O TYM SIĘ MÓWI

Dziś obchodzimy święto wyjątkowych przyjaciół... Międzynarodowy Dzień Psa!

Nasze wideo na pewno poprawi Wam humor!

Ksenia Krasko 26 sierpnia 2021 11:30

Rasowe i kundelki, puszyste i bez sierści, warczące, skaczące, rozrabiające, duże i małe, energiczne i leniwe, i po prostu najukochańsze na świecie... Dziś obchodzimy dzień najwierniejszego przyjaciela człowieka – Międzynarodowy Dzień Psa!

Międzynarodowy Dzień Psa - święto 26 sierpnia

Co roku, 26 sierpnia, na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Psa. Jest to dzień, w którym zachęca się ludzi do adopcji psów, zamiast kupowania ich w sklepach zoologicznych. Dzień ten jest również uznawany za święto wszystkich psów, bez względu na rasę.

Na całym świecie są setki psów, które muszą być ratowane przez władze lokalne, ponieważ ludzie nie opiekują się nimi należycie. Wiele z nich jest maltretowanych, a niektóre są nawet brutalnie zabijane. Oprócz zachęcania ludzi do adopcji, Międzynarodowy Dzień Psa ten podnosi również świadomość na temat problemów, z jakimi borykają się te zwierzaki.

Polecamy: Mają miliony fanów i... futro! Oto najpopularniejsze zwierzaki Instagrama

Historia Międzynarodowego Dnia Psa

Międzynarodowy Dzień Psa ustanowiony został w 2004 roku przez adwokatkę praw zwierząt Colleen Paige. Jest ona również działaczką na rzecz ochrony przyrody, trenerem psów i autorem książek. Data 26 sierpnia została wybrana na Międzynarodowy Dzień Psa, ponieważ był to pierwszy raz, kiedy rodzina Paige adoptowała 10-letniego pieska Sheltie.

Wakacyjna data jest nieprzypadkowa. Niestety, wakacje to okres, w którym porzucana jest ogromna liczba zwierząt... Dlatego nie tylko dziś warto pamiętać o bezpańskich pieskach. Te osoby, które nie mogą pozwolić sobie na zwierzę w domu, mogą rozważyć opcję odwiedzania schronisk – wystarczy kilka godzin w towarzystwie tych uroczych zwierzaków, aby nasze samopoczucie znacznie się polepszyło (i psów również).

Zobacz: Już niedługo mogą zniknąć na zawsze. Te gatunki zwierząt są najbardziej zagrożone

Dlaczego tak bardzo kochamy psy? Mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie, doskonale wyczuwają nastrój swojego człowieka. Z czworonożnym przyjacielem u boku nie grozi nam samotność, a tym bardziej nuda. I nie da się zaprzeczyć, że psy są najwierniejszymi przyjaciółmi człowieka.

Życzymy wszystkiego najlepszego Waszym pupilom! 

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.