ZE ŚWIATA FILMU

„Lśnienie”, „Egzorcysta”, „Halloween”... Przypominamy najlepsze klasyczne horrory

Odrobina emocji na jesienne wieczory

Redakcja VIVA! 27 października 2021 18:27

Dobre horrory wcale nie muszą być pełne drastycznych scen. Wielbiciele gatunku często przyznają, że zaskakujące zwroty akcji, wpływające na psychikę widza, potrafią przestraszyć bardziej niż rozlew krwi. Oczywiście, horrory można podzielić na kilka kolejnych podgatunków, ale istnieje powód, dla którego te klasyczne filmy wciąż są na szczycie. Napięta fabuła, ciekawa narracja, brak logiki w czynach głównych i drugoplanowych postaci, niepewność kolejnej sceny...

Najlepsze klasyczne horrory w telewizji i streamingu

ZOBACZ TEŻ: Halloween 2021: 5 pomysłów na niezwykłe halloweenowe dekoracje do domu i na przyjęcie

Kultowe już horrory, które doskonale sprawdzą się podczas „strasznego” seansu filmowego, znajdziecie w naszym wideo. Zdecydujecie się na któryś z nich także w to Halloween?  

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.