ZE ŚWIATA MUZYKI

Z tą piosenką chce reprezentować Polskę na Eurowizji. Luna o kulisach powstania The Tower

Oceniła też szanse konkurentów

Rafał Kowalski 24 stycznia 2024 13:44

Do 68. Konkursu Piosenki Eurowizji jeszcze niecałe cztery miesiące, a to oznacza najwyższy czas na wybór reprezentantów poszczególnych krajów. Telewizja Polska zdecydowała, że w tym roku czekają nas preselekcje wewnętrzne, do których chętni już teraz mogą zgłaszać swoje utwory. Jednym z nich będzie na pewno „The Tower” Luny, która zaprezentowała wczoraj nie tylko piosenkę, ale i klip. Co o nich nam powiedziała?

Luna o utworze „The Tower” – propozycja na Eurowizję 2024

Z wielu kompozycji, które w ostatnim czasie stworzyła Luna, to właśnie „The Tower” artystka zechciała podzielić się wczoraj w klubie SPATiF ze słuchaczami. To także ten utwór zgłosiła do polskich preselekcji do Eurowizji 2024. „Jest to piosenka, która ma dodać innym energii i siły. Jest o tworzeniu własnej rzeczywistości i odzyskiwaniu wolności. Wolności, czyli wartości, która jest jedną z najważniejszych w naszym życiu. Chciałabym zainspirować wszystkich, by pamiętali o swojej wewnętrznej sile”, powiedziała VIVIE.pl Luna.

A co zobaczymy w teledysku i jakie jest jego przesłanie? „Klip jest bardzo symboliczny. Wolność i siłę, o których śpiewam, pokazuję za pomocą gry w szachy. Cieszę się, że w teledysku wystąpiła między innymi niezwykła Helena Norowicz”, usłyszeliśmy.

ZOBACZ TEŻ: Sylwester z Dwójką: Górniak jak Barbie, Steczkowska w niezwykłej stylizacji. ZDJĘCIA

Nie mogliśmy też nie zapytać o innych artystów, którzy również starają się o możliwość zaśpiewania na tegorocznej Eurowizji. Jak ich szanse ocenia Luna? „Z Justyną Steczkowską nagrywałam kiedyś piosenkę, z resztą tak samo z Marcinem Maciejczakiem – a on też startuje. Więc to taka nie do końca rywalizacja. Raczej wierzę w dobrą energię tego, że wszyscy chcemy wystąpić w tym samym konkursie”, powiedziała Luna przed naszą kamerą i poświęciła jeszcze kilka słów utworowi „Witch-er”. „Co do piosenki Justyny to uważam, że to bardzo dobry utwór. Wyprodukował go świetny Hotel Torino. Magiczny, ale i mroczny. Przede wszystkim jednak to zupełnie inna propozycja, niż moja”.

Całą rozmowę z Luną możecie zobaczyć na górze strony. A tak wypadł pierwszy występ na żywo z premierowym utworem.

@vivamagazyn „The Tower” przedpremierowo i po raz pierwszy na żywo. Z tą piosenką LUNA chce jechać na Eurowizję✨ @UniversalMusicPolska #eurowizja #luna #thetower #eurovision2024 #poland #dc ♬ dźwięk oryginalny - viva_magazyn

Kim jest Luna?

Choć fani znają ją jako LUNĘ, jej prawdziwe imiona i nazwisko to Aleksandra Katarzyna Wielgomas. Urodziła się 28 sierpnia 1999 roku i od dziecka jest związana z Warszawą. w Warszawie. Ukończyła Liceum Słowackiego oraz uczęszczała do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Grodzisku Mazowieckim.

Po wielu nagranych singlach i teledyskach w nurcie alternatywnym, pełnym tajemnicy i magii, Luna uważa, że zaczyna swoją POP ERĘ. Jej pierwszym zwiastunem ma być właśnie utwór „The Tower”. Piosenka powstała w UK we współpracy z Fyfe oraz Maxem Cooke specjalnie na Eurowizję.

Życzymy powodzenia! 

SPRAWDŹ TAKŻE: Lidia Popiel odnosi się do plotek o kryzysie w małżeństwie i stawia sprawę jasno: "Jest to bardzo męczące"

Luna, The Tower, wywiad, teledysk
Fot. materiał prasowy

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.