Roksana Węgiel, VIVA! 14/2019
Fot. AGNIESZKA KULESZA & ŁUKASZ PIK/DAS AGENCY
Z życia gwiazd

Roksana Węgiel zabrała głos w sprawie swojej edukacji. Wspomniała też o maturze

„Szkoła nie była na tamten moment priorytetem”

Marta Nawacka 26 marca 2024 11:01
Roksana Węgiel, VIVA! 14/2019
Fot. AGNIESZKA KULESZA & ŁUKASZ PIK/DAS AGENCY

Od kilku lat jest obecna na polskiej scenie muzycznej, a jej kariera ani na moment nie zwalnia. Roksana Węgiel udowodniła, że jest nie tylko utalentowaną wokalistką, ale także... tancerką! W ostatnim czasie możemy ją oglądać również w „Tańcu z gwiazdami”. W jednym z wywiadów artystka zdradziła co nieco na temat swojej edukacji. Ma zdaną maturę, a jakie są jej dalsze plany? Czy zamierza kontynuować naukę?

Roksana Węgiel o powrocie do nauki

Od wielu lat cieszy się niesłabnącą karierą. Roksana Węgiel zaczęła swoją przygodę z show-biznesem jako dwunastolatka i od tej pory cieszy się coraz większą popularnością. Dziś 19-latka jest nie tylko utalentowaną wokalistką, ale także... szczęśliwą narzeczoną Kevina Mgleja, z którym niebawem stanie na ślubnym kobiercu. Obecnie możemy ją także oglądać w programie „Taniec z gwiazdami”, w którym próbuje swoich sił na parkiecie w walce o Kryształową Kulę.

Pomimo natłoku pracy przy tanecznym show, Roksana Węgiel nie zrezygnowała z muzycznych zobowiązań. Artystka już od najmłodszych lat musiała łączyć wiele obowiązków naraz. W nowym wywiadzie z Jastrząb Post opowiedziała nieco więcej o swojej edukacji oraz o tym, jakie plany ma w tej kwestii. Czy zamierza iść na studia? „W sumie zdałam maturę po to, aby mieć tę furtkę, aby jej nie zamykać. Nie mówię, że to się nie wydarzy. Na razie nie planuję”, zdradziła urywając temat.

Czytaj też: Beata Ścibakówna o braku manier u młodych aktorów: „Przychodzi gwiazda po szkole teatralnej i od razu do mnie mówi po imieniu...”

Roksana Węgiel, VIVA! 14/2019
Fot. AGNIESZKA KULESZA & ŁUKASZ PIK/DAS AGENCY

Roksana Węgiel w sesji dla magazynu VIVA!, 2019 rok

Roksana Węgiel, Michał Kassin, Taniec  z Gwiazdami, 3.03.2024
Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Roksana Węgiel, Michał Kassin, Taniec z Gwiazdami, 3.03.2024

Roksana Węgiel o szkole. Jaką była uczennicą?

W tej samej rozmowie młoda artystka wyznała również, jaką uczennicą kiedyś była. „Byłam dobrą uczennicą. Neutralną. Nie byłam jakąś mega złą uczennicą, ani też nie byłam uczennicą, która miała same szóstki. Były przedmioty w których czułam się lepiej i te, w których czułam się gorzej. Ale też nie nadganiałam (…) Zaczęłam (karierę) mając 12 lat, więc musiałam to godzić ze szkołą. Szkoła nie była na tamten moment priorytetem, ale maturę zdałam i uczyłam się tak ok”, wyjaśniła Roksana Węgiel w rozmowie z Jastrząb Post.

A który okres edukacji wspomina najlepiej? „Podstawówka to był taki beztroski czas, więc mam bardzo dobre wspomnienia, jeśli chodzi o szkołę. Później przeszłam na indywidualny tok nauczania, chodziłam do ekonomika w Jaśle i wszystkich gorąco pozdrawiam”, mówiła wokalistka.  

Zobacz także: Joanna Trzepiecińska wyjawiła prawdę po latach. Jakie relacje łączyły ją z Tomaszem Dedkiem?

Roksana Węgiel, Kevin Mglej, Wiosenna Ramówka Polsatu, 1.02.24
Fot. Paweł Wrzecion/AKPA

Roksana Węgiel, Kevin Mglej, Wiosenna Ramówka Polsatu, 1.02.2024

Roksana Węgiel, Kraków, 11.11.2023 rok
Fot. Artur Barbarowski/East News

Roksana Węgiel, Kraków, 11.11.2023 rok

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.