TYLKO NA VIVA.PL

Helena Englert szczerze o porównaniach do taty: „Nie słucham. To element mojej higieny pracy”

Na oceniających ją i jej karierę ma jeden sposób

Rafał Kowalski 28 stycznia 2023 14:11

„Zostałam aktorką, bo w niczym innym nie jestem dobra”, mówi nam Hela Englert zapytana o jej drogę do zawodu. Zawodu, w którym niemal wszystko w Polsce osiągnął jej tata Jan Englert. Aktorka młodego pokolenia bywa porównywana do niego. Jak na to reaguje? I czy przejmuje się krytyką tych, który obserwują jej poczynania? Usłyszeliśmy bardzo rozsądne słowa.

Hela Englert o zawodzie aktorki, komentarzach na swój temat i ucieczce z USA

Ma dopiero 22 lata i kończy Akademię Teatralną, ale już możemy oglądać ją w kinowym hicie „Pokusa”. Na główną rolę i wiele innych pracowała ciężko. Czy od zawsze wiedziała, że pójdzie w ślady rodziców? „Ja chyba zostałam aktorką drogą eliminacji. Na zasadzie, że w niczym innym nie jestem dobra. I tak ze mną ten zawód został. Bo ja próbowałam wszystkiego: szkoły muzycznej, baletu, koni, tenisa i matmy. Nie żeby matematyka, kiedykolwiek leżała wśród moich zainteresowań”, zaśmiała się przed kamerą VIVY.pl. A potem dodała jeszcze: „Aktorstwo łączy wszystko i tak po prostu wyszło, że jak poszłam do pracy, tak w niej utonęłam”…

OBEJRZYJ TEŻ: Plejada gwiazd na premierze filmu Pokusa 

Helena Englert, Viva! 2/2023
Fot. Marlena Bielinska/Move Picture

Będąc córką Jana Englerta, nietrudno o porównania do niego. W mediach, w szkole… Czy Hela przejmuje się tym, co słyszy? „Nie wiem… Nie słucham. Chyba staram się działać po prostu w zgodzie ze sobą. To moja higiena praca”, wyznała Rafałowi Kowalskiemu z VIVY.pl. Co to dokładnie znaczy? „To, że  wystawiamy się na ocenę innych. Nawet teraz jak rozmawiamy, to ktoś to obejrzy. I będzie mógł zdecydować – nie znając mnie – czy mnie lubi, czy nie lubi. I z tym też się trzeba liczyć, to część tego zawodu. Ale w związku z tym warto w zgodzie z własnym sumieniem i własną moralnością podejmować decyzje. Bo nigdy nie będzie tak, że wszystko się wszystkim podoba”, usłyszeliśmy.

W tej samej części wideo Hela Englert opowiedziała o tym, dlaczego nie chciała już studiować w USA i co sądzi o aktorach bez szkoły teatralnej. Cały materiał na górze strony. A inne wywiady z gwiazdami znajdziecie na naszym YouTubie. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Jak wygląda 12-letni syn Piotra Cugowskiego? Wokalista zadedykował mu wzruszający utwór

Jan Englert, Beata Ścibakówna, Viva! 6/2022
Fot. Robert Wolański

Jan Englert, Beata Ścibakówna, Viva! 6/2022
Fot. Robert Wolański

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…