Na jakiej diecie jest Jessica Mercedes
Fot. Zdjęcia Mateusz Stankiewicz/Samesame
Metamorfozy gwiazd

Nowa dieta na wiosnę 2021: Jessica Mercedes schudła na niej od nowego roku już 4 kg!

Na czym polega dieta IF?

Marta Cieplak 19 lutego 2021 11:30
Na jakiej diecie jest Jessica Mercedes
Fot. Zdjęcia Mateusz Stankiewicz/Samesame

Jessica Mercedes postanowiła z nowym rokiem zadbać o swoje zdrowie oraz sylwetkę i przeszła na dietę. Blogerka zdecydowała się na połączenie dwóch bardzo skutecznych metod – codziennie liczy kalorie, a jednocześnie korzysta z zasad diety IF, czyli Intermittent Fasting, która polega na okresowym poście. Wiemy, ile już schudła!

Ile waży Jessica Mercedes?

Od pewnego czasu Jessica Mercedes relacjonuje na swoim Instastories niemal każdy posiłek, pokazując, jak zdrowo się odżywia. Blogerka postawiła na bardzo zdrowie posiłki bazujące na dużej ilości warzyw i owoców. Rano wypija zielony sok z selera naciowego i pietruszki, który jest uwielbiany przez gwiazdy Hollwyood. Dlaczego? Bo nie tylko ułatwia odchudzanie, ale przede wszystkim działa oczyszczająco i wzmacniająco. Lekarze twierdzą, że ma nawet właściwości lecznicze!

Jessica Mercedes zielony koktajl
Fot. Instagram@jemerced

Jessica przyznaje, że nie jest co prawda dla niej zbyt smaczny, ale się nie poddaje. Dodaje też, że kiedy przez minimum 21 dni codziennie robi coś dla siebie, na co nawet nie ma ochoty, to w końcu staje się to dla niej zdrowym nawykiem. Po prostu szybko się przyzwyczaja. To dobra rada dla tych wszystkich, którzy już po kilku dniach rezygnują z postanowień i z diety albo ćwiczeń.

Jessica pokazała też na jednym ze zdjęć ile obecnie waży. Jej waga pokazuje 55,1 kg, co oznacza -4 kg odkąd rozpoczęła dietę na początku roku! To naprawdę świetny i zdrowy wynik. Takie odpowiedzialne gubienie kilogramów sprawia, ze unikamy efektu jo-jo!

Jessica Mercedes ile waży?
Fot. Instagram@jemerced

Na jakiej diecie jest Jessica Marcedes?

Jessica łączy ze sobą dwa sposoby odżywiania. Przede wszystkim liczy kalorie. 

Codziennie od początku stycznia liczę kalorie - mam wagę i  aplikację w telefonie i dzięki temu się chudnie. Jem co kocham i wszystko ważę i liczę, pisze na stories.

Do tego je bardzo zdrowo, bazując na warzywach, owocach i sporej ilości białka w diecie. Poza tym zdecydowała się także na korzystanie z zasad diety IF czyli Intermittent Fasting, z tzw. oknem żywieniowym. Nie je przez 14 godzin, a potem je przez kolejne 10. Brzmi trudno? Wiele osób korzysta z tej metody czasowego postu i bardzo ją sobie chwali. Schudła już na niej m.in. Kim Kardashian i Jennifer Aniston, więc są najlepszą reklamą tej diety!

Na czym polega dieta IF?

Dieta IF polega na przeprowadzaniu okresowego postu w formie tzw. okien żywieniowych. A to gwarantuje przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej. Pierwsza wersja to dieta naprzemienna – pości się co drugi dzień. W dniu postu przyjmuje się zaledwie 25% zapotrzebowania kalorycznego. Druga, z której korzysta Jessica, polega na codziennym oknie żywieniowym. Jego długość ustala się indywidualnie. Najlepsze rezultaty daje wariant z czasem na spożywanie posiłków skróconym do 6-4 godzin w ciągu dnia. Jessica wybrała wariant dla początkujących, ale jak widać w połączeniu z liczeniem kalorii przynosi rezultaty.

Ogromną zaletą diety IF jest pobudzenie metabolizmu – dzięki temu znacznie szybciej można się odchudzić. Dieta ta pozwala także zredukować, a w końcu wyeliminować nawyk podjadania! Czy ma jakieś wady? Dietetycy przestrzegają, że może ona powodować problemy trawienne przez obciążenie układu pokarmowego jednie w krótkim okresie czasu. Dlatego, jak zawsze, warto być opieką lekarza.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.