczył do końca”, mówi najbliższy przyjaciel i menedżer zmarłego artysty. EWELINA WOJDYŁO I JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI – „Niebezpiecznie oczytana polonistka” i autor kultowej powieści „Samotność w sieci” zdradzają kulisy swojej miłości. W cyklu EXTRA: Wizjoner street artu, antyartysta, którego prace kosztują krocie, niczym współczesny Zorro zawładnął zbiorową wyobraźnią. Jednym słowem BANKSY.