Na jakie marki i kolekcje warto zwrócić uwagę?

Barbara Łubko 21 kwietnia 2022 15:30

Szacunek dla środowiska i pracy ludzkich rąk – zrównoważona produkcja to jedyna droga, jaką może podążać branża mody. Z każdym wydaniem Eko „VIVY!” coraz więcej brandów działa w tym duchu. Oto ekonowinki na wiosnę 2022.

ZOBACZ TAKŻE: TOP 7 stylowych eko rzeczy na wiosnę 2022!

Modowe nowości na wiosnę 2022 w duchu eko

W kolekcji butów GreenStep od TAMARIS została wykorzystana specjalna zrównoważona skóra oraz innowacyjne materiały z recyklingu. Po raz pierwszy marka użyła też specjalnego materiału pozyskiwanego z alg, które masowo rozprzestrzeniają się i zaburzają ekosystemy. Materiał ten posłużył do stworzenia podeszew butów.

Modowe nowości w duchu eko na wiosnę 2022 - L37

Każda para butów polskiej marki L37 wykonana jest ręcznie i pracuje nad nią aż 10 specjalistów. Marka korzysta tylko z wysokogatunkowych skór. Dzięki temu będziesz mogła cieszyć się swoimi „loftami” przez lata! W najnowszej wiosenno-letniej kolekcji zakochałyśmy się w błyszczących kowbojkach i pastelowych sandałkach. 

Modowe nowości w duchu eko na wiosnę 2022 - Vans

VANS świętuje Dzień Ziemi kolekcją Eco Positivity. Za jej pośrednictwem marka chce szerzyć świadomość ekologiczną, a także podjąć zobowiązanie do współtworzenia bardziej zrównoważonego modelu działalności w trosce o dobro przyszłych pokoleń. Kolekcja bazuje na materiałach organicznych i pozyskanych w drodze recyklingu zarówno w linii obuwia, jak i odzieży. Model butów Circle Vee to cholewka z dzianiny powstałej w 48% z bawełny organicznej i w 47% z konopi oraz wkładka wykonana w co najmniej 70% z pianki na bazie olejów roślinnych.

Modowe nowości w duchu eko na wiosnę 2022 - EMU Australia

Marka EMU Australia od zawsze wierzy w zrównoważony rozwój. Inspiruje się innowacjami oraz wykorzystuje naturalne materiały, aby tworzyć trwałe produkty wysokiej jakości. Włókna wełniane użyte do produkcji butów marki EMU Australia ulegają biodegradacji po pięciu miesiącach – w porównaniu z włóknami syntetycznymi, których rozkład trwa 40 lat.

ZOBACZ TAKŻE: Projektanci w służbie planecie! Jak designerzy dbają o środowisko?

 

Nowości w duchu eko na wiosnę 2022 - Futon

Idea futonu narodziła się ponad 2500 lat temu w Japonii. Słowo „futon” oznacza posłanie. Ten wyjątkowy materac zapewni zdrowy sen i jest doskonały dla alergików.  Na FUTON.PL znajdziesz  futony wytwarzane ręcznie z ekologicznych materiałów, takich jak: bawełna, wełna, lateks, włókna kokosowe lub konopne. Uwaga! Z kodem VIVA EKO - 10% rabatu na wszystkie futony do 31 maja 2022.

1/3
moda news viva eko 2022 55
Copyright @mat. prasowe Moye, fot. Borys Synak
1/3

Kampania Moye na wiosnę/lato 2022

2/3
moda news viva eko 2022 33
Copyright @mat. prasowe Moye, fot. Borys Synak
2/3

Kampania Moye na wiosnę/lato 2022

3/3
moda news viva eko 2022 44
Copyright @mat. prasowe Moye, fot. Borys Synak
3/3

Kampania Moye na wiosnę/lato 2022

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.