grzywka 2021
Fot. adobe.stock.com
Trendy na wiosnę 2021

Trendy lato 2021: krótka grzywka baby bangs, która wyszczupli twarz!

To cięcie będzie hitem tego sezonu…

Redakcja VIVA! 10 lipca 2021 16:30
grzywka 2021
Fot. adobe.stock.com

Wiosną zawsze mamy potrzebę zmian. Szukamy inspiracji na pokazach, by wiedzieć, na jaki kolor włosów się zdecydować i na jakie cięcie. My już wiemy, że jedną z najmodniejszych fryzur na lato 2021 będzie grzywka baby bangs! Czym się charakteryzuje i komu najbardziej pasuje?

Zobacz także: Trendy lato 2021: najmodniejsze fryzury w stylu boho!

Grzywka baby bangs: hit na wiosnę 2021

Czym wyróżnia się grzywka baby bangs? To bardzo krótka grzywka, która zazwyczaj sięga tylko do 1/3 wysokości czoła. Co ważne, taki rodzaj grzywki doskonale wysmukla twarz, dlatego będzie idealna dla wszystkich kobiet o okrągłej twarzy. Pozostałym też będzie w niej do twarzy. Jedynie kobiety o pociągłej buzi powinny zastanowić się nad jej obcięciem, bo ich twarz może się wydać przez nią jeszcze dłuższa.

Grzywka baby bangs już robi ogromną furorę w sieci. Pod hashtagiem #babybangs jest ponad 70.000 postów, decyduje się na nią także coraz więcej influencerek. Dlatego jesteśmy pewni, że może być wielką konkurencją dla curtain bangs, na którą zdecydowała się ostatnio m.in. Jessica Mercedes!

Zobacz także: Nowa dieta na wiosnę 2021: Jessica Mercedes schudła na niej od nowego roku już 4 kg!

Co ciekawe, taka krótka grzywka pojawiła się nawet w głośnym ostatnio serialu Netflixa, Bridgertonowie. Nosi ją tam główna bohaterka. I to na wiele sposobów, bo zaczesują ją nie tylko do przodu, ale także na boki!

Rodzaje grzywki baby bangs

Co ciekawe, grzywka baby bangs występuje w dwóch wariantach. Pierwszy to włosy obcięte na prosto, które należy codziennie modelować na szczotce lub wygładzać prostownicą, by zachowała perfekcyjną linię:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Curran (@yohanlovesyou)

Drugi typ baby bangs to grzywka wycieniowana i pozostawiona w artystycznym nieładzie. To idealny wybór dla tych kobiet, które nie mają czasu na długą stylizację włosów. Jest lżejsza, bardziej zadziorna, z tzw. pazurem.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Aimee (@handoverfistart)

Nam podobają się oba i mamy ochotę wypróbować najpierw prostą, a potem zdecydować się na mocniejsze cieniowanie! A Tobie? 

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.