Piotr Cugowski
Fot. Materiały prasowe/Sony Music Polska
O NIM JEST GŁOŚNO

Jak wygląda 12-letni syn Piotra Cugowskiego? Wokalista zadedykował mu wzruszający utwór

Wykapany tata!

Konrad Szczęsny 27 stycznia 2023 13:07
Piotr Cugowski
Fot. Materiały prasowe/Sony Music Polska

Za Piotrem Cugowskim i jego żoną rozstanie, o którym niedawno wiedziały się media. Para doczekała się syna, który dziś ma 12 lat. Co o nim wiemy? W 2020 roku artysta opublikował teledysk do utworu „Takich jak my nie znał świat”. Wykorzystał w nim rodzinne zdjęcia, w tym te, na których pozuje z Piotrem Juniorem. Jak przyznawał w wywiadach, to bardzo osobista piosenka, dedykowana właśnie jego jedynemu dziecku...

Syn Piotra Cugowskiego, Piotr Cugowski Junior

Utwór z 2020 roku to niezwykle wzruszająca spowiedź Piotr Cugowskiego. Wokalista m.in. przeprasza w nim synka, że nie ma dla niego tyle czasu, ile by chciał. Łatwo można sobie wyobrazić, że ma to związek z działalnością artystyczną, częstymi wyjazdami czy to na koncerty, czy w związku z innymi przedsięwzięciami.

„Ta piosenka jest o relacjach z moim synem. On ma osiem i pół roku i bardziej niż muzyka interesuje go piłka nożna, jest świetnym piłkarzem. Kiedy mu ten utwór pierwszy raz puściłem, powiedział: „Fajnie, ale może napisz piosenkę, jak dobrze gram w piłę?”. Trochę się podłamałem [śmiech]. Ja tutaj z emocjami na wierzchu, a ten mi o kopaniu. Ale to utwór naprawdę mi bliski”, podkreślał wywiadzie dla Onetu ponad 3 lata temu wokalista.

Jak ten utwór przyjął Piotr Junior? „Jest świetnym piłkarzem. Kiedy mu ten utwór pierwszy raz puściłem, powiedział: „Fajnie, ale może napisz piosenkę, jak dobrze gram w piłę?". Trochę się podłamałem. Ja tutaj z emocjami na wierzchu, a ten mi o kopaniu. Ale to utwór naprawdę mi bliski", czytaliśmy.

Piosenka, pochodząca z płyty o wymownym tytule „40”, radziła sobie świetnie na listach przebojów. Nic więc dziwnego, że Piotr Cugowski zdecydował się opublikować do niej teledysk, w którym wykorzystał fotografie z rodzinnego albumu, w tym te z synem, któremu piosenka jest dedykowana.

„Ogromnie miło mi móc podzielić się z Wami produkcją, która powstała w domowych zaciszach kwarantanny. Lyric Video „Takich jak my nie znał świat” możecie już obejrzeć na YouTube”, napisał na Instagramie.

A czy artysta jest rodzinną osobą? Jeszcze niedawno mówił, że tak... Komfort syna stawiał na pierwszym miejscu. „Niczego w moim życiu bym nie zmienił. Poza tym udało mi się stworzyć normalną rodzinę. Mam żonę i ośmioletniego syna, chcę mieć dla nich czas. (...) Myślę, że wyniosłem to z domu. Lata 70. i 80. były trudne dla muzyków, więc mój ojciec był ciągle nieobecny. Choć wychowywano nas z bratem jak inne dzieci, wiem, co to znaczy tęsknić za rodzicem. I może dlatego nie chcę fundować takich doświadczeń mojemu synowi”, mówił przy okazji 40. urodzin Gali.

Czytaj też: Helena Englert studiowała aktorstwo w Nowym Jorku. Dlaczego wróciła? Co teraz robi?

Klip do obejrzenia poniżej.

Najnowsze zdjęcie Piotra Cugowskiego Juniora pochodzi z 2020 roku

Rozstanie artysty z żoną. Nowa partnerka Piotra Cugowskiego

Żoną Piotra Cugowskiego była jeszcze do niedawna dziennikarka telewizyjna Eliza Tokarczyk, związana m.in. ze stacją Polsat News. Pracuje w niej m.in. przy tworzeniu programu „Interwencja”. Rodzice Piotra Juniora ślub wzięli 25 października 2008 roku w Archikatedrze Lubelskiej. „Z czarownych wnętrz Archikatedry Lubelskiej młodych wyprowadzał potężny głos seniora muzycznego rodu Krzysztofa Cugowskiego, śpiewającego im Ave Maria”, pisał o uroczystości „Super express”.

Pan młody miał wówczas 29 lat, jego ukochana – 28. Zanim powiedzieli sakramentalne „tak”, przez osiem lat się ze sobą przyjaźnili. „Po prostu bardzo się kochają i wreszcie postanowili się pobrać”, mówił wówczas o ich relacji bliski znajomy. Od dnia ślubu ukochana Piotra Cugowskiego posługiwała się podwójnym nazwiskiem: Eliza Tokarczyk-Cugowska.

Para w 2011 roku została rodzicami. Wówczas na świat przyszedł ich syn, któremu zdecydowali się nadać imię... Piotr. Jest on jedynym dzieckiem małżeństwa Cugowskich. 

Czytaj też: Andrzej Seweryn o miłości: „Dopiero ta piąta żona okazała się właściwa”

Kiedy fani dowiedzieli się o tym, że małżeństwo pary to już przeszłość? Niedawno, gdy muzyk był gościem Dzień Dobry TVN. Nagle zaczął on opowiadać nie o żonie, a o... narzeczonej. Wiadomo więc, że syn Krzysztofa Cugowskiego jest już w nowym związku. Z kim? „Karolina jest zawodowo kompletnie z innej strony. Ja się zajmuję rozrywką, także jestem "lekarzem dusz", a ona jest lekarzem ciała, bo jest bardzo wykwalifikowanym lekarzem internistą i nefrologiem”, przyznał w jednym z wywiadów. Zakochani budują swoją codzienność w Lublinie.

Wieść o rozwodzie potwierdził też Krzysztof Cugowski. „Jak się nie chce czegoś rozgłaszać, to nikt nic nie wie. Odbyło się to dyskretnie i najlepszym przykładem jest to, że to wyciekło dopiero po półtora roku. I on sam to odkrył, że ma nową panią. Jak się chce być dyskretnym, to można”, wyznał Faktowi. 

Piotr Cugowski z narzeczoną

Piotr Cugowski
Fot. Artyści zwierzakom

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA SZOSTAK i MARYLA SZOSTAK: córka i matka. Są ze sobą bardzo blisko, ale dają sobie dużo wolności. Nam opowiadają o swojej wyjątkowej więzi. KAROLINA GRUSZKA o swojej chorobie, obywatelstwie córki oraz komu pomaga i dlaczego. JAN PESZEK: diabeł i anioł we mnie. Przewrotna spowiedź dojrzałego człowieka i artysty. NOWA GENERACJA IDOLI: młode pokolenie muzyków, które zawładnęło show-biznesem i zbiorową wyobraźnią.