TYLKO NA VIVA.PL

Dorota Wellman chce powrotu Magdy Mołek i Kingi Rusin do TVN. Mówi też o banie na Dodę

„Czekam na nią z utęsknieniem i mam nadzieję, że rozwali system”

Rafał Kowalski 27 lutego 2023 17:42

Trzy lata temu Kinga Rusin i Magda Mołek podjęły decyzję, że nie chcą być dalej częścią  telewizji. Każda z pań ze swoich powodów odeszła z TVN i zaczęła inny etap życia zawodowego. Dziś ich decyzje komentuje pytana przez nas Dorota Wellman. Prowadząca Dzień Dobry TVN zdradziła, że ma nadzieję na powrót na wizję obu koleżanek. Wie nawet, co mogłaby robić jedna z nich.

Przy okazji opowiedziała też o tym, czy Doda ma jej zdaniem bana w TVN.

Dorota Wellman o Magdzie Mołek:  „wierzę, że wróci”

W 2020 roku Magda Mołek przestała prowadzić ukochane programy widzów TVN. „Marzyłam o miejscu w mediach, które będzie moje. Nie chciałam się już dłużej przepychać z tymi, którzy wiedzą lepiej”, pisała. Dziś tworzy swój kanał na YouTubie i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić. Ale koleżanka z pracy mocno za nią tęskni.

„Widocznie Magda tak czuła. Ja bardzo żałuję, że Magdy nie ma w programie, bo znakomicie wykonywała swoją pracę. Była inna, niż ja, niż Paulina, niż Kinga. Rozumiem, że miała rodzaj jakiegoś wypalenia. Być może miała większą chęć na większą wolność. A przede wszystkim chciała wrócić do dzieci. Ja mam dorosłego syna, to mi jest łatwiej poświęcać się temu, co robię, a to jest mama dwójki małych dzieci. Więc dzielić ten świat zawodowy i prywatny nie jest łatwo”, powiedziała VIVIE.pl Dorota Wellman.

Gwiazda stacji ma nadzieję, że Magda Mołek wkrótce zagości znów na ekranach telewizorów. „Magdę uwielbiam i wierzę, że wróci do telewizji. Będzie robić teraz rzeczy, które chce robić. Może nie chciała wcześniej barować się z rzeczywistością. A ja lubię np. taki sport, żeby robić swoje, żeby wymusić swoje. I umiem to robić”, podsumowała.

ZOBACZ TEŻ: Dorota Wellman o odejściu z telewizji: „Zrezygnuję sama i bez żalu. Nie będę popieprzać z chodzikiem”

Dorota Wellman, Magda Mołek, 2014

Dorota Wellman, Magda Mołek, 2014
Fot. Bartosz KRUPA/East News

Magda Mołek, VIVA! nr 12, czerwiec 2019
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Kinga Rusin wróci do TVP? Komentarz Doroty Wellman

Drugą osobą, która zamieniła szklany ekran na biznes i podróże jest Kinga Rusin. Dorota Wellman ma nadzieję, że dziennikarka przygotowuje się do powrotu na wizję. „Kinga znalazła swoją ścieżkę, której jej trochę zazdroszczę. Widzę, że ona jest szczęśliwa. Ale jest coś takiego jak choroba telewizyjna. I może ona zbiera teraz doświadczenia podróżnicze, które przerodzą się w coś, co będzie telewizyjnym cyklem? Poznała świata, do których my nie dotarliśmy. Poznała ludzi, których my nie poznaliśmy. Moim zdaniem zbiera materiał na nowe. Można uzna, że tego chce, że tego potrzebuje”, powiedziała VIVIE.pl Dorota Wellman.

„A kiedy będzie chciała wrócić? Myślę, że każda telewizja ją łyknie”, dodała.

Dorota Wellman, Kinga Rusin, 2019

Dorota Wellman, Kinga Rusin, 2019
Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Kinga Rusin, VIVA! czerwiec 2019, VIVA! 13/2019
Fot. Aldona Karczmarczyk/Van Dorsen Artists

Czy Doda ma bana w TVN? Odpowiada Dorota Wellman

Wiele emocji budzi też fakt, że od lat do programów telewizji TVN nie była zapraszana Doda. Zapytaliśmy Dorotę Wellman o to, czy zdarza się, że pewne osoby nie mają wejścia do studia Dzień Dobry TVN. „Nie mamy bana na żadne osoby. Nie wiem, czy zwróciłeś uwagę, ale my jako jedyna telewizja zapraszamy kolegów z innych telewizji. A nas już nie zapraszają. U nas nie ma żadnego bana, może poza moim i Marcina banem wewnętrznym. Niektórych polityków ze względu na głoszone przez nich treści po prostu nie chcieliśmy gościć”, powiedziała prezenterka Rafałowi Kowalskiemu z VIVA.pl.

Doda, VIVA listopad 2016
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Podczas wizyty w naszym studiu dziennikarka przyznała też, że – jak wynika z jej wiedzy – wkrótce dojdzie do wizyty Doroty Rabczewskiej w telewizji TVN. „Doda będzie naszym gościem, mam nadzieję, że trafi do naszego wydania. Ja na Dorotę czekam, lubię ją, bardzo lubię też z nią rozmawiać, bo jest bardzo kolorową osobą. U mnie i u Marcina bana nie ma”, opowiadała prezenterka w połowie lutego. „Jeśli zapraszamy, a ma nowego singla, to powinna się u nas pojawić. My nie mamy żadnych oporów, żeby Dodę zaprosić. Czekam na nią z utęsknieniem i mam nadzieję, że rozwali system”, zakończyła swoją wypowiedź przed kamerami portalu VIVA.pl.

CZYTAJ TEŻ: Paulina Krupińska o depresji i stanach lękowych męża: „Bez drugiej osoby nie ma szans wyjść z tego"

Więcej posłuchasz w naszych wideo. Jednym na górze strony, drugim pod tekstem. 

Dorota Wellman dla viva.pl: o Polsce, emerutyrze i zdrowiu
Fot. materiał redakcyjny

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.