ZE ŚWIATA URODY

Kaligraficzne cięcie to nowy, rewolucyjny trend fryzjerski!

Zobacz, na czym polega ta technika!

Aleksandra Charzewska 24 września 2018 18:31
kaligraficzne cięcie
Fot. instagram.com/calligraphycut

Masz cienkie i delikatne włosy? Nowy fryzjerski trend rozwiąże Twoje problemy! ,,Caligraphy Cut” to technika ścinania włosów, do której używa się specjalnego narzędzia – kaligraficznego noża, który przypadku delikatnych włosów daje lepszy efekt, niż tradycyjne nożyczki. Na czym polega kaligraficzne cięcie?

Czym jest ,,Calligraphy Cut”?

Przy użyciu kaligraficznego noża fryzjer strzyże włosy w taki sposób, w jaki obcina się łodygi kwiatów. Dzięki ukośnemu cięciu zwiększa objętość włosów i nadaje im większą sprężystość. Narzędzie formą przypomina długie pióro wieczne, jednak zakończone jest bardzo ostrą końcówką, którą łatwo można manewrować przy strzyżeniu.

,,Daje on niezwykłe efekty zgodne z naturalnym ruchem włosów, ponadto sama technika robi bardzo duże wrażenie. Możemy czuć się jak prawdziwi artyści tworząc niepowtarzalny efekt na głowie klienta. Jest to narzędzie, które podnosi fryzjerstwo do rangi sztuki” - przyznaje polska ambasadorka narzędzia Calligraphy Cut, Agnieszka Bereś.

Włosy obcięte za pomocą kaligraficznego noża nie tylko zyskują na objętości i sprężystości, ale także pięknie się układają nawet do 3 miesięcy. Brzmi imponująco!  

kaligraficzne cięcie
Fot. instagram.com/calligraphycut
kaligraficzne cięcie
Fot. instagram.com/calligraphycut

Wideo

Wiemy, jak dbać o skórę dojrzałą! 

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

W wielkanocnym numerze Barbara Kurdej-Szatan z mamą i córką opowiadają o rodzinnych tajemnicach, a Joanna Mazur o tym, jak naprawdę wygląda życie niewidomej sportsmenki!