ze świata kultury

Anioły Rzemiosła 2023 doczekały się wyłonienia laureatów! Znamy wyniki konkursu

Zobacz relację z finałowej gali

Rafał Kowalski 30 listopada 2023 11:43

Niezwykłe talenty zostały odpowiednio nagrodzone. W jeden z listopadowych wieczorów w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich odbyła się Gala Finałowa Konkursu Anioły Rzemiosła. Kto otrzymał roczne stypendium na dalszą edukację i rozwój? Oto laureaci.

Anioły Rzemiosła 2023 – zwycięzcy

Aż osiemnastu zdolnych artystów dostało się do ostatniego etapu konkursu pomysłu artystki Izabeli Łapińskiej. Jury długo debatowało, kto powinien otrzymać nagrody pieniężne. W tym roku uczestnicy prezentowali swoje prace w trzech kategoriach, ukazując różnorodność rzemiosła artystycznego w Polsce. Oto najlepsi z najlepszych.

CZYTAJ TEŻJak zapakować świąteczne prezenty? Oto sprawdzone pomysły!

Anioły Rzemiosła 2023, lista laureatów
Fot. materiał prasowy

W kategorii „haft, koronkarstwo i szydełkowie” pierwszą nagrodę otrzymała pani Izabela Brańska – Oleksy. Jak czytamy w informacji prasowej, jej skrytym marzeniem jest nauka tworzenia koronek, m.in. koronki klockowej, teneryfki i frywolitki.

Z kolei stypendium za najlepszą pracę w kategorii „złotnictwo, jubilerstwo, biżuteria” wręczono pani Iwonie Tamborskiej. Jej prace są rzeźbami z ukrytymi historiami, które ożywają dzięki noszeniu na ludzkim ciele. Laureatka czuje, że kiedy tworzy swoje małe dzieła sztuki i ktoś je nosi, daje im małą bajkę do noszenia ze sobą, mały cud, który rozprzestrzenia piękno.

Ostatnia nagroda to uhonorowanie największego talentu w kategorii „ceramika artystyczna”. Adam Szkołuda – to on okazał się tegorocznym zwycięzcą. W swoich pracach dąży do prostej i nowoczesnej formy. Inspiruje go porcelana jako tworzywo będące połączeniem delikatności i mocy. Chciałby, aby prace tworzone przez niego dawały przyjemność z ich użytkowania.

Serdecznie gratulujemy! Zobaczcie relację wideo z finałowej gali. 

Anioły Rzemiosła 2023, lista laureatów
Fot. materiał prasowy

TAGI #wideo

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.