WIDEO VIVY.PL

Joanna Przetakiewicz o sobie z przeszłości i panieńskim nazwisku: „Nie jestem już tą osobą”

Projektantka zdradziła, dlaczego dalej nosi nazwisko pierwszego męża

Rafał Kowalski 14 stycznia 2023 08:00

Za Joanną Przetakiewicz-Rooijens trzy małżeństwa. Z pierwszym tajemniczym ukochanym była 15 lat, z Janem Kulczykiem 10*, a od 2020 roku jest żoną Rinke Rooijensa. Projektantka przyznała w rozmowie z VIVĄ, że na każdym etapie życia przyjmowała inne cechy. Najmniej łączy ją z młodą Joanną, która nosiła panieńskie nazwisko Jaroszek…

Joanna Przetakiewicz o nazwisku i sobie sprzed pierwszego ślubu

W jednym z wywiadów – na chwilę przed ostatnim ślubem – dyrektor kreatywna marki La Mania przyznała, że planuje zrezygnować z nazwiska pierwsze męża. Jej związek, w który weszła jako bardzo młoda dziewczyna, skończył się rozwodem i trudnymi chwilami.

Ostatecznie jednak bohaterka VIVY! nosi wciąż nazwisko mężczyzny, z którą nie łączy ją dziś uczucie. Dlaczego? „Mam dwa nazwiska z jednego powodu. Przedyskutowałam sprawę z moimi synami, a oni wszyscy mają na nazwisko Przetakiewicz. I oni mi powiedzieli, że bardzo sobie by życzyli, żebym i ja zachowała to nazwisko również. Wtedy nie dyskutowałam nawet sekundy, bo uznałam, że mają rację”, powiedziała Joanna Przetakiewicz-Rooijens VIVIE.pl.

Czytaj też: Joanna Przetakiewicz-Rooijens: „Przez całe lata siebie stawiałam na ostatnim miejscu w życiowej układance

W rozmowie z Rafałem Kowalskim przyznała też, że kiedyś nazywała się Joanna Jaroszek. Z tamtą osobą nie łączy ją jednak wiele. „Myślę, że nie jestem już tą samą osobą. Bo ja Joanną Przetakiewicz stałam się mając 21 lat.. Jest ogromny kosmos między tą osobą, która kiedyś byłam – młodą i niedoświadczoną – a pomiędzy tym, kim teraz jestem. Tylko fundament pozostaje ten sam”, usłyszeliśmy.

Joanna Przetakiewicz, Viva! 1/2023
Fot. Zuza Krajewska

Joanna Przetakiewicz o problemach w szkole. Raz nie zdała

Co ciekawe, za czasów szkolnych Joanna nie była dobrą uczennicą i sprawiała wiele problemów. „Nastoletnia Joanna obudziła się bardzo szybko, bo jak miałam 13 lat. Doszłam wtedy do wniosku, że nie mam nic wspólnego z grzeczną dziewczynką. Miałam dużo nieobecności, nie zdałam z pierwszej klasy do drugiej. Pasje miałam inne, niż nauka. Młoda  Joanna była szalona i w ogóle nie przykładała się do lekcji. Przeciwieństwo tego, kim stałam się, mając 21 lat”, wyznała nam bohaterka nowego numeru naszego magazynu.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Joanna Przetakiewicz o ślubie po 50-tce: „Jestem przykładem na to, że nie można ulegać stereotypom”. „Nikogo już nie powinno szokować, że 50-latka może być zmysłowa, seksowna i wciąż mieć ogromny apetyt na życie…”

Całą pierwszą część wywiadu wideo możecie obejrzeć na górze strony. Z kolei rozmowę dla VIVY! papierowej znajdziecie w kioskach aż do 25 stycznia. Zapraszamy! 

*Choć wiele osób do dziś nie wie, że dyrektor kreatywna marki La Mania i Jan Kulczyk byli małżeństwem, potwierdzeniem tego jest jeden z wywiadów z 2018 roku. „Miałam dwóch mężów, bo Janek był moim mężem pod prawem szwajcarskim. To był ideał męża i ideał małżeństwa. Zawsze przedstawiał mnie wszystkim jako żonę - bo tak dokładnie było i tak się traktowaliśmy”, tłumaczyła Joanna Przetakiewicz w archiwalnej rozmowie z Gala Studio.

Joanna Przetakiewicz, Viva! 1/2023
Fot. Zuza Krajewska

Joanna Przetakiewicz, Viva! 1/2023
Fot. Zuza Krajewska

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.