grzybowe włosy
Fot. Adobe Stock
ZE ŚWIATA URODY

„Mushroom blond” to najgorętszy trend w koloryzacji włosów

Inspirowany jest… pieczarkami!

Aleksandra Charzewska 28 listopada 2018 06:30
grzybowe włosy
Fot. Adobe Stock

Jeszcze niedawno królowały włosy w kolorze słodyczy red velvet, kokosa i o kaligraficznym cięciu.  Dziś to ,,mushroom blonde" jest najgorętszym trendem w koloryzacji, który szturmem podbija serca wszystkich it girls na Instagramie. Jego nazwa w tłumaczeniu na język polski może brzmieć nieco dziwnie, jednak ,,grzybowe" włosy to idealny kolor na nadchodzącą porę roku! Jak wyglądają włosy w kolorze ,,mushroom blonde"?

,,Mushroom blonde" to najmodniejszy kolor na zimę 2018

Mogłoby się wydawać, że kolor dedykowany jest wyłącznie blondynkom, jednak nic bardziej mylnego. ,,Grzybowy blond" to koloryzacja, którą na swoich włosach uzyska również... szatynka! Jest to odcień chłodnego, stonowanego blondu lub brązu z licznymi, jaśniejszymi pasemkami. Bardziej niż o kolor, chodzi tu o rodzaj uzyskanych pasemek. Bazowy kolor włosów jest na początku odpowiednio wychładzany za pomocą specjalnych płukanek. Następnie przy użyciu folii fryzjer nakłada na drobne pasemka jaśniejszy odcień farby.

Za fenomen ,,mushroom hair" odpowiada amerykańska fryzjerka Yokasta Perez, która zainspirowana wyglądem pieczarek Portobello stworzyła na włosach jednej ze swoich stałych klientek nowy rodzaj koloryzacji. Zdjęcie powstałego koloru wrzuciła na Instagram, gdzie szybko stało się hitem, a jej grzybowy pomysł odtworzyło już tysiące osób!

,,Grzybowy blond" to idealny kolor dla osób o zimnym typie urody, a także dla posiadaczy rzadkich, cienkich włosów. Dzięki warstwowości kolorów w koloryzacji ,,mushroom'' pasma zyskują wiele objętości i wydają się grubsze. Niestety utrzymywanie chłodnego odcienia na włosach to spore wyzwanie, dlatego od razu po wizycie u fryzjera warto zaopatrzyć się w specjalne szampony, maski i odżywki, które pomagają utrzymać odpowiedni kolor na co dzień.   

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Carlos Rojas (@carlosrojas911)

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?