Fot. Getty Imges, Instagram
VIVA! Tylko u nas

Zaskakujący makijaż z pokazu Maison Margiela. Wiemy, jak go wykonać!

Xymena Borowiecka 11 października 2017 17:30
Fot. Getty Imges, Instagram

Takiego makijażu ust nigdy wcześniej nie widzieliśmy! To bez wątpienia najlepszy beauty-trend z zakończonego niedawno Paris Fashion Week. Na pokazie kolekcji marki Maison Margiela na wiosnę-lato 2018, słynna wizażystka - Pat McGrath zaprezentowała swój najnowszy pomysł na kreatywne umalowanie ust.  

Fot. Getty Images

Usta zdecydowanie znajdowały się na pierwszym planie - efekt został osiągnięty.

Zobacz także: Brokatowe usta DIY - nasze wskazówki i inspiracje!


Sprawdźcie jak powstał ten niesamowity makijaż i wykonacie go na sobie, dzięki naszemu instruktażowi. 


Kilka słów o Królowej Makijażu - Pat McGrath


Jest jedną z najsłynniejszych i najbardziej utalentowanych makijażystek na świecie. To ona odpowiada za niezapomniane charakteryzacje Prady i Miu Miu z lat 90. Znana jest także dzięki pokazom Givenchy czy Dolce & Gabbana. McGrath wykreowała cekinowe ustamakijaż Madonny podczas jej ostatnich tras koncertowych.

Egzotyczną urodę zawdzięcza matce pochodzącej z Jamajki, po której odziedziczyła kreatywność i  nauczyła się ogromnego zaangażowania w pracę:

Kiedyś, na jednym z pokazów musiałam umalować 50 modelek w ciągu godziny, dziś praca jest nieco łatwiejsza dzięki mojej ekipie. Teraz, mam co najmniej 20 osób do pomocy, z którymi świetnie się dogaduję, chociaż czasem warunki są trudne, a czasu na wykonanie make-up'u niewiele. Ja jednak uwielbiam swoją pracę. Paryski Fashion Week to dla mnie wyjątkowy czas.

Fot. Instagram @patmcgrathreal, Getty Images

Zawsze pogodna i pracowita Pat, to nieustająca inspiracja dla tysięcy makijażystów na całym świecie.Jak powstał makijaż ust Pat McGarth dla Maison Margiela?


Do wykonania makijażu Pat McGrath użyła szminek w energetycznych, wyrazistych kolorach – w odcieniach różu i fioletu (to Psycho Candy i Full Panic, pochodzące z jej własnej linii). Ust modelek nie pomalowała w całości. Na wysokości tzw. łuku kupidyna pozostawiła kilkumilimetrową przerwę, tak by pomalowana część wyglądała jak... dwa serca.

Fot. Instagram @patmcgrathreal

Oto szkic i fotografia z paryskiego pokazu Maison Margiela, zamieszczone na Instagramie makijażystki.


Wykonaj ten makijaż samodzielnie!
 

Jeśli chcesz wypróbować taki makijaż na sobie, pamiętaj, by wzorem wybitnej makijażystki nie malować oczu, a cerę delikatnie rozświetlić - główną rolę grają przecież usta. Obrysuj je konturówką, omijając środkową część. Czerwień wargową wypełnij matową pomadką, zostawiając na wysokości łuku kupidyna małą przerwę. Gotowe!


Zainspirujecie się tym trendem? My na pewno :)

 

POLECAMY: Milan Fashion Week: zobacz, jakie fryzury i makijaże na wiosnę 2018 lansują włoskie domy mody!

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…