Joanna Kulig, VIVA! wrzesień 2014, 20/2014
Fot. Zuza Krajewska
O tym jest głośno

Joanna Kulig zapozowała u boku Toma Hanksa. Kolejny sukces polskiej aktorki

Dostała rolę w amerykańskiej produkcji!

Marta Nawacka 11 lutego 2024 19:52
Joanna Kulig, VIVA! wrzesień 2014, 20/2014
Fot. Zuza Krajewska

Uwielbiana aktorka ma na swoim koncie kolejny ogromny sukces. Niedawno dostała zaproszenie do Amerykańskiej Akademii Filmowej zajmującej się przyznawaniem Oscarów. Joanna Kulig otrzymała również rolę w amerykańskiej produkcji, a teraz z dumą zapozowała do zdjęcia z jej producentem, Tomem Hanksem.

Joanna Kulig na zdjęciu z Tomem Hanksem

Polska aktorka cieszy się ogromną sympatią widzów, a wielkim przełomem w jej karierze był film Pawła Pawlikowskiego „Zimna wojna” nominowany do Oscara. Joanna Kulig została także wyróżniona za granicą. Niedawno zdradziła, że zaproszono ją do grona Amerykańskiej Akademii Filmowej zajmującej się przyznawaniem Oscarów. To jednak nie koniec jej sukcesów... Ulubienica widzów otrzymała rolę w amerykańskim serialu, który dostępny jest na platformie Apple TV+.

Serial „Masters of the Air”, czyli „Władcy przestworzy”, opowiada o lotnikach ósmej Armii Powietrznej, a cała akcja ma miejsce podczas II wojny światowej. Obok Joanny Kulig w obsadzie nie brakuje wielu innych sław. W produkcji gra również między innymi Callum Turner oraz Austin Butler, a producentami są Steven Spielberg i Tom Hanks. Aktorka podzieliła się w mediach społecznościowych zdjęciem z drugim z panów. „Z jednym z najlepszych producentów wszech czasów. A teraz powrót do pracy!”, napisała pod fotografią, a fani nie kryli zachwytu. „Dwoje najlepszych aktorów na jednym zdjęciu, super”, „Najlepszy duet”, mogliśmy przeczytać.

Czytaj też: Ostrzegano go przed Michałem Wiśniewskim. "To dziwny typ" — usłyszał Jacek Łągwa przed pierwszym spotkaniem

Joanna Kulig o roli w serialu „Masters of the Air”

W rozmowie z Polską Agencją Prasową aktorka opowiedziała o swojej roli w serialu „Masters of the Air”. Choć postać Joanny Kulig jest drugoplanowa, to nawiązuje bardzo bliską relację z jednym z głównych bohaterów i nie szczędzi sobie czułości z bohaterem granym przez Calluma Turnera.

„Moja rola nie jest duża, muszę to podkreślić, żeby nikt później nie był rozczarowany tym, co zobaczy. Paulina pracuje w polskiej ambasadzie w Londynie. Miała męża pilota, który został zestrzelony. Jest osobą mocno straumatyzowaną. W polskiej restauracji poznaje majora Johna Egana (Callum Turner), wdaje się z nim w romans. Ta relacja jest trudna, bo wpisana jest w wojnę, gdy ludzie czuli nieustanny lęk przed śmiercią”, wyjaśniła Joanna Kulig.  

Zobacz także: Sekret Franciszka Pieczki przez lata znali tylko najbliżsi. Syn aktora ujawnił prawdę

Joanna Kulig, VIVA! wrzesień 2014, 20/2014
Fot. Zuza Krajewska

Joanna Kulig w sesji dla magazynu VIVA!, 2014 rok

Joanna Kulig, Cannes, Francja, 21.05.2022 rok
Fot. Dominique Charriau/Getty Images

Joanna Kulig, Cannes, Francja, 21.05.2022 rok

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Jedno zdjęcie Roxie Węgiel wywołało lawinę komentarzy. Odpowiedziała: „Ludzie muszą się przyzwyczaić, że jest inaczej”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA I MAŁGORZATA SOCHA: przyjaciółki w rozmowie pełnej czułości, kobiecej energii i śmiechu. O TYM SIĘ MÓWI: była najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie, dzisiaj jest kochana i podziwiana. Czy KRÓLOWA CAMILLA aż tak się zmieniła, czy Brytyjczycy zmienili front? ELIZA RYCEMBEL: jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia nie pogardziłaby epizodami, ale… reżyserzy widzą ją w głównych rolach. MARIA ROTKIEL: uznana psycholog apeluje: „Dziewczyny, musimy być dla siebie ważne!”.