Małgorzata Rozenek, Michał Kostrzewski, jamnik otw
Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER
Z ŻYCIA GWIAZD

Baletu uczył się z siostrą, karierę rozwijał za granicą. Kim jest brat Małgorzaty Rozenek-Majdan?

Na planie programu poznał „miłość życia”, dla której zdecydował się pozostać w Polsce

Maria Elas 12 lutego 2024 10:58
Małgorzata Rozenek, Michał Kostrzewski, jamnik otw
Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Nie dzielą tego samego nazwiska, także dla wielu fakt, że Małgorzata Rozenek-Majdan ma znanego brata może wydawać się szokiem. Pasją Michała Kostrzewskiego jest taniec, który uprawia zawodowo. Przez lata mieszkał we Francji, jednak swoją karierę rozwijał w Warszawie. Jak wygląda ich relacja? 

Małgorzata Rozenek-Majdan ma starszego brata

Małgorzata Rozenek-Majdan oraz jej ojciec,  Stanisław Kostrzewski pojawili się w podcaście Radosława Majdana „Cały ten Majdan”. W rozmowie poruszyli wiele tematów, między innymi ogromny sukces tancerza Mishy Kostrzewskiego, który w ostatnim czasie podbił serca telewidzów TVP w programie „You Can Dance — Nowa Generacja”, a prywatnie także brata żony byłego piłkarza. Gdy zrobiło się o nim głośno, w mediach momentalnie zaczęto porównywać go do czołowych światowych gwiazdorów takich jak Brad Pitt czy Tom Cruise. Jak wygląda życie codzienne Michała Kostrzewskiego?

Okazuje się, że w dzieciństwie wraz z młodszą siostrą uczęszczali do Państwowej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Niestety z tego miejsca oboje mają raczej różne wspomnienia. „Jak ja tego miejsca nienawidziłam. [...] Wiele pamiętam, pamiętam wszystkie pozycje, tego nie da się zapomnieć, to jest pamięć mięśniowa. Całe moje dzieciństwo toczyło się w takiej sali przy drążku” wspominała wcześniej prezenterka w rozmowie z „Dzień Dobry TVN”. Dla jej brata był to jednak wstęp do kariery. Wtedy właśnie miał styczność z tańcem po raz pierwszy i od tamtego czasu stał się on jego miłością. 

Czytaj także: Joanna Kulig zapozowała u boku Toma Hanksa. Kolejny sukces polskiej aktorki

Małgorzata Rozenek-Majdan, Misha Kostrzewski, Michał Kostrzewski
Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Małgorzata Rozenek-Majdan, Misha Kostrzewski, Michał Kostrzewski

Starszy brat Małgorzaty Rozenek-Majdan zrobił karierę za granicą

Michał Kostrzewski swoją karierę taneczną rozkręcał we Francji. Tańczył jako solista w takich miejscach jak Les Ballets de Monte Carlo czy w operze w Lyonie. Kilka lat temu powrócił jednak do Polski, a w 2021 r. wziął udział w popularnym programie rozrywkowym. 

Jak wspomina, chociaż tańczył od dziecka, taniec nie od razu przychodził mu z łatwością. „Balet pokochałem po czterech latach. Nie miałem łatwego charakteru, więc nauczyciele nie mieli ze mną łatwo” mówił w rozmowie w programie „Pytanie na Śniadanie”. Z czasem balet stał się jego miłością, więc kontynuował naukę i zaczął łączyć z nim swoją przeszłość. W pewnym momencie zdecydował się wyjechać z kraju. Najpierw przez 10 lat był solistą w Monte Carlo. W międzyczasie studiował, a gdy zdobył tytuł  Nauczyciela Tańca, wyjechał szukać szczęścia do Francji. Tam pracuje w dwóch miejscach: jako nauczyciel tańca klasycznego w „Le Petit Conservatoire de Danse” oraz w Międzynarodowym Instytucie „Notre-Dame du Lac” w Cologny. 

Zobacz również: U jej boku Bartłomiej Topa znalazł szczęście. Wspólnie wychowują czworo dzieci

Życie prywatne Michała Kostrzewskiego 

Młodsza siostra nie szczędzi Michałowi Kostrzewskiemu komplementów. „Jest wybitnym tancerzem. Odnosi duże sukcesy, ma żonę i trójkę dzieci. Przez 10 lat był solistą w operze w Monte Carlo, teraz jest solistą w operze w Lyonie, zajmuje się choreografią” mówiła w „Dzień Dobry TVN”. Dodała także, że pseudonim „Misha”, którym posługuje się na co dzień zainspirowany jest jego idolem, Michaiłem Barysznikowem. 

Prywatnie Michał Kostrzewski z Rosjanką Ksenią doczekał się trzech córek: Elisabeth, Yanny i Niny. Związek rodziców dziewczynek rozpadł się jednak po 20 latach. Gdy tancerz powrócił do kraju, jego serce zabiło mocniej dla innej kobiety: „Dla mnie jest to coś bardzo budującego, że można spotkać kogoś, kto naprawdę jest kimś, kto ma naprawdę wiele zalet. I przede wszystkim jako człowiek jest niesamowity” mówił na łamach Plejady. Jego wybranką została Kinga, którą poznał na planie „You can dance”. To właśnie ona jest powodem, dla którego solista zdecydował się zostać w Polsce. „Podjąłem już decyzję, że wracam do Polski! Początkowo miałem zostać do grudnia ze względu na program „You Can Dance – Nowa Generacja”. Na planie poznałem miłość życia. Jestem bardzo zadowolony, bo to było naprawdę nieoczekiwane. Przeprowadzam się do Polski” mówił Jastrząb post. 

Wygląda na to, że para wciąż jest tak samo zakochana, jak na początku swojej znajomości!  

Sprawdź też: Anna Głogowska z córką na salonach. 16-letnia Julia ma na koncie pierwsze zawodowe sukcesy i kontrakt z Disneyem!

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Jedno zdjęcie Roxie Węgiel wywołało lawinę komentarzy. Odpowiedziała: „Ludzie muszą się przyzwyczaić, że jest inaczej”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA I MAŁGORZATA SOCHA: przyjaciółki w rozmowie pełnej czułości, kobiecej energii i śmiechu. O TYM SIĘ MÓWI: była najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie, dzisiaj jest kochana i podziwiana. Czy KRÓLOWA CAMILLA aż tak się zmieniła, czy Brytyjczycy zmienili front? ELIZA RYCEMBEL: jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia nie pogardziłaby epizodami, ale… reżyserzy widzą ją w głównych rolach. MARIA ROTKIEL: uznana psycholog apeluje: „Dziewczyny, musimy być dla siebie ważne!”.