ZE ŚWIATA URODY

„Mushroom blond” to najgorętszy trend w koloryzacji włosów

Inspirowany jest… pieczarkami!

Aleksandra Charzewska 28 listopada 2018 06:30
grzybowe włosy
Fot. Adobe Stock

Jeszcze niedawno królowały włosy w kolorze słodyczy red velvet, kokosa i o kaligraficznym cięciu.  Dziś to ,,mushroom blonde" jest najgorętszym trendem w koloryzacji, który szturmem podbija serca wszystkich it girls na Instagramie. Jego nazwa w tłumaczeniu na język polski może brzmieć nieco dziwnie, jednak ,,grzybowe" włosy to idealny kolor na nadchodzącą porę roku! Jak wyglądają włosy w kolorze ,,mushroom blonde"?

,,Mushroom blonde" to najmodniejszy kolor na zimę 2018

Mogłoby się wydawać, że kolor dedykowany jest wyłącznie blondynkom, jednak nic bardziej mylnego. ,,Grzybowy blond" to koloryzacja, którą na swoich włosach uzyska również... szatynka! Jest to odcień chłodnego, stonowanego blondu lub brązu z licznymi, jaśniejszymi pasemkami. Bardziej niż o kolor, chodzi tu o rodzaj uzyskanych pasemek. Bazowy kolor włosów jest na początku odpowiednio wychładzany za pomocą specjalnych płukanek. Następnie przy użyciu folii fryzjer nakłada na drobne pasemka jaśniejszy odcień farby.

Za fenomen ,,mushroom hair" odpowiada amerykańska fryzjerka Yokasta Perez, która zainspirowana wyglądem pieczarek Portobello stworzyła na włosach jednej ze swoich stałych klientek nowy rodzaj koloryzacji. Zdjęcie powstałego koloru wrzuciła na Instagram, gdzie szybko stało się hitem, a jej grzybowy pomysł odtworzyło już tysiące osób!

,,Grzybowy blond" to idealny kolor dla osób o zimnym typie urody, a także dla posiadaczy rzadkich, cienkich włosów. Dzięki warstwowości kolorów w koloryzacji ,,mushroom'' pasma zyskują wiele objętości i wydają się grubsze. Niestety utrzymywanie chłodnego odcienia na włosach to spore wyzwanie, dlatego od razu po wizycie u fryzjera warto zaopatrzyć się w specjalne szampony, maski i odżywki, które pomagają utrzymać odpowiedni kolor na co dzień.   

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Carlos Rojas (@carlosrojas911)

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

W wielkanocnym numerze Barbara Kurdej-Szatan z mamą i córką opowiadają o rodzinnych tajemnicach, a Joanna Mazur o tym, jak naprawdę wygląda życie niewidomej sportsmenki!