Małgorzata Rozenek-Majdan, Viva! 19/2022
Fot. Marcin Tyszka
O tym się mówi

Za nami pierwszy odcinek nowego programu Małgorzaty Rozenek-Majdan „Pokonaj mnie, jeśli potrafisz” 

Jak się przygotowywała do ekstremalnego sportowego wyzwania?

Marta Cieplak 17 kwietnia 2024 09:15
Małgorzata Rozenek-Majdan, Viva! 19/2022
Fot. Marcin Tyszka

Małgorzata Rozenek-Majdan od dawna ma ogromny apetyt na życie. „Każdego dnia budzę się z jeszcze większą ciekawością tego, co czeka na mnie za rogiem, z jeszcze większym zainteresowaniem światem: ludźmi, wydarzeniami", mówiła Beacie Nowickiej w wywiadzie dla VIVY! w 2022 roku. I ten apetyt wcale nie słabnie. Wręcz przeciwnie! Gwiazda chce więcej i więcej. I udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych. Małgorzata Rozenek-Majdan nie tylko przygotowuje się do triathlonu, ale wzięła udział w niezwykle ciekawym formacie na antenie TVN: „Pokonaj mnie, jeśli potrafisz”. Wczoraj mogliśmy zobaczyć jego pierwszy odcinek.

Nowy program Małgorzaty Rozenek-Majdan „Pokonaj mnie, jeśli potrafisz”

Na czym polega nowy program gwiazdy TVN? W każdym odcinku Małgorzata Rozenek-Majdan musi pokonywać granice strachu, komfortu i wytrzymałości. I zmierzyć się w wybranych konkurencjach ze sportowcami i gwiazdami show-biznesu. W pierwszym odcinku jej konkurentem był pisarz Łukasz Orbitowski. Oboje mieli przepłynąć kraulem 200 m w Bałtyku, którego temperatura wynosiła zaledwie 1 stopień! Aby tego dokonać trenowali przez 4 tygodnie, m.in. morsowali w Giżycku, a także weszli pod wodospad Podgórna, którego temperatura była niewiele wyższa od 0. Do niskiej temperatury przyzwyczajali się także zanurzając się w wannie pełnej kostek lodu, a ich trenerem był Łukasz Szpunar, rekordzista Księgi Rekordów Guinnessa w siedzeniu w kostkach lodu. 

Poniżej zobaczycie filmik, w którym Małgosia zanurza się w lodowatej wodzie. Na sam widok robi się zimno!

„Woda jest taka, jakby ci sztylety wbijało. Przez to, że ona się rusza - to jest tak jakbyś ogniem albo sztyletami był bity”  mówiła gwiazda.

Ostatecznie wyścig w lodowatym Bałtyku wygrał Łukasz Orbitowski. Przepłynął założony odcinek w 5 minut i 14 sekund. Ale warunki były bardzo niesprzyjające – niska temperatura, a także wiatr i boczna fala utrudniały pływanie.  Za tydzień zobaczymy Małgorzatę Rozenek-Majdan w kolejnej konkurencji. Już nie możemy się doczekać!

Przygotowania Małgorzaty Rozenek-Majdan do programu „Pokonaj mnie, jeśli potrafisz” i do triathlonu

Aby podjąć się tak ekstremalnych wyzwań jak pływanie w lodowatym Bałtyku, czy chodzenie na linie (przygotowanie do tego zadania można zobaczyć na Instagramie gwiazdy), wymaga od Małgorzaty Rozenek-Majdan niezwykłej samodyscypliny. Trenuje codziennie po kilka godzin, w każdych warunkach - w domu, ale także na powietrzu. Biegała już i jeździła na rowerze w mrozie, ale i w ekstremalnych upałach w Dubaju. Udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych!

Jednak aktywność to nie wszystko. Małgorzata Rozenek-Majdan przyznała, że przygotowywała się do nowego show w jeszcze inny niecodzienny sposób. Stawiała także na regenerację w Kapsule Młodości OMNIOXY. Co to takiego? 

Kapsuły Młodości to urządzenia inspirowane wynikami badań nad wpływem tlenoterapii hiperbarycznej na procesy starzenia się na poziomie komórkowym. Okazuje się bowiem, że systematyczne sesje mogą przyczynić się do wydłużenia telomerów, czyli struktur znajdujących się na końcach chromosomów, które odgrywają kluczową rolę w procesach starzenia się komórek. Telomery są często traktowane jako biologiczny zegar komórek i skracają się z każdym podziałem komórki, co jest postrzegane jako jedna z głównych przyczyn starzenia się organizmu na poziomie komórkowym. Po sześćdziesięciu 90-minutowych sesjach tlenoterapii pod ciśnieniem 2 ATA (pięć dni w tygodniu przez 3 miesiące) wykazano średnie wydłużenie telomerów o 20% oraz redukcję populacji starzejących się komórek T aż o 37%.

Korzystając z tych naukowych przesłanek, marka Omnioxy opracowała Kapsuły Młodości jako narzędzie umożliwiające bezpieczne stosowanie łagodniejszej formy tlenoterapii w domowych warunkach, bez potrzeby korzystania z wysokich ciśnień charakterystycznych dla medycznych komór hiperbarycznych. Dzięki temu użytkownicy mogą czerpać korzyści z regularnych sesji, które wspierają naturalne mechanizmy odnowy biologicznej ciała, poprawiają kondycję skóry, zwiększają odporność na stres oksydacyjny i przyczyniają się do lepszego samopoczucia.

Jedną z takich kapsuł ma w swoim domu Małgorzata Rozenek-Majdan i regularnie z niej korzysta.  

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.