WIDEO VIVY.PL

Mama Roksany Węgiel chce wejść do polityki. Ta decyzja zaskoczyła piosenkarkę: „Jako artystka jestem apolityczna”

„Sytuacja obecnie panująca w kraju wzbudza niepokój”, mówi pani Edyta

Rafał Kowalski 29 marca 2024 15:51

Edyta Węgiel ma szansę znaleźć się w Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Wszystko dzięki decyzji o starcie w wyborach. Jej córka - Roxie Węgiel - nie ukrywa, że pomysł mamy zaskoczył ją, ale jak podkreśla, w pozytywnym tego słowa znaczeniu. W rozmowie z VIVA.pl uczestniczka Tańca z gwiazdami opowiedziała o relacji z mamą i tym, jak wiele pisze o niej w czasie promocji programu.

Roksana Węgiel o mamie. Edyta Węgiel chce wejść do polityki

Nie będzie dane Roksanie Węgiel spędzić Świąt Wielkanocnych z rodziną. Wszystko przez nagrania kolejnego odcinka Tańca z gwiazdami. Do tej pory na publiczności zasiadła tylko jedna osoba z jej rodziny. "Mój brat był w studiu podczas pierwszego odcinka, a moi rodzice na razie wspierali mnie przez telefon. Obiecali, że niedługo wpadną do studia – czekam!", powiedziała VIVIE.pl Roxie. "Może być tak, że będę czuła trochę większą presję, ale ponieważ rodzice zawsze mnie wspierali, to domyślam się, że to mnie nie stresuje. Że głównie będę czuła otuchę", dodała.

Roksana z mamą, 2018 rok

Roksana Węgiel o mamie, mama Roxie Węgiel
Fot. FORUM

Mama piosenkarki zajmuje się na co dzień prowadzeniem domu, opieką nad wspomnianym bratem oraz sprzedażą urządzeń do gotowania. Ostatnio jednak w sieci pojawiła się informacja o tym, że pani Edyta wystartuje w wyborach samorządowych. Pojawi się na liście KWW Ruch Obrony Polski. „Jestem mamą trójki dzieci, zależy mi na ich przyszłości. Pragnę, aby dorastały w bezpiecznym kraju, w którym szanowana jest tradycja i kultura narodu polskiego. Zdecydowałam się startować z KWW Ruch Obrony Polski, ponieważ Ruch ten na pierwszym miejscu chce sprawować władzę w oparciu o prawo Boże i Boży porządek. Utożsamiam się z prezentowanymi przez Ruch wartościami”, powiedziała pani Edyta Węgiel portalowi Jaslo.NaszeMiasto. „Podjęta przeze mnie decyzja była bardzo spontaniczna. Obserwuję, co dzieje się w naszym kraju i sytuacja obecnie panująca wzbudza niepokój”, dodała

Roksana powiedziała w jednym z wywiadów, że taki pomysł ją zaskoczył.

OBEJRZYJ TAKŻE: Roxie Węgiel szczerze o przeszłości Dagmary Kaźmierskiej. Dla Królowych życia uciekała ze szkoły

Dlaczego wokalistka uznała to za niespodziewany ruch mamy? "To jest jakaś jej nowa zajawka. Ona też powiedziała, że podjęła tę decyzję spontanicznie. Ja za nią trzymam kciuki – jako za jej samorozwój", powiedziała nam przed kamerą. "Ale jeśli chodzi o względy polityczne, to ja jestem jako artystka apolityczna i od tej strony nie będę tego komentować. Ale jako córka mamę – wspieram i będę wspierać", zaznaczyła.

Plotki na temat Roksany Węgiel. Stanowisko piosenkarki

W ostatnich tygodniach nie tylko wiele uwagi poświęca się mamie uczestniczki „Tańca z gwiazdami”, ale też tematom: jej ślubu, narzeczonego, partnera tanecznego...

Jak 18-latka radzi sobie z takim natłokiem artykułów o niej? Nie wszystkie są pozytywne... "Staram się tym nie przejmować. Chcę skupiać się na radości z tego, że jestem w tym programie, że mogę czerpać z wiedzy Michała, że się rozwijam. A co się dzieje dookoła? Nie wchodzę to. Inni mówią mi o tym, że - odkąd jestem w tym programie – media się mną bardziej interesują. Że wyciągane są rzeczy niedotyczące zawodu, a prywatne. Jest to słabe, ale mnie to w ogóle nie interesuje. Też zdaję sobie sprawę, z czego to wynika i że to jest taka gra, że takie są jej zasady", powiedziała VIVIE.pl.

Cały wywiad z Roxie i Michałem zobaczysz na górze strony oraz na naszym YouTubie. 

Roksana Węgiel, tata Rafał Węgiel, mama Edyta Węgiel, Warszawa, Okęcie, powrót z Eurowizji Junior, 26.11.2018 rok
Fot. Mateusz Jagielski/East News

Roksana Węgiel, tata Rafał Węgiel, mama Edyta Węgiel, Warszawa, Okęcie, powrót z Eurowizji Junior, 26.11.2018 rok

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.