WIDEO VIVY.PL

Czy Basia Kurdej-Szatan bała się zajść w ciążę przez boreliozę? „Staraliśmy się dwa lata”

Aktorka opowiedziała nam o chorobie...

Rafał Kowalski 8 sierpnia 2020 10:45

Trzyosobowa rodzina Barbary Kurdej-Szatan już za kilka tygodni się powiększy. Droga do udanej ciąży była jednak dla gwiazdy pełna przeszkód. Stres, brak szczęścia, a może borelioza? Coś sprawiało, że aktorka i jej mąż Rafał Szatan starali się o drugie dziecko ponad dwa lata. Dziś czekają na poród synka, a spokojna o jego zdrowie mama, opowiedziała nam jaki jest związek między boreliozą a ciążą.

Basia Kurdej-Szatan o ciąży i boreliozie

Siedem lat nierównej walki z boreliozą odbierało Basi Kurdej-Szatan nadzieję na to, że jeszcze zostanie mamą. Gwiazda miewała wizyty u lekarza, w których okazywało się, że choroba wciąż jest aktywna. Pomogło leczenie naturalne, które polegało na pozbywaniu się z organizmów pasożytów i grzybów. Czy żona Rafała Szatana nie bała się przez chorobę zajść w ciążę?

Okazuje się, że nie ma i nie było do tego podstaw. „Sprawa boreliozy niestety wciąż nie jest do końca zbadana. Wygląda to tak, że nie ma potwierdzonych badań potwierdzających, że borelioza przeszkadza w zajściu ciążę. Ja na szczęście po prostu czułam się dobrze, leczyłam się naturalnie i po dwóch latach starań o dziecko w końcu się udało”, powiedziała przed kamerą VIVIE.pl Basia Kurdej-Szatan. „Nie wiem, czy na to, że tyle to trwało, miała wpływ choroba. Trudno powiedzieć. Może bardziej chodziło o stres albo nawał pracy?”, dodała.

Aktorka wspomniała też, że przez całą ciążę nie doskwierały jej żadne symptomy choroby takie jak np. drżenia rąk. Gwiazda nie musiała nawet korzystać z kontaktu do zaufanej osoby, która pomaga jej zwalczać boreliozę. „Dziś czuję się dobrze, ciąża przebiegła dobrze, nie czuję boreliozy i oby tak zostało”, podsumowała dla VIVY.pl swój stan zdrowia przyszła mama.

Życzymy wszystkiego, co najlepsze! 

Barbara Kurdej-Szatan, Viva! 15/2020 okładka
Fot. Marlena BieliNska/Move Picture

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.