Olga Figaszewska 3 stycznia 2017 13:15
1/17
Kinga Rusin, Marina Łuczenko-Szczęsna, Małgorzata Kożuchowska
Copyright @Instagram, Facebook
1/17

MaRina, Doda, Małgorzata Kożuchowska, Kinga Rusin... Polskie jak i zagraniczne gwiazdy od pewnego czasu decydują się demonstrować swoją naturalność publikując zdjęcia bez makijażu. Nadal wywołuje to spore poruszenie w medialnym świecie.

 

W roku 2016 zapanowała moda na robienie sobie zdjęć w zupełnie naturalnej odsłonie. Kobiety kina, estrady, mediów odprawiają fryzjerów, makijażystki, wkładają na siebie swobodne ubrania. Następnie publikują zdjęcia na swoich kanałach społecznościowych. Efekt jest fantastyczny.  Cel? To wyraźny apel do kobiet, który zachęca je do odsłaniania naturalnego piękna. Gwiazdy walczą ze stereotypami dotyczącymi postrzegania kobiet, a większość z nich do chwili obecnej, nadal zmaga się z brakiem akceptacji własnego wyglądu.

 

Zobacz też: Alicia Keys na okładce Elle UK bez makijażu! Czy to słuszna metoda walki o prawa kobiet?

 

Moda na no make-up

 

Kim Kardashian, jeszcze niedawno deklarowała, że mogłaby nosić makijaż przez cały tydzień, dwadzieścia cztery godziny na dobę. Ku zdziwieniu wszystkich, kilka miesięcy temu pojawiła się na pokazie domu mody Balenciaga bez make-upu. Bez „maski” pokazała się również w sesji dla australijskiego „Vogue’a”.

 

W maju 2016 roku akcję zapoczątkowała Alicia Keys. Na rozdaniu nagród MTV 2016 pojawiła się bez makijażu, a następnie zachwyciła wszystkich okładką dla brytyjskiego „Elle”.

 

„Zanim przystąpiłam do pracy nad moim nowym albumem zrobiłam listę rzeczy, których mam dość. I okazało się najbardziej wyprowadza mnie z równowagi fakt, jak wielu kobietom wyprano mózgi. Uważają, że muszą być szczupłe, seksowne albo doskonałe. A ja ma dosyć ukrywania tego, jaka naprawdę jestem. Nie chcę ukrywać mojej twarzy, mojej duszy, moich myśli, moich potyczek z samą sobą. Nie chcę ukrywać niczego” - pisała wokalistka.

 

Alicia Keys konsekwentnie trzyma się swojego zdania. Ta wyjątkowa sesja piosenkarki, zachwyca nas niezwykła prostotą i delikatnością ujęć.

 

Polecamy też: Kim Kardashian i Alicia Keys bez makijażu na czerwonym dywanie! Czy gwiazdy przestaną się malować?

 

MaRina Łuczenko-Szczęsna, Edyta Górniak, Kim Kardashian, Doda… Jak wyglądają gwiazdy bez makijażu? Naturalnie i świeżo. Zapraszamy do galerii.

 

Zobacz też: VIVA! też robiła okładki bez retuszu. Zobacz jak wyglądały na nich polskie gwiazdy

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.