ZE ŚWIATA FILMU

„Lśnienie”, „Egzorcysta”, „Halloween”... Przypominamy najlepsze klasyczne horrory

Odrobina emocji na jesienne wieczory

Redakcja VIVA! 27 października 2021 18:27

Dobre horrory wcale nie muszą być pełne drastycznych scen. Wielbiciele gatunku często przyznają, że zaskakujące zwroty akcji, wpływające na psychikę widza, potrafią przestraszyć bardziej niż rozlew krwi. Oczywiście, horrory można podzielić na kilka kolejnych podgatunków, ale istnieje powód, dla którego te klasyczne filmy wciąż są na szczycie. Napięta fabuła, ciekawa narracja, brak logiki w czynach głównych i drugoplanowych postaci, niepewność kolejnej sceny...

Najlepsze klasyczne horrory w telewizji i streamingu

ZOBACZ TEŻ: Halloween 2021: 5 pomysłów na niezwykłe halloweenowe dekoracje do domu i na przyjęcie

Kultowe już horrory, które doskonale sprawdzą się podczas „strasznego” seansu filmowego, znajdziecie w naszym wideo. Zdecydujecie się na któryś z nich także w to Halloween?  

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.