siwe-wlosy-sposoby-naturalne-2020
Fot. Adobe Stock
Ze świata urody

Naturalne metody na siwe włosy! Czy to możliwe, że siwe włosy znikną?

Czy dzięki nim możemy przestać farbować włosy?

Redakcja VIVA! 21 października 2020 18:31
siwe-wlosy-sposoby-naturalne-2020
Fot. Adobe Stock

Pandemia COVID-19 i ograniczenie dostępu do usług fryzjerskich spowodowały, że wśród najbardziej wyszukiwanych haseł związanych z urodą okazały się domowe sposoby na odsiwianie włosów. Wbrew pozorom wcale nie trzeba stosować tradycyjnych farb, by odzyskać dawny blask i kolor. Jak to zrobić?

Siwe włosy co to oznacza?

Siwe włosy nie są tylko oznaką starzenia się organizmu. Osiwieć można z bardzo wielu przyczyn. Najczęściej powodem przedwczesnego siwienia są czynniki genetyczne, stres lub niedobory różnych witamin (m.in. z grupy B) oraz mikroelementów (np. miedzi), choroby na tle nerwowym lub metabolicznym, anemia, depresja, a także zaburzenia hormonalne, problemy z tarczycą, nieprawidłowa praca nerek czy cukrzyca.

włosy_lila_trend2019
Fot. Adobe Stock

Domowe sposoby na odsiwianie - idealne podczas pandemii 2020

Jedną z najbardziej skutecznych mikstur, którymi można stosować, by pozbyć się siwizny jest specjalna mieszanka z 2-3 łyżeczek soku z cytryny (w zależności od długości naszych włosów oraz tego, jak bardzo są gęste) oraz takiej samej ilości oleju kokosowego. Oprócz zawartego w nim kwasu laurynowego, który wzmacnia włosy oraz pobudza wzrost cebulek, reguluje wydzielanie sebum oraz pozytywnie wpływa na skórę głowy, olej kokosowy w połączeniu z odżywiającym włosy i bogatym w wit. B, C i fosfor sokiem z cytryny może przywracać naszym włosom naturalny blask i łagodnie odwracać efekty siwienia. Przy regularnym stosowaniu 1-2 razy w tygodniu, nasze włosy (w zależności od stopnia siwizny) będą miały bardziej intensywny, naturalny kolor, a dzięki właściwościom antybakteryjnym takiej mikstury możemy wspomóc walkę z łupieżem.

Mikstura na odsiwianie - sposób przygotowania

DOMOWY SPOSÓB NA ODSIWIANIE

Składniki:

⦁ 2- 3 łyżki oleju kokosowego (w stanie płynnym, jeśli dysponujemy olejem w formie stałej, należy go nieco ogrzać)

⦁ 2- 3 łyżki soku z cytryny (naturalnie wyciśniętego lub organicznego zamiennika)

Mieszamy ze sobą wszystkie składniki na jednolitą masę i nakładamy na zwilżone włosy na około 60 minut (lub dłużej), łagodnie masując skórę głowy i wcierając przygotowaną przez nas maseczkę w cebulki włosów.
Po godzinie dokładnie myjemy całą głowę łagodnym szamponem. Już po kilku zastosowaniach takiej mikstury powinniśmy zauważyć wyraźną różnicę.

włosy, mycie włosów koronawirus 2020
Fot. Adobe Stock

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.