WIDEO VIVY.PL

Marcin Maciejczak o swoim wizerunku: „Wyrażam się poprzez ubiór i biżuterię. Codziennie budzę się odważniejszy”

15-latek ma w szufladzie piosenki o samobójstwach i wizji końca świata

Rafał Kowalski 3 czerwca 2021 15:16

Już 11 czerwca Marcin Maciejczak będzie mógł podzielić się z fanami swoją pierwszą płytą. Album Tamte dni promuje kilka singli w tym: Jeśli powiem, Jak gdyby nic czy Ciepły front nagrany z Natalią Nykiel. Kilkanaście dni temu mieliśmy przyjemność spotkać się z laureatem Voice Kids i zapytać go, jak czuje się na chwilę przed premierą albumu.

Marcin Maciejczak o wizerunku, tekstach utworów i stresie

Po przesłuchaniu krążka najbardziej w głowie utkwiły nam teksty piosenek: mądre, ważne - i jak na wiek 15-letniego wokalisty – poważne. Czy taki był zamysł Marcina Maciejczaka? „Jestem podekscytowany tym, że zaraz wychodzi moja debiutancka płyta. To jak pojawienie się mojego dziecka na świecie. Cieszę się, bo chcę śpiewać o uczuciach, o bliskości, relacjach a nie głupotach. Chcę docierać do każdego pokolenia i chyba to się udało”, wyznał Rafałowi Kowalskiemu piosenkarz.

Utalentowany 15-latek przyznał, że ostatnie miesiące wiele go nauczyły. Także w kwestii czucia się dobrze ze sobą. To dlatego przy promocji krążka odważne prezentuje się w kolorowych strojach, pierścionkach i łańcuszkach. To część jego osobowości. „Każdego dnia budzę się odważniejszy. Myślę, że podczas Voice’a pierwszy raz poszedłem na całość i ubrałem się jak chciałem. Wyrażam się ubiorem, ale lubię też bardzo biżuterię – najczęściej srebro. Lubię takie dodatki. […] Podczas pandemii dużo poukładałem sobie w głowie i nie mam już stresu, nie czuję żadnych trudności”, wytłumaczył VIVIE.pl ulubieniec publiczności.

CZYTAJ TEŻ: Marcin Maciejczak dla VIVY.PL: „Mama boi się o mnie. Chodzi o…”

Marcin Maciejczak o biżuterii i piosenkach
Fot. Maciej Nowak / materiał promocyjny

Przy produkcji krążka Tamte dni pomogło Marcinowi wielu twórców, w tym tekściarzy. Ale piosenkarz tworzy też własne wierze i one też mają szansę stać się piosenkami. Muszą jednak swoje odleżeć, by nie zszokować słuchaczy. „Do szuflady piszę kontrowersyjne i przerażające teksty. O samobójstwach czy wizji końca świata. Nie chciałem iść na grubo przy pierwszej płycie, ale może kiedyś te piosenki usłyszycie”, zapewnił Marcin Maciejczak przed kamerą VIVY.pl.

Co jeszcze nam zdradził? Dowiesz się oglądając ten wywiad od początku do końca. Dwa inne wideo z artystą znajdziesz też na naszym kanale YouTube. Nasza nazwa to Magazyn VIVA!. Zapraszamy. 

Marcin Maciejczak płyta
Fot. Universal / materiał promocyjny

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.